فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1pgdoi

افتتاح نمایشگاه خیابانی کتاب در کابل

نمایشگاه خیابانی کتاب با هدف ترویج کتابخوانی و توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه افغانستان از امروز در کابل برگزار شده است.

افتتاح نمایشگاه خیابانی کتاب در کابل

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، نمایشگاه سه روزه خیابانی کتاب امروز یکشنبه (۲۲ جوزا) با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در میان جوانان در کابل افتتاح شد.

عبدالباقی ایوبی مسئول کانون فرهنگی علامه فیضانی درباره افتتاح این نمایشگاه گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه سه روزه خیابانی کتاب، ترویج فرهنگ مطالعه در میان جوانان می‌باشد.

ایوبی با بیان اینکه بدون مطالعه نمی‌توانیم در جامعه مفید باشیم، گفت: کسانی که می‌دانند با کسانی که نمی‌دانند ‌برابر نبوده وما با برگزاری این نمایشگاه تلاش کردیم که در شرایط کنونی به منظور خدمت به شهروندان و علاقمندان مطالعه، زمینه دسترسی به کتاب را به طور آسان مساعد سازیم.

 

 

 

و ی کانون فرهنگی علامه فیضانی را یک مرکز تربیتی خوانده گفت: این کانون  علاوه بر کتاب‌خانه و انتشارات یک مرکز فرهنگی و تربیتی است و آثار ناب را در این راستا از علامه فیضانی داریم که در بخش‌های عرفان، تصوف و خود شناسی حرف اول را می‌زند.

او در پاسخ به سوالی که با تحولات سیاسی و نظامی اخیر در کشور انگیزه و علاقمندی جوانان به کتاب و مطالعه چگونه است گفت: اگر چند مردم در کنار مشکلات اقتصادی نگرانی‌های دیگر هم دارند ولی علاقمندان کتاب در هیچ شرایط نمی‌توانند بدون کتاب زندگی کنند.

برگزاری این نمایشگاه با استقبال گرم شهروندان کابل مواجه شده و آنرا در جهت انگیزش جوانان به مطالعه و کتاب مفید می‌خوانند.

این در حالی است که بعد از روی کار آمدن طالبان بازار کتاب و کتاب‌خوانی در کشور اُفت کرده و شهروندان از این ناحیه نگران‌اند.

بهیر احمدی یکی از شهروندان کابل که در این نمایشگاه جهت خریداری کتاب آمده به خبرگزاری دید گفت: در شرایط کنونی و با توجه به مشکلات بسیار، چنین نمایشگاه‌ها یک امید زندگی و زنده ماندن را در این خاک به جوانان نوید می‌دهند.

/انتهای پیام/ 

افغانستان طالبان کابل

اخبار مرتبط

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

آخرین اخبار

برگزیده ها