فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1u46uo

حقانی: ممنوعیت دائمی در بحث تحصیل زنان مطرح نیست

وزیر کشور طالبان اعلام کرد که محرومیت آموزش و کار زنان دایمی نیست، بلکه در نظام آموزشی طالبان تفاوت دیدگاه‌ها است که حل خواهد شد.

حقانی: ممنوعیت دائمی در بحث تحصیل زنان مطرح نیست

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، سراج‌الدین حقانی، وزیر کشور طالبان با مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه دیدار و گفتگو کرد.

حقانی در این دیدار گفته است که محرومیت آموزش و کار زنان دایمی نیست، بلکه در نظام آموزشی طالبان تفاوت دیدگاه‌ها است که حل خواهد شد.

در این دیدار نیز گریفیتس بر کار و آموزش زنان تأکید کرده است.

به گفته وزارت کشور طالبان، معاون دبیرکل سازمان ملل به حقانی گفته است: «ما باید عملکرد‌های یکدیگر را بیشتر از بیش تحت انتقاد قرار ندهیم، زیرا انتقادات بیش از حد راه‌های تفاهم را خواهد بست، اما باید هر چه زودتر مشکل آموزش زنان برطرف شود.»

حقانی در پاسخ گفته است در «بخش آموزش و کار زنان محرومیت دایمی مطرح نیست و در نظام آموزشی تفاوت دیدگاه‌ها است که حل خواهد شد».

این مقام ارشد طالبان تاکید کرد که افغانستان نزدیک به نیم قرن را در جنگ سپری کرده و تعلیم و تحصیل نیاز اساسی جامعه‌ی این کشور است.

وی خاطرنشان کرد: با به روی‌کارآمدن «یک نظام واحد نیاز است تا برای انسجام افغانستان تلاش بیشتری صورت بگیرد».

گریفیتس دومین مقام ارشد سازمان ملل است که دو هفته اخیر به افغانستان سفر کرده و با مقامات ارشد طالبان در خصوص ممنوعیت آموزش رایزنی کردند. 

طالبان پیش از این ابتدا ادامه تحصیل دانشجویان دختر را ممنوع کرده و سپس اعلام کرد که زنان نباید در موسسات خارجی مشغول به کار باشند که این اقدام با واکنش گسترده از سوی کشورهای مختلف مواجه بوده است. 

/پایان پیام/

افغانستان طالبان محرومیت زنان از تحصیل ممنوعیت کار زنان افغانستان در موسسات خارجی سراج الدین حقانی وزیر کشور طالبان

اخبار مرتبط

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

آخرین اخبار

برگزیده ها