۱۶:۵۶ :: ۱۴۰۰-۵-۲۱
از پرداخت قبض آب محرومان تا توزیع اقلام بهداشتی و معیشتی زیر پرچم عزای حسینی
مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) گفت: هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) در دهه اول محرم سال ۱۴۰۰، علاوه بر برگزاری آئین عزاداری با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در فضای باز، طرح‌های خدمت‌رسانی ویژه محرومین هم چون نذر آب را اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع)، مهدی رجب‌پور اظهار کرد: ما از تعالیم دینی مان آموخته‌ایم که کشتی نجات ابا عبدالله(ع) وسیع‌ترین و سریع‌ترین است و مکتب سیدالشهدا نیز کلاس درس آزادگی و حق‌جویی است. بر این اساس در شرایط خاصی که امروز کشور به واسطه شیوع کرونا و سایر مسائل با مشکلات خاص مواجه است، تصمیم گرفتیم در کنار عزاداری سید و سالار شهیدان، طرح‌های ویژه‌ای را در حوزه خدمت‌رسانی به نیازمندان اجرا کنیم.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) گفت: هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) در دهه اول محرم سال ۱۴۰۰، علاوه بر برگزاری آئین عزاداری با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در فضای باز، طرح‌های خدمت‌رسانی ویژه محرومین هم چون نذر آب را اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مراسم عزاداری هیئت جوادالائمه(ع) هر شب از ساعت ۲۱ در مدرسه حکیم نظامی واقع در نبش خیابان امام خمینی (ره) ۸ برگزار می‌شود، گفت: در این مراسم حجت الاسلام اسدی به تبیین آموزه‌های قیام عاشورا می‌پردازد و کربلایی جواد جرجانی و سایر ذاکران سیدوالشهدا مرثیه سرای خواهند کرد.

به گفته رجب‌پور در حاشیه این مراسم حسینیه ویژه کودکان و نمایشگاه مفهومی اصحاب الحسین(ع) نیز برپا شده و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود، علاوه بر این گروه ویژه تولید محتوای محرم جهت توزیع در فضای مجازی نیز در قالب یگان سایبری جوادالائمه(ع) فعالیت می‌کند.

مسئول هیئت و کانون فرهنگی جوادالائمه(ع) درباره طرح های خدمات اجتماعی هیئت جوادالائمه(ع) در دهه اول محرم نیز گفت: طرح نذر آب یکی از برنامه‌هایی است که با محوریت تسویه قبض آب نیازمندان حاشیه شهر اجرا می‌شود. همچنین تولید و توزیع ماسک، ملزومات بهداشتی و بسته‌های معیشتی جهت نیازمندان نیز در این ایام انجام خواهد شد.

رجب‌پور افزود: هم چنین به این مناسبت با مشارکت خیران نذر قربانی گوسفند و مرغ نیز جهت توزیع میان نیازمندان پیش‌بینی شده است.

وی هم چنین به اجرای پویش یاثارالله اشاره و عنوان کرد: این پویش که از حدود ۱۰ سال قبل در هیئت جوادالائمه(ع) آغاز شده و به موضوع اهدای خون در روز عاشورا اختصاص دارد، امسال نیز اجرا خواهد شد.

انتها پیام/ ۷۰۰۶۸