فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1pxim8

وزیر دارایی حکومت پیشین افغانستان به کابل بازگشت

در ادامه تلاش‌های کمیسیون تماس با بزرگان طالبان هدایت امین ارسلان از بزرگان افغانستان و وزیر دارایی حکومت پیشین افغانستان به کابل برگشت.

وزیر دارایی حکومت پیشین افغانستان به کابل بازگشت

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزای فارس، احمد وثیق معاون سخنگوی کمیسیون تماس با شخصیت‌های طالبان امروز پنج‌شنبه،‌ (۲ تیر) به رسانه‌ها گفت که امین ارسلان وزیر دارایی حکومت پیشین افغانستان پس از تلاش‌ها توسط این کمیسیون  به افغانستان برگشته است.

به گفته کمیسیون تماس با شخصیت‌ها تاکنون شانزده تن از چهره‌های سیاسی و کادر علمی دولت و حکومت پیشین افغانستان به کشورشان برگشته اند.

 سخنگوی این کمیسیون گفت که آنان تماس‌های خود را با برخی از مقام‌های حکومت پیشین افغانستان نیز برقرار کرده و قرار است که در روزهای آینده برخی آنان به وطن برگردند.

اعضای این کمیسیون از سیاست‌مداران و مقام‌های حکومت پیشین خواسته اند که زمنیه بهتر را برای آنان در این کشور فراهم کرده و آنان باید دوباره به وطن خود برگردند.

امان غالب رییس پیشین شرکت برشنا، فاروق وردک وزیر پیشین دولت در امور پارلمانی، حسن مبارک عزیزی، معاون پیشین وزارت حمل و نقل و دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع دولت پیشین کسانی هستند که تازه به افغانستان بازگشته‌اند.

 تلاش‌های کمیسیون تماس با شخصیت‌ها برای بازگشت چهره‌های سیاسی حکومت پیشین ادامه دارند و طالبان نیز از تامین امنیت اشخاص بازگشته به افغانستان اطمینان داده است.

انتهای پیام/ ر

آخرین اخبار

برگزیده ها