فارسی افغانستان العربیة English Türkçe

کاظمی قمی: هیات حاکمه افغانستان موافق اجرایی شدن معاهده حقابه هامون است

نماینده ویژه رییس‌جمهور ایران در امور افغانستان با بیان اینکه طرف افغانستانی موافق اجرایی شدن معاهده هامون است، از برگزاری جلسات هیات‌های فنی دو کشور با هدف تامین حقابه هامون و اجرای معاهدات مربوطه در چند روز آینده خبر داد.

1401/4/16

طالبان و برگزاری بزرگترین نشست سیاسی برای حل بحران افغانستان

طالبان پس از یک ماه آمادگی، در آینده نه چندان دور «بزرگترین نشست سیاسی» را با حضور سران و شخصیت‌های سیاسی افغانستان، در کابل برگزار می‌کند. این نشست بزرگ که طالبان فعلا از آن با عنوان «مجمع افغان‌ها» یاد می‌کند، در حقیقت طبق عرف و سنت جامعه افغانستان همان «لویه جرگه» است.

1401/3/13

سرشماری اتباع غیرمجاز افغانستانی در ایران به مدت 2 هفته تمدید شد

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ایران، با بیان این‌که تاکنون یک و نیم میلیون مهاجر افغانستانی غیرمجاز و فاقد اقامت در سرشماری در سراسر این کشور شرکت کرده‌اند، از تمدید دو هفته‌ای مهلت این طرح از ۱۷ خرداد تا ۱ تیر خبر داد.

1401/3/5

حضور نیروهای آموزش دیده افغانستانی در جنگ اوکراین

گزارش‌ها حاکی از آن است که گروهی از نیروهای نظامی و امنیتی افغانستانی که در دولت گذشته افغانستان توسط کارشناسان آمریکایی و انگلیسی آموزش دیده‌اند برای مقابله با نیروهای روسیه به اوکراین اعزام شده‌اند.

1401/1/28

فرصت‌سازی در افغانستان از دل تهدید

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: با هزینه‌های گوناگون مالی، بشری، تبلیغاتی و عملیات روانی ظرفیت‌های خفته یا به حاشیه رفته ایرانی در افغانستان یا در ایران را پیدا کرده، به‌شکلی که می‌توان با ظرفیت و انگیزه‌های آنان، گام‌های بزرگی در افغانستان در قبال طرح‌های شرورانه دشمنان برداشت.

1401/1/26

آخرین اخبار

برگزیده ها