فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1pxayx

نشست اضطراری کابینه دولت موقت طالبان برای کمک به زلزله زدگان

سخنگوی طالبان از برگزاری نشست اضطراری کابینه دولت موقت طالبان برای کمک به زلزله زدگان افغانستان خبر داد.

نشست اضطراری کابینه دولت موقت طالبان برای کمک به زلزله زدگان

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، کابینه دولت موقت طالبان برای کمک به زلزله زدگان پکتیا و خوست نشست اضطراری برگزار کرد. 

در این نشست یک میلیارد افغانی برای کمک به آسیب دیدگان اختصاص داده شده است. 

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان امروز (چهارشنبه) در توئیتی از نشست اضطراری کابینه دولت موقت طالبان برای کمک به زلزله زندگان پکتیکا و خوست خبر داده. 

وی گفت: در این نشست مقرر شد که تیم‌های ویژه برای تامین مواد خوراکی، البسه، دارو، درمان مجروحان و همچنین کمک‌های نقدی به خانواده‌های آسیب دیدگان به منطقه اعزام شوند. 

از طرف دیگر، «ملاعبدالغنی برادر» معاون اول نخست‌وزیر دولت موقت طالبان  و رئیس کمیسیون رسیدگی به حوادث طبیعی نیز ضمن ابراز تأسف از وقوع زلزله در ولایت‌های پکتیکا، خوست و شماری از ولایات دیگر افغانستان خواستار رسیدگی فوری به خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیدگان این حادثه شد.

ملاعبدالغنی برادر ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان و خانواده‌های آسیب‌دیده به ادرات دولتی افغانستان دستور داده که به صورت فوری کمک رسانی به آسیب دیدگان را انجام دهند.

این در حالی است که زلزله مرگبار در مناطق جنوبی افغانستان رخ داده است و براساس گزارش‌ها تاکنون 280 نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند (بیشتر بخوانید). 

/انتهای پیام/

آخرین اخبار

برگزیده ها