فارسی افغانستان العربیة English Türkçe
http://fna.ir/1ut25d

تأکید کرزی بر آغاز گفتمان ملی و بازگشایی مدارس دخترانه در افغانستان

رئیس جمهور سابق افغانستان در دیدار سرپرست اتحادیه اروپا بر بازگشایی مدارس دخترانه و آغاز گفتمان ملی در این کشور تاکید کرد.

تأکید کرزی بر آغاز گفتمان ملی و بازگشایی مدارس دخترانه در افغانستان

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان با «رافائلا یودیچی» سرپرست اتحادیه اروپا در افغانستان دیدار و گفتگو کرد. 

 آغاز گفتمان ملی در افغانستان برای تأمین صلح پایدار، بر بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در افغانستان به روی دختران از جمله موضوعات این دیدار بوده است. 

رئیس جمهور سابق افغانستان همچنین در بخشی دیگری از سخنان خود در این دیدار از همکاری اتحادیه_اروپا برای کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان قدردانی کرد. 

کرزی پیش از این نیز با تأکید بر آغاز فوری گفتمان ملی، آن را تنها راه برون‌رفت از تمامی مشکلات موجود افغانستان، تأمین صلح و ثبات پایدار و پیشرفت این کشور خوانده بود.

رئیس جمهور سابق افغانستان همچنین بارها خواستار بازگشایی مدارس دخترانه در افغانستان شده و از طالبان درخواست کرده است که حق آموزش را برای تموم مردم این کشور فراهم کند.

طالبان پس از به قدرت رسیدن در افغانستان محدودیت‌های علیه زنان این کشور در حوزه آموزش و اشتغال ایجاد کرده که این موضوع واکنش گسترده در داخل و خارج این کشور به وجود آورده است. 

/پایان پیام/

افغانستان طالبان حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان

اخبار مرتبط

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

آخرین اخبار

برگزیده ها