فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1owvcv

طالبان کانال آبی شاهی در لغمان را می‌سازد

مقامات وزارت آب و برق طالبان اعلام کردند که کار روی کانال شاهی لغمان به زودی آغاز و با فعال کردن آن بخش بزرگی از نیازمندی مردم در بخش برق و آبیاری زمین‌های کشاورزی رفع خواهد شد.

طالبان کانال آبی شاهی در لغمان را می‌سازد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، مولوی عبداللطیف منصور وزیر آب و برق طالبان روز شنبه،‌ (۳۱اردیبهشت) ضمن دیدار از بند (کالاگش) ولایت نورستان و کانال (شاهی) ولایت  لغمان بر ساخت آنان تعهد سپرد.

منصور گفت: کانال سلطنتی در خط مقدم اجرای پروژه‌های آنها قرار داشته و در تلاش فراهم سازی بودجه کافی برای آغاز کار روی فاز اول این کانال بزرگ ملی هستند.

وزیر آب و برق طالبان منطقه کالاگوش نورستان را نقطه مهم برای احداث سد عنوان کرد و افزود: «با ساخت این بند۸۰ مگاوات برق تولید شده و زمین‌های زیادی را نیز آبیاری خواهد کرد که هردو در دستور کار ما بوده و محقق شدن این هدف بخشی مهمی از آینده‌ی ما هست.»

در همین حال والی لغمان کانال شاهی و کالا قوش را پروژه های بزرگ و ارزشمند لغمان دانست و ابراز امیدواری کرد که کار اعمار آن‌ها به زودی آغاز شود.

گفتنی است که کانال شاهی از ناحیه شاهی شهرستان (الینگار) ولایت لغمان سرچشمه گرفته و در منطقه سرخکان  مرکز این ولایت می رسد.

با ساخت این کانال آبی تعدادی زیادی از خانواده در این ولایت و ولایات همجوار از برق آن مستفید شده وتا حدود 5000 هکتار زمین بایر نیز تحت آبیاری قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/ ر

اخبار مرتبط

آخرین اخبار

برگزیده ها