فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1pxb8p

کاظمی قمی: ایران مانند همیشه در کنار مردم افغانستان است

نماینده ویژه ایران برای افغانستان گفته است که ایران مانند همیشه در کنار مردم افغانستان است و آمادگی کمک به مصدومان را دارد.

کاظمی قمی: ایران مانند همیشه در کنار مردم افغانستان است

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه ایران برای مردم افغانستان در تویئتی نوشت: «خبر تاسف‌برانگیز وقوع زلزله در ولایت‌های شرقی افغانستان و جان‌باختن و مصدوم‌شدن صدها تن، موجب تاثر و تالم شد. از خداوند برای جان باختگان مغفرت و برای بازماندگان صبر آرزومندم.»

وی تاکید دارد که ایران مانند همیشه در کنار مردم افغانستان است و آمادگی کمک به مصدومان را دارد.

این در حالی است که سفارت ایران در کابل اعلام کرد که به دنبال زلزله در مناطق جنوبی افغانستان دو هواپیما حامل کمک‌های اولیه به این مناطق ارسال شده است.

سخنگوی دولت ایران با تسلیت وقوع زلزله در افغانستان، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران مانند سایر موضوعات انسانی کنار مردم افغانستان خواهد بود و کمک‌های لازم را انجام خواهد داد.

پیشتر، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز از آمادگی کامل جهت امدادرسانی، ارائه کمک های بهداشتی و درمانی و پشتیبانی از عملیات امدادرسانی به شهروندان افغانستانی خبر داده بود. 

در همین راستا تیم‌های جست‌وجو و نجات، درمان اضطراری، نیروهای  امدادی، داوطلبان و کادر درمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در آمادگی کامل به سر برده تا در صورت درخواست کمک، نیروهای جمعیت هلال احمر به محل سانحه اعزام شوند.

این در حالی است که زلزله مرگبار در مناطق جنوبی افغانستان رخ داده است و براساس گزارش‌ها تاکنون 950 نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند (بیشتر بخوانید).

انتهای پیام/ 

آخرین اخبار

برگزیده ها