فارسی افغانستان العربیة English Türkçe

طالبان و برگزاری بزرگترین نشست سیاسی برای حل بحران افغانستان

طالبان پس از یک ماه آمادگی، در آینده نه چندان دور «بزرگترین نشست سیاسی» را با حضور سران و شخصیت‌های سیاسی افغانستان، در کابل برگزار می‌کند. این نشست بزرگ که طالبان فعلا از آن با عنوان «مجمع افغان‌ها» یاد می‌کند، در حقیقت طبق عرف و سنت جامعه افغانستان همان «لویه جرگه» است.

1401/3/13

سرشماری اتباع غیرمجاز افغانستانی در ایران به مدت 2 هفته تمدید شد

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ایران، با بیان این‌که تاکنون یک و نیم میلیون مهاجر افغانستانی غیرمجاز و فاقد اقامت در سرشماری در سراسر این کشور شرکت کرده‌اند، از تمدید دو هفته‌ای مهلت این طرح از ۱۷ خرداد تا ۱ تیر خبر داد.

1401/3/5

حضور نیروهای آموزش دیده افغانستانی در جنگ اوکراین

گزارش‌ها حاکی از آن است که گروهی از نیروهای نظامی و امنیتی افغانستانی که در دولت گذشته افغانستان توسط کارشناسان آمریکایی و انگلیسی آموزش دیده‌اند برای مقابله با نیروهای روسیه به اوکراین اعزام شده‌اند.

1401/1/28

فرصت‌سازی در افغانستان از دل تهدید

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: با هزینه‌های گوناگون مالی، بشری، تبلیغاتی و عملیات روانی ظرفیت‌های خفته یا به حاشیه رفته ایرانی در افغانستان یا در ایران را پیدا کرده، به‌شکلی که می‌توان با ظرفیت و انگیزه‌های آنان، گام‌های بزرگی در افغانستان در قبال طرح‌های شرورانه دشمنان برداشت.

1401/1/26

تلاش ایران برای نقش‌آفرینی گروه‌ها و جریانات مختلف در آینده افغانستان

یک کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: چشم انداز آینده افغانستان با نزدیک شدن گروه‌ها و جریانات بسیار روشن است و به میزانی که کشور افغانستان توسعه یابد، امنیت منطقه افزایش و توسعه اقتصادی افزایش می یابد.

1400/10/23

وزارت کشور ایران: تنها مرجع رسیدگی به امور مهاجرین، اداره اتباع است

اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایران شایعات مطرح شده در صفحات اجتماعی مبنی بر ادعای برخی افراد بعنوان نماینده مهاجرین را رد و تاکید کرد؛ مرجع رسیدگی به امور مهاجرین صرفا اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و دستگاه ها و سازمانهای ذیربط می باشد.

1400/8/1

آخرین اخبار

برگزیده ها