فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1pxasz

طالبان: اعمال تحریم‌های جدید تکرار تجارب شکست خورده گذشته است

وزارت خارجه طالبان در واکنش به تحریم دو مقام ارشد این گروه اعلام کرد که تحریم مقامات از سوی سازمان ملل تکرار تجارب بیهوده گذشته است.

طالبان: اعمال تحریم‌های جدید تکرار تجارب شکست خورده گذشته است

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، طالبان به تحریم اخیر دو مقام ارشد این گروه از سوی سازمان ملل واکنش نشان داد. 

وزارت خارجه طالبان در بیانیه‌ای در واکنش به مصوبه اخیر سازمان ملل در خصوص اعمال محدودیت بر سفر اعضای این گروه ضمن استقبال از تمدید معافیت از ممنوعیت سفر 13 مقام خواستار لغو دائمی این ممنوعیت براساس توافقنامه دوحه شد. 

وزارت خارجه طالبان همچنین تحریم دو مقام این گروه از سوی شورای امنیت را بیهوده و تکرار تجارب ناکام عنوان کرد که نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت. 

این وزارت‌خانه در پایان از شورای امنیت سازمان ملل خواست که قضاوت یکطرفه را کنار گذاشته و حق مردم افغانستان را تضمین کند. 

این بیانیه‌ای در حالی صادر می‌شود که سازمان ملل روز گذشته 31 خرداد، معافیت سفر 2 مقام ارشد طالبان از جمله وزیر تحصیلات تکمیلی و معاون وزارت آموزش و پرورش طالبان را به دلیل اعمال محدودیت بر آموزش زنان لغو کرد.

 سید احمد شیدخیل معاون وزارت آموزش و پرورش و  عبدالباقی حقانی وزارت تحصیلات عالی دولت موقت طالبان به دلیل اعمال محدودیت این گروه بر آموزش زنان از سوی سازمان ملل تحریم شدند(بیشتر بخوانید.)

انتهای پیام/ ر

آخرین اخبار

برگزیده ها