فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1pxb9o

زلزله در افغانستان بیش از ۱۰۰۰ کشته و ۱۵۰۰ مصدوم برجای گذاشت

معاون وزارت دولت طالبان در امور رسیدگی به حوادث طبیعی اعلام کرد که تلفات زلزله بامداد گذشته در شرق افغانستان به بیش از 1000 کشته افزایش یافته است.

زلزله در افغانستان بیش از ۱۰۰۰ کشته و ۱۵۰۰ مصدوم برجای گذاشت

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «شرف‌الدین مسلم» معاون وزارت دولت طالبان در امور رسیدگی به حوادث طبیعی در یک نشست خبری اعلام کرد که تلفات زلزله بامداد گذشته در شرق افغانستان به بیش از 1000 کشته و 1500 زخمی افزایش یافته است.

بامداد روز چهارشنبه (1 تیرماه) زمین‌لرزه‌ای به‌بزرگی 6.1ریشتری در 27مایلی (حدود 43کیلومتری) «خوست» به وقوع پیوست.

به گزارش سازمان زمین‌شناسی آمریکا، این زمین‌لرزه در عمق 31.6مایلی (حدود 50کیلومتری) زمین رخ داد.

ملاهبت الله آخندزاده، رهبر طالبان نیز به دنبال زلزله در افغانستان که باعث جان باختن شمار زیادی از مردم این کشور گردید از تمام نهادهای کمک رسان بین‌المللی خواسته تا به زلزله زدگان کمک کنند.

مقامات طالبان اعلام کردند که کمک رسانی به مناطق آسیب دیده ادامه داشته و به احتمال زیاد آمار تلفات افزایش خواهد داشت. 

این در حالی است که سخنگوی دولت ایران با تسلیت وقوع زلزله در افغانستان، بیان کرد جمهوری اسلامی ایران مانند سایر موضوعات انسانی کنار مردم افغانستان خواهد بود و کمک‌های لازم را انجام خواهد داد.

در همین راستا، سفارت ایران در کابل اعلام کرد که به دنبال زلزله در مناطق جنوبی افغانستان دو هواپیما کمک‌های اولیه از سوی این کشور به این مناطق ارسال شده است.(جزییات بیشتر)

پیش از این هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز از آمادگی کامل جهت امدادرسانی، ارائه کمک‌های بهداشتی و درمانی و پشتیبانی از عملیات امدادرسانی به شهروندان افغانستانی خبر داده بود. 

انتهای پیام/ ر

آخرین اخبار

برگزیده ها