فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/6l2h3

طالبان به نگرانی‌های جامعه جهانی رسیدگی می‌کند

وزارت خارجه دولت موقت طالبان، با انتشار بیانیه‌ای نشست اسلو را سازنده خوانده و گفته است که این نشست‌ها باعث شده تا دولت موقت به نگرانی‌های بین‌المللی رسیدگی کرده و بیشتر سوءتفاهم‌ها را حل کند.

طالبان به نگرانی‌های جامعه جهانی رسیدگی می‌کند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، وزارت خارجه دولت موقت طالبان، با انتشار بیانیه‌ای نشست اسلو را پردستاورد خوانده است.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه طالبان، امروز چهارشنبه، ۶ دلو در توئیتر خود نوشت: در مورد کمک‌های بشردوستانه، رفع محدودیت‌های بانکی و آزادسازی ذخایر ارزی بانک مرکزی، گفت‌وگوهای جدی و مؤثر انجام شده است.

وی افزود: امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان، برنامه‌ها، دستاوردها و سیاست‌های جدید طالبان را در زمینه وضع قوانین با نمایندگان کشورهای اروپایی، به ویژه آمریکا در میان گذاشته است.

این خبرنامه به نقل از اعضای اتحادیه اروپا، بریتانیا، امریکا و نمایندگان موسسات خیریه گفته است که از پیشرفت‌های حکومت سرپرست طالبان در زمینه تأمین امنیت، مبارزه با فساد و آموزش قدردانی صورت گرفته است.

در خبرنامه وزارت خارجه طالبان آمده است که در این نشست  در مورد نگرانی‌های مربوط به حقوق بشر و حقوق زنان بحث صورت گرفته و از جانب طالبان به مشارکت کنندگان نشست اسلو اطمینان داده شده است که قوانین بین‌المللی در چارچوب قوانین اسلامی و ارزش‌های افغانی رعایت می‌شود.

در خبرنامه آمده است که این نشست‌ها باعث شده تا دولت موقت طالبان به نگرانی‌های بین‌المللی رسیدگی کرده و بیشتر سوءتفاهم‌ها را حل کند.

طالبان همچنین گفته که روز اول این نشست به دیدار با شخصیت‌های افغان و تعدادی از نمایندگان جامعه مدنی اختصاص داشت که منجر به صدور بیانیه مشترک شد.

وزارت خارجه حکومت سرپرست طالبان، تداوم این نشست‌ها را برای اعتمادسازی و جلب کمک‌های بشردوستانه مؤثر خوانده و بر ادامه چنین نشست‌ها تأکید کرده است.

/انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار

برگزیده ها