شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸

استانها  /  البرز

به بهانه عروج پدرشهیدان خوشبویی

چرا وقتی پدر شهید یا پدر شهیدانی از این شهر پر می کشد مسئولین ما اقدام درخوری انجام نمی دهند.

به بهانه عروج پدرشهیدان خوشبویی

فارس پلاس البرز؛ حسین حسینی: به بهانه پر کشیدن مظلومانه و غریبانه پدر شهیدان خوشبویی می نویسم: دیروز برای شرکت در تشیع و تدفین پیکر مطهر این پدر عزیز به امام زاده محمد رفتم.

وقتی غربت این تشییع را دیدم سوالاتی به ذهنم متبادر شد که با شما مخاطبان عزیز در میان می گذارم.  آرمان جامعه اسلامی چیست؟ مگر به غیر از ارزش‌های اﺳﺎﺳﯽ، ﺑﻨﯿﺎدﯾﻦ و ﺗﻐﯿﯿﺮﻧﺎﭘﺬﯾﺮ ﮐﻪ ﺗﻌّﯿﻦ آﻧﻬﺎ در ﺣﯿﺎت ﻃّﯿﺒﻪ ﺻﻮرت ﻣﯽ ﭘﺬﯾﺮد.

مگر نه اینکه اﯾﺠﺎد ﺟﺎﻣﻌﻪ  اﺳﻼﻣﯽ و ﺗﻤ ّﺪن اﺳﻼﻣﯽ، اﻋﺘﻤﺎد ﺑﻪ ﻧﻔﺲ، ﻣﺒﺎرزه ﺑﺎ ﻧﻈﺎم ﺳﻠﻄﻪ و اﺳﺘﮑﺒﺎر، ﻋﺪاﻟﺖ ﺧﻮاﻫﯽ آزادی ﺧﻮاﻫﯽ، اﺳﺘﻘﻼل ﻫﻤﻪ ﺟﺎﻧﺒﻪ و رﺷﺪ ﻋﻠﻤﯽ، از زﻣﺮه ﻣﻬﻢ ﺗﺮﯾﻦ آرمان‌هایﻧﻈﺎم اﺳﻼﻣﯽ اﺳﺖ.

مگر نه اینکه این مولفه‌های پر مغز  از جمله اهدافی است که شهدای عزیز و خانواده معظم ایشان برای تحقق آن به راحتی از جان خود و عزیزانشان  که ارزشمندترین دارایی وجودی هر انسانی است گذشتند تا جامعه ما بتواند هرچه پر شتاب تر به قله های رفیع یک کشور و تمدن  موفق دست یابد.

آیا به راستی تا به حال خودمان را ارزیابی کرده ایم که کجای این ماجرا قرار داریم؟ مگر امام عزیزتر از جان و  آقای ما نفرمود که تکریم شهیدان و تعظیم در برابر خانواده‌های صبور آنان، واجب بزرگ امروز و همیشه ماست.

پس کجاست این تکریم؟ چه شد آن واجب ؟ کجاست تعظیم؟ چرا شبیه شهدا نیستیم؟ چرا از آن ها درس محبت و ایثار را نیاموختیم؟ چرا تکریم خانواده معظم شهید سرلوحه امور مسولین ما قرار ندارد؟ آیا مدیران استان البرز خبر دارند در سال جاری چند پدر یا مادر شهید مظلومانه و در غربت از کوچه پس کوچه های این شهر پر کشیدند؟

ما مردم که به لطف مشکلات آنقدر غرق در مشغله های روزمره مان شده ایم که هیچ، شما مسئولین چه می کنید؟  چرا نهادهای مسئول، این عزیزان ( خانواده معظم شهدا)  را در نمی یابند؟ چرا وقتی پدر شهید از این شهر پر می کشد مسئولین ما هیچ اقدامی انجام نمی دهند؟ 

چرا ظهور و بروز پیروی شما از فرامین آقا در رفتارتان دیده نمی شود؟  چرا هیچ کدام شما ولو با تشریفات و دیسیپرین های مدیریتی تان در این برنامه حضور ندارید؟ همین طور که این سوالات در ذهنم آمد و شد می‌کردند به خود آمدم و دیدم مراسم تکریم و تدفین کمتر از یک ساعت جمع شد و هیچ مسئولی هم در این برنامه شرکت نکرد!

فردای آن روز هم کسی حالی از خانواده معظم شهید نپرسیده است. امیدوارم مراسم یادبود این عزیز سفر کرده اینقدر مظلومانه برگزار نشود. فقط خطاب به شما عرض می‌کنم دشمنان در کمین نشسته  ما از کوچکترین نمادی  که بتوانند در تخریب و تردیدزایی افکار عمومی و تضعیف انسجام و  وحدت و قدرت نرم ما استفاده کنند نمی‌گذرند آن وقت ما این فرصت های طلایی (بزرگداشت مقام شامخ پدر شهید) را به راحتی از دست می دهیم. حیف و صد حیف که این فرصت ها چه زود از دست می روند.

انتهای پیام/ب

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول