فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1phvje

برگزاری اردوی تمرینی مشترک ورزشکاران مهاجر افغان در ایران

اردوی تمرینی مشترک رشته ورزشی ووشوکار مهاجر مقیم ایران با حضور 200 ووشوکار همزمان در استان‌های مختلف این کشور و با همت کمیته ووشو پناهندگان برگزار گردید.

برگزاری اردوی تمرینی مشترک ورزشکاران مهاجر افغان در ایران

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، عبیدی، مسئول کمیته ووشو پناهندگان افغانستانی در ایران امروز یک‌شنبه،‌ (۲۹ خرداد)  به رسانه‌ها گفت: ۲۰۰ ووشوکار مهاجر در اردوی مشترک ایران حضور دارند.

به گفته وی، هدف از برگزاری این اردوهای تمرینی آماده سازی ووشوکاران مهاجر جهت حضور در مسابقات انتخابی تیم منتخب مهاجرین  و حضور در رقابت‌های تیم ملی ووشو در افغانستان است.

عبیدی گفت: قرار است سومین دوره مسابقات  انتخابی تیم منتخب مهاجرین افغان در ایران در ماه مرداد سال جاری برگزارشود.

وی تأکید کرد که هدف از برگزاری این مسابقات شناسایی استعدادهای جدید و تقویت تیم‌های منتخب مهاجرین برای حضور در رقابت‌های بیرون مرزی و داخل ایران است.

این در حالی است که کمیته ووشو پناهندگان در ایران از زمان ایجاد در سال ۱۳۹۴ زیر مجموعه فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران توانسته 1350 ووشوکار مهاجر را ثبت فدراسیون ووشو ایران نماید، که از میان  این تعداد، ۱۱ مربی و داور خانم و ۳۳ مربی و داور آقا تحویل جامعه مهاجرین داده شده است.

به گفته مسئول کمیته ووشو پناهندگان در ایران، در حال حاضر بین ۳۵۰۰ الی ۴۵۰۰ ووشوکار مهاجر در سراسر ایران مشغول فعالیت‌های ورزشی هستند.

 

 

/انتهای پیام/

آخرین اخبار

برگزیده ها