يکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸

خبرگزاری فارس

نخستین خبرگزاری مستقل ایران است كه در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۱ همزمان با فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راه‌‌اندازی شد.

اهداف

آمده‌ایم تا از ایران امروز برای فردا و فرداها حراست كنیم، پاسداشت فرهنگ دراز دامن اسلامی در پیشانی فعالیت‌های ما قرار دارد. دانایی را عامل مهم توانایی ملی می‌دانیم و رسانه را یكی از ابزارهای مهم گسترش آن قلمداد می‌كنیم.
مرز فعالیتهای ما را اصول انقلاب اسلامی گفته شده در قانون اساسی و منافع ملی روشن می‌كند.
مراقبت از منافع ملی، مصالح مردم و باورهای ایمانی جامعه را وظیفه خود می‌دانیم و با رویكرد «مردم‌مدارانه‌» واقعیت‌های اجتماعی را رصد می‌كنیم. در باور ما مردم ولی نعمت و محور و مسوولان نظام نیز خدمتگزاران این مردم هستند و هر یك ضمن برخورداری از حقوقی كه رعایتش واجب است، مسئولیت‌هایی نیز برعهده دارند.
نقد جدی و اصولی را عنصر زاینده یك جامعه پویا می‌دانیم و نگاه حزبی، پوسته‌ای - گروه گرایانه - یگانگی و طایفه‌ای را در برابر منافع ملی برنمی‌تابیم.
پیشرفت، سربلندی و سعادت كشور را در گرو وحدت و یكپارچگی ملی، دادگری و خردورزی می‌دانیم و امیدواریم بتوانیم در راه گسترش و نیرومند‌سازی اثربخش باشیم و كلام آخر دوباره‌گوئی جمله نخست است: «فارس فرزند ایران است».

راهنمای ورود به سایت خبرگزاری فارس

برای ملاحظه صفحه اصلی «خبرگزاری فارس» می‌توانید با مراجعه به اینترنت به آدرس www.farsnews.ir مراجعه نمائید.

صفحه اصلی

در سمت راست صفحه اصلی، عناوین زیر مشخص شده است :
عناوین كل اخبار - اخبار برگزیده - اجتماعی - اقتصادی - بین‌الملل - سیاسی - فرهنگی - ورزشی - استانها - عکس - سیاست خارجی - دیدگاه - انرژی اتمی - اخبار ویژه - جستجو - ارتباط با ما - سخن ما - پیوندها - تبلیغات در سایت - اعلام مشکلات سایت.
با كلیك روی كلمه «عناوین كل»، تیتر و لید كل اخبار تهیه شده در یك روز معین نشان داده می‌شود.
با کلیک روی عنوان گروه های اجتماعی،اقتصادی، بین الملل، سیاسی، فرهنگی، ورزشی، استانها، دیدگاه زیرگروه های آنها مشخص شده و با کلیک روی هر کدام، اخبار مربوط به آن حوزه را می توانیدمشاهده نمایید.

اخبار ویژه

برای ورود به «اخبار ویژه» می‌بایست از «رمز عبور» استفاده كرد. رمز عبور براساس ضوابطی به كاربران داده می‌شود

جستجو

در «جستجو» می‌توانید با تایپ كلمه مورد نظر و تكمیل اطلاعات لازم به خبر مورد نظر دسترسی پیدا كنید

ارتباط با ما

در «ارتباط با ما» می‌توانید نظر و دیدگاه خود را از طریق ایمیل به خبرگزاری ارسال و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت دارید

عكس

با کلیک روی کلمه "عکس" گزارشهای تصویری و عکسهای خبری روز را می توانید مشاهده نمایید. در قسمت جستجوی عکس گزارشهای تصویری و عکس های خبری موضوع مورد نظر شما قابل جستجو می باشد. با کلیک روی تیتر یا عکس نمونه می توانید کل عکسهای تهیه شده با موضوع مورد نظر را مشاهده نمایید، سپس با کلیک روی هر کدام از عکسها، تصویر را در اندازه بزرگتر مشاهده و مورد بهره برداری قرار دهید.

اخبار روزهای قبل

در صفحه اصلی با تغییر تاریخ در ستون «اخبار روزهای قبل» و سپس كلیك روی «تغییر تاریخ» می‌توانید عناوین خبری تاریخ مورد نظر را مشاهده یا مورد بهره‌برداری قرار دهید.
در صفحه‌ای كه «متن خبر» ظاهر می‌شود نام گروه تهیه كننده، تاریخ و ساعت ارسال خبر و همچنین شماره خبر مورد نظر همراه با عكسی جدیدتر نشان داده می‌شود.

نسخه چاپی خبر

در صفحه «متن خبر» با كلیك روی «نسخه چاپی خبر» صفحه دیگری را مشاهده خواهید نمود كه متن كامل خبر برای بهره‌برداری لازم آماده شده است.

سخن ما

با كلیك روی آرم كوچك خبرگزاری فارس می‌توانید به صفحه سخن آشنا مراجعه نموده و با مواضع و روش مراجعه به سایت خبرگزاری فارس آشنا شوید

اخبار برگزیده

در صفحه اصلی می‌توانید «مهمترین عناوین خبری روز» را همراه با عكس متناسب آن مشاهده نمایید. با كلیك روی تیتر و یا عكس مورد نظر می‌توانید به متن كامل دسترسی پیدا كنید.

نظرشما

با كلیك روی تیتر خبر و مشاهده صفحه «متن خبر» می‌توانید در ستون «نظر شما» كه در انتهای صفحه آمده است نظر خود را درباره خبر مورد نظر تایپ و ارسال نمائید در صورت تمایل می‌توانید تلفن و ایمیل خود را ذكر نموده تا در اسرع وقت پاسخ لازم ارایه گردد

روابط عمومی و امور بین الملل

روابط عمومی و امور بین الملل خبرگزاری فارس در ساعات اداری با شماره تلفن‌های ۴۲۰۸۲۰۰۰ آماده پاسخگویی به سوالات شما بوده و همچنین نمابر ۸۸۹۳۷۷۱۷ و پست الکترونیکی info@farsnews.ir به صورت شبانه روز آماده دریافت پیام‌ها و دیدگاه‌های شما جهت انتقال به موسسه خبرگزاری فارس می‌باشد.

معرفی آرم

آرم به صورت حرف «فا» طراحی شده است و كل طرح امواج مدور آب را نمایش می‌دهد كه به نشانی یكی از قابلیت‌های خبر یعنی ایجاد امواج و حركت در جامعه است. رنگ آبی ارغوانی كه برای آرم تعیین شده از رنگ‌های اصیل ایرانی است كه در تزئینات هنر معماری بسیاری به كار می‌رود. نقطه «فاـ كه به رنگ نارنجی انتخاب شده از زردی خورشید گرفته شده است. نقطه در فرهنگ عرفانی، اسلامی نقش فوق‌العاده‌ای دارد؛‌اگر نقطه نباشد همه مفاهیم از كلمات می‌گریزند... عنوان «خبرگزاری فارس» توسط استاد غلامحسین امیرخانی از اساتید برجسته معاصر هنر خوشنویسی به منظور پاسداشت فرهنگ اصیل فارسی نوشته شده است.

مشخصات

صاحب امتیاز:

موسسه فرهنگی خبرگزاری فارس

مدیر مسئول:

پیام تیرانداز

زمینه فعالیت:

انجام امور فرهنگی، خبری در تمامی زمینه ها

تماس با ما

تهران، میدان فردوسی، به سمت پل کالج، بن بست شاهرود، پلاک ۱

۱۵۹۹۹-۳۶۷۱۷

۴۲۰۸۲۰۰۰ ٢١ ٩٨+

info@farsnews.ir

همراه اول