فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1pxb55

رهبر طالبان خواستار کمک‌های بین‌المللی به زلزله‌زدگان شد

رهبر طالبان به دنبال زلزله در افغانستان که باعث کشته شدن 950 نفر از مردم گردید از تمام نهادهای کمک رسان بین‌المللی خواسته تا به زلزله زدگان کمک کنند.

رهبر طالبان خواستار کمک‌های بین‌المللی به زلزله‌زدگان شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، ملا هبت الله آخندزاده، رهبر طالبان امروز (چهارشنبه) به مناسبت جان‌باختن شماری از مردم افغانستان در زلزله اخیر این کشور بیانیه‌ای صادر کرد. 

رهبر طالبان طی بیانیه‌ای تسلیت خود را به جان باختگان حادثه زلزله امروز در جنوب افغانستان ابراز کرده است.

وی در ادامه از تمام نهادهای کمک رسان بین‌المللی خواسته است تا به مردم افغانستان و زلزله زدگان این کشور کمک کنند.

این در حالی است که سخنگوی دولت ایران با تسلیت وقوع زلزله در افغانستان، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران مانند سایر موضوعات انسانی کنار مردم افغانستان خواهد بود و کمک‌های لازم را انجام خواهد داد.

هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز از آمادگی کامل جهت امدادرسانی، ارائه کمک های بهداشتی و درمانی و پشتیبانی از عملیات امدادرسانی به شهروندان افغانستانی خبر داده بود. 

در همین راستا تیم‌های جست‌وجو و نجات، درمان اضطراری، نیروهای  امدادی، داوطلبان و کادر درمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آمادگی کامل به سر برده تا در صورت درخواست کمک، نیروهای جمعیت هلال احمر به محل سانحه اعزام شوند.

این در حالی است که زلزله مرگبار در مناطق جنوبی افغانستان رخ داده است و براساس گزارش‌ها تاکنون 950 نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند (بیشتر بخوانید).

انتهای پیام/

آخرین اخبار

برگزیده ها