فارسی افغانستان العربیة English Türkçe

کاظمی قمی: آمریکا به اسم مقاومت به‌دنبال آشوب در افغانستان است؛ حکومت مشارکتی را به‌رسمیت می‌شناسیم

نماینده ایران در امور افغانستان گفت: آمریکایی‌ها به‌اسم مقاومت به‌دنبال آشوب هستند. بعد از آنکه طالبان در حکمرانی قرار گرفت، اولین اقدام ما برای اینکه افغانستان به‌سمت حکومت مشارکتی پیش برود، برگزاری جلسه میان رهبران طالبان و جبهه مقاومت در تهران بود.


1401/5/26

مسکو: نیروهای ویژه ارتش پیشین افغانستان در اوکراین می‌جنگند

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفت: برخی از نیروهای ویژه ارتش پیشین افغانستان، در کنار ملی‌گرایان اوکراینی می‌جنگند و این احتمال وجود دارد که بالگردهای متعلق به این کشور که در تاجیکستان و ازبکستان هستند نیز به کی‌یف تحویل داده شوند.

1401/5/26

کرزی: باید به طالبان فرصت داد تا ادعای آمریکا درباره ترور الظواهری را بررسی کند

رئیس‌جمهور سابق افغانستان ضمن انتقاد از مسدودی ذخایر مالی کشورش توسط آمریکا گفت: آمریکا مدعی ترور الظواهری بوده و طالبان اعلام کرده که از حضور وی اطلاعی نداشته باید به آنها فرصت داده شود تا در این زمینه به مردم جهان پاسخ دهند.

1401/5/25

وزیر خارجه طالبان: آمریکا حقوق مردم افغانستان را به‌رسمیت بشناسد

وزیر خارجه طالبان در سالروز تسلط دوباره این گروه بر افغانستان، گفت: حکومت سرپرست با 16 کشور روابط رسمی دارد گفت: از آمریکا می‌خواهیم که ذخایر ارزی بانک مرکزی افغانستان را آزاد کرده و حقوق مردم افغانستان را به رسمیت بشناسد.

1401/5/24

فرمانده ارتش ایران: درگیری‌های مرزی با طالبان باید دیپلماتیک حل شود

فرمانده کل ارتش ایران با بیان اینکه عمده دلیل درگیری‌های مرزی اخیر با افغانستان این است که طرف مقابل هنوز آن نظم و نسق مطلوب را پیدا نکرده، گفت: این درگیری‌ها باید از طریق دیپلماتیک حل شود و نیازی به دخالت نیرو‌های نظامی و انتظامی نیست.

1401/5/24

اشرف غنی: آمریکا پس از توافق با طالبان دولت افغانستان را تنها گذاشت

رئیس‌جمهور فراری افغانستان در تازه‌ترین روایتش از روز سقوط کابل گفت: ما از توافق دوحه با طالبان کنار گذاشته شدیم و آمریکا ما را مجبور کرد که 5 هزار نظامی این گروه را آزاد کنیم و در نهایت در حالی که تمام مقامات واشنگتن این توافق را مشروط عنوان می‌کردند، ما را تنها گذاشته و افغانستان سقوط کرد.

1401/5/24

آخرین اخبار

برگزیده ها