فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/6kmnw

ادعای نبیل درباره سفر محرمانه ملابرادر و ملا یعقوب به روسیه

رییس پیشین امنیت ملی افغانستان ادعا کرد که ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست‌وزیر طالبان و ملا محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع این گروه به تازگی به صورت محرمانه به روسیه سفر کردند.

ادعای نبیل درباره سفر محرمانه ملابرادر و ملا یعقوب به روسیه

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، رحمت‌الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان ادعا کرد که ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست‌وزیر طالبان و ملا محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع این گروه به تازگی به صورت محرمانه به روسیه سفر کردند.

وی شب گذشته (یک‌شنبه، ۳ دلو) در تویتی به نقل از منابعی نوشته است که سفر ملا برادر و ملا یعقوب به روسیه همزمان با سفر امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ طالبان به نروژ انجام شده است.

نبیل مدعی است که ملا برادر در سفر اعلام‌ نشده هم‌اکنون در روسیه به سر می‌برد.

مشاور امنیت ملی سابق افغانستان جزئیات بیشتری درباره اهداف این سفر ارایه نکرده است.

طالبان تاکنون درباره‌ی ادعای نبیل واکنش نشان نداده‌اند.

هیأتی از طالبان به ریاست متقی، برای انجام مذاکره‌ سه روزه با نمایندگان کشورهای غربی و فعالان جامعه مدنی افغانستان به اٌسلو، پایتخت نروژ سفر کرده است.

این هیأت دیروز با فعالان حقوق بشر و نمایندگان زنان معترض دیدار داشته است.

قرار است که هیأت طالبان امروز و فردا با برخی دیپلمات‌های غربی از جمله دیپلمات‌های امریکا، فرانسه، بریتانیا، آلمان و ایتالیا نیز دیدار کند.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، هیأت ایالات متحده در نظر دارد تا در مورد تشکیل یک نظام سیاسی فراگیر، حل بحران‌های انسانی و اقتصادی، نگرانی‌های امنیتی و مبارزه با تروریسم و حقوق بشر به‌ویژه درباره‌ی آموزش دختران و زنان با طالبان گفتگو کند. 

/انتهای پیام/

آخرین اخبار

برگزیده ها