اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

خبرگزاری فارس

نخستین خبرگزاری مستقل ایران است كه در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۱ همزمان با فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راه‌‌اندازی شد.

اهداف

آمده‌ایم تا از ایران امروز برای فردا و فرداها حراست كنیم، پاسداشت فرهنگ غنی ایرانِ اسلامی در پیشانی فعالیت‌های ما قرار دارد. دانایی را عامل مهم توانایی ملی می‌دانیم و رسانه را یكی از ابزارهای مهم گسترش آن قلمداد می‌كنیم.
مرز فعالیتهای ما را اصول انقلاب اسلامی گفته شده در قانون اساسی و منافع ملی روشن می‌كند.
مراقبت از منافع ملی، مصالح مردم و باورهای ایمانی جامعه را وظیفه خود می‌دانیم و با رویكرد «مردم‌مدارانه‌» واقعیت‌های اجتماعی را رصد می‌كنیم. در باور ما مردم ولی نعمت و محور و مسوولان نظام نیز خدمتگزاران این مردم هستند و هر یك ضمن برخورداری از حقوقی كه رعایتش واجب است، مسئولیت‌هایی نیز برعهده دارند.
نقد جدی و اصولی را عنصر زاینده یك جامعه پویا می‌دانیم و نگاه حزبی، پوسته‌ای - گروه گرایانه - یگانگی و طایفه‌ای را در برابر منافع ملی برنمی‌تابیم.
پیشرفت، سربلندی و سعادت کشور را در گرو وحدت و یکپارچگی ملی، دادگری و خردورزی می‌دانیم و امیدواریم بتوانیم در راه گسترش و نیرومندی اثربخش باشیم.


«حقیقت روشن می‌شود»
یکی از مهمترین عناصر هویت حسی ما، شعارمان است. شعار، چکیده‌ای از هویت، شخصیت و ارزش‌های کلیدی ماست. این شعار زنده و پویاست که هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود و تجلی و تحقق تمام چشم‌انداز و مأموریت فارس است. مهمترین پیام و وعده‌ای که ما به مخاطب می‌دهیم از زبان شعار جاری می‌شود. ما همواره به دنبال حقیقیت هستیم. حقیقتی از جنس نور، روشنایی، حقیقتی که قلوب را منقلب می‌کند. حقیقتی که امید را نوید می‌دهد و به دنبال آن اعتماد را ایجاد می‌کند. شعار ما عبارتی است شفاف و موجز که در اذهان ماندگار می‌شود. این شعار متعلق به دیروز، امروز و فرداها است. ما این شعار را قلبا باور داریم و برای تحقیق آن تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم.

راهنمای ورود به سایت خبرگزاری فارس

برای ملاحظه صفحه اصلی «خبرگزاری فارس» می‌توانید با مراجعه به اینترنت به آدرس www.farsnews.ir مراجعه نمائید.

صفحه اصلی

در نوار آبی رنگ بالای صفحه اصلی، عناوین زیر مشخص شده است :
بخش اخبار - فارس من - افکار سنجی – دانشکده – انتشارات – توانا - فارس نوجوان با کلیک روی هر عنوان، وارد سایت‌های جانبی خبرگزاری فارس می‌شوید.
در نوار سفید رنگ بالای صفحه اصلی، عناوین اصلی گروه‌ها قرار دارند:
جامعه – اقتصاد – بین‌الملل – سیاست - علم و پیشرفت – دانشگاه – فرهنگ - هنر و رسانه – استان‌ها – عکس – فیلم – ورزش - فارس پلاس و زندگی با کلیک روی عنوان گروه ها، زیرگروه‌های آنها مشخص شده و با کلیک روی هر کدام، اخبار مربوط به آن حوزه را می‌توانید، مشاهده نمایید.
همچنین با کلیک روی آیکون خانه، تمام اخبار فارس و همچنین آرشیو مطالب مختلف به تفکیک هر قالب را هم مشاهده کنید.

فارس من

فارس من، دریچه تعامل مردم با خبرگزاری فارس است. مخاطبان می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه ثبت کرده یا از پویش ثبت شده دیگران حمایت کنند تا آن موضوع توسط خبرگزاری فارس پیگیری شود. هرچه تعداد امضای ثبت شده برای یک پویش بیشتر شود، پیگیری سطوح بالاتری در دستور کار خبرنگاران خبرگزاری قرار می‌گیرد.
همچنین تک‌تک مخاطبان می‌توانند یک صفحه اختصاصی در فارس داشته باشند که آن را با سلیقه خود چیدمان کنند.
امکان ویرایش اخبار و یا حتی پیشنهاد یک خبر برای قرار گرفتن در صفحه اول سایت از دیگر امکاناتی است که با عضویت در سامانه فارس من در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.
برای این منظور با کلیک روی نشانگر آدمک کنار لوگوی اصلی سایت می‌توانید وارد سایت شوید و با ثبت شماره تلفن همراه خود از امکانات متنوع فارس من بهره‌مند شوید.

جستجو

در «جستجو» می‌توانید با تایپ كلمه مورد نظر و تكمیل اطلاعات لازم به خبر مورد نظر دسترسی پیدا كنید

ارتباط با ما

در «ارتباط با ما» می‌توانید نظر و دیدگاه خود را از طریق ایمیل به خبرگزاری ارسال و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت دارید

عكس

با کلیک روی کلمه "عکس" گزارشهای تصویری و عکسهای خبری روز را می توانید مشاهده نمایید. در قسمت جستجوی عکس گزارشهای تصویری و عکس های خبری موضوع مورد نظر شما قابل جستجو می باشد. با کلیک روی تیتر یا عکس نمونه می توانید کل عکسهای تهیه شده با موضوع مورد نظر را مشاهده نمایید، سپس با کلیک روی هر کدام از عکسها، تصویر را در اندازه بزرگتر مشاهده و مورد بهره برداری قرار دهید.

آرشیو خبر

در صفحه اصلی با تغییر تاریخ در ستون «آرشیو» و سپس كلیك روی «تغییر تاریخ» می‌توانید عناوین خبری تاریخ مورد نظر را مشاهده یا مورد بهره‌برداری قرار دهید.
در صفحه‌ای كه «متن خبر» ظاهر می‌شود نام گروه تهیه كننده، تاریخ و ساعت ارسال خبر و همچنین شماره خبر مورد نظر همراه با عكسی جدیدتر نشان داده می‌شود.

نسخه چاپی خبر

در صفحه «متن خبر» با كلیك روی «نسخه چاپی خبر» صفحه دیگری را مشاهده خواهید نمود كه متن كامل خبر برای بهره‌برداری لازم آماده شده است.

سخن ما

با كلیك روی آرم كوچك خبرگزاری فارس می‌توانید به صفحه سخن آشنا مراجعه نموده و با مواضع و روش مراجعه به سایت خبرگزاری فارس آشنا شوید

اخبار برگزیده

در صفحه اصلی می‌توانید «مهمترین عناوین خبری روز» را همراه با عكس متناسب آن مشاهده نمایید. با كلیك روی تیتر و یا عكس مورد نظر می‌توانید به متن كامل دسترسی پیدا كنید.

نظرشما

با كلیك روی تیتر خبر و مشاهده صفحه «متن خبر» می‌توانید در ستون «نظر شما» كه در انتهای صفحه آمده است نظر خود را درباره خبر مورد نظر تایپ و ارسال نمائید در صورت تمایل می‌توانید تلفن و ایمیل خود را ذكر نموده تا در اسرع وقت پاسخ لازم ارایه گردد

روابط عمومی و امور بین الملل

روابط عمومی و امور بین الملل خبرگزاری فارس در ساعات اداری با شماره تلفن‌های ۴۲۰۸۲۰۰۰ آماده پاسخگویی به سوالات شما بوده و همچنین نمابر ۸۸۹۳۷۷۱۷ و پست الکترونیکی info@farsnews.ir به صورت شبانه روز آماده دریافت پیام‌ها و دیدگاه‌های شما جهت انتقال به موسسه خبرگزاری فارس می‌باشد.

معرفی آرم

نظام اجرای لوگو در طراحی نوشتار یا تایپ «فارس» از خط نستعلیق استفاده شده است، این خط دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که مخاطب با آن آشنا است. این ویژگی‌ها شامل استحکام، زیبایی، دقت به جزئیات، همراه بودن با حال و هوای ایران و انقلاب اسلامی و دیگر عناصر زیباشناسی می‌باشد. در نهایت نستعلیق نماد زیبایی، اعتماد و قدمت است. ما با وفادار ماندن به بن‌مایه نوشتار قبلی فارس، نوشتار جدید را با استفاده از خط نستعلیق طراحی کرده‌ایم. اما به دلیل آزاد بودن خط، نیازمند تغییرات جزئی در آن هستیم. در لوگو تایپ جدید با حفظ رسم‌الخط اصلی نستعلیق تغییرات جزئی در آن داده‌ایم تا این نوشتار به نمادی منحصر به فرد و به روز با رویکردی نوین تبدیل شود.

مشخصات

صاحب امتیاز:

موسسه فرهنگی خبرگزاری فارس

مدیر مسئول:

پیام تیرانداز

زمینه فعالیت:

انجام امور فرهنگی، خبری در تمامی زمینه ها

تماس با ما

تهران، میدان فردوسی، به سمت پل کالج، بن بست شاهرود، پلاک ۱

۱۵۹۹۹-۳۶۷۱۷

۴۲۰۸۲۰۰۰ ٢١ ٩٨+

info@farsnews.ir

همراه اول