فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/6kuok

برنامه جهانی غذا: 2.6 میلیارد دلار برای کمک به مردم افغانستان نیاز است

برنامه جهانی غذا با بیان اینکه بودجه کافی برای تهیه مواد غذایی برای مردم افغانستان وجود ندارد، اعلام کرد که به 2.6 میلیارد دلار برای کمک به 9 میلیون افغان در سال جاری میلادی نیاز دارد.

برنامه جهانی غذا: 2.6 میلیارد دلار برای کمک به مردم افغانستان نیاز است

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، برنامه جهانی غذا اعلام کرد که به 2.6 میلیارد دلار برای کمک به 9 میلیون افغان در سال جاری میلادی نیاز دارد.

«شلی ثکرال»، مسئول ارتباطات برنامه جهانی غذا در افغانستان، در یک تماس ویدیویی از هرات گفت: کمک به مردم افغانستان مسابقه با زمان است و من نگران از دست دادن فرصت هستیم. 

وی افزود: بودجه لازم برای فراهم کردن مواد غذایی به اندازه کافی وجود ندارد و برای گسترش برنامه غذایی در افغانستان نیز به 2.6 میلیارد دلار طی سال 2022 نیاز است. 

به گزارش برنامه جهانی غذا، جنگ و خشکسالی و فروپاشی اقتصادی و در حال حاضر رسیدن زمستان شرایط سختی را برای مردم افغانستان به وجود آورده است. 

 

 

مسئول ارتباطات برنامه جهانی غذا در افغانستان با بیان اینکه به صورت روزانه مردم با قطعی برق مواجه هستند، ادامه داد: مردم افغانستان پول کافی برای خرید مواد غذایی و سوخت ندارند.

وی تاکید کرد: در برخی مناطق مادران برای اینکه کودکان آنها غذایی کافی داشته باشند، وعده غذایی خود را نمی‌خورند.

قادر آسمی، رئیس برنامه جهانی غذا در هرات نیز در این باره گفت: بحران اقتصادی مردم افغانستان را که پیش از این آسیب‌پذیر بودند را به شدت متاثر کرده و مردم برای تامین غذا خود با مشکل مواجه شدند. 

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از مردم به دنبال خروج از کشور و تلاش برای پیدا کردن کار در کشورهای همسایه از جمله ایران هستند تا بتواند برای خانواده خود غذا تهیه کنند. 

 

 

آسمی تاکید کرد: در حال حاضر برنامه جهانی غذا تلاش دارد تا با توزیع غذا میان افراد آسیب پذیر از بحران انسانی در این کشور جلوگیری کند. 

وی افزود: ما همچنین از آموزش زنان در زمینه خیاطی و صنایع دستی، باغبانی، قالی بافی و حتی تعمیر موبایل برای یک میلیون نفر است تا زمینه ایجاد اشتغال پایدار فراهم شود.

رئیس برنامه جهانی غذا در هرات تاکید کرد: اگر از تلاش سازمان ملل حمایت شود می توان به آینده امیدوار بود. 

/انتهای پیام/

آخرین اخبار

برگزیده ها