فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1ph818

ورزشکار معلول افغان مدال طلای مسابقات جهانی شنا را کسب کرد

عباس کریمی اسطوره شنای معلول جهان از افغانستان برای اولین بار به نمایندگی از آمریکا در مسابقات جهانی شنا شرکت کرد و به مدال طلا دست یافت.

ورزشکار معلول افغان مدال طلای مسابقات جهانی شنا را کسب کرد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، عباس کریمی شناگر معلول افغانستان روز گذشته برای اولین با به‌عنوان عضو تیم شناگران آمریکا در مسابقات شنای معلولین جهان شرکت کرد و در مسابقه‌ ۵۰ متر پروانه با شکست حریفانش به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت.

این رقابت‌ها چهارشنبه،‌(۲۵ خرداد) در پاراشنای پرتغال برگزار شده بود که در آن عباس کریمی شناگر افغانستانی با تلاش‌های زیاد به مدال طلا رسید و عنوان اولین ورزشکار پناهجو طلای شنای جهان را به خود اختصاص داد. 

کریمی با گرفتن این طلا به ثبت رکورد جدید جهانی در مسابقه ۵۰ متر پروانه نیز دست یافت.

کریمی در حال حاضر در آمریکا پناهنده بوده و برای اولین بار است که او با تابعیت آمریکایی خود با تیم آمریکا در این رقابت‌ها شرکت کرده است. 

عباس کریمی، شناگر افغانی‌الاصل که در سال جاری تابعیت آمریکا را به دست آورده به وب‌سایت رسمی پاراشنای آمریکا گفت که این مدال برای او همه‌چیز است، چون به خاطر آن همه‌چیز را رها کرده است.

کریمی پیش از این به‌عنوان عضو تیم پارالمپیک پناهجویان در بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ شرکت کرده بود.

عباس کریمی از ورزشکاران نام آشنایی افغانستان پیش از این نیز در رقابت‌های جهانی خوش درخشیده و مدال‌های رنگینی را بنام افغانستان کسب کرده بود و اما پس از تسلط طالبان به آمریکا پناهنده شد.

انتهای پیام/ ر

آخرین اخبار

برگزیده ها