اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

سید ابراهیم رئیسی

محسن رضایی

عبدالناصر همتی

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی

استانها  /  اردبیل

ائمه جمعه اردبیل در نمازجمعه 21خرداد چه گفتند؟| تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات

ائمه جمعه استان اردبیل در خطبه‌های نمازجمعه 21خرداد بر ضرورت شرکت در انتخابات و انتخاب فردی اصلح تاکید کردند.

ائمه جمعه اردبیل در نمازجمعه 21خرداد چه گفتند؟| تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نمازجمعه این هفته(21 خرداد) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان‌ها و شهرهای مختلف استان اردبیل برگزار شد.

با توجه به نزدیکی به روز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، محور سخنان ائمه جمعه استان اردبیل نیز حضور مردم در پای صندوق‌های رای و انتخاب اصلح بود.

 

امام جمعه خلخال: انتخابات سال‌ها در سرنوشت ملت تاثیر دارد

حجت الاسلام کریم اسدی، خطیب این هفته نماز جمعه خلخال با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: مردم روستاها و شهرها هوشمندانه و آگاهانه در انتخابات شرکت کرده و بدانند که انتخاب صحیح و یا نادرست سال‌ها در زندگی و سرنوشتشان تاثیرگذار خواهد بود.

وی شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری را امری مهم در سرنوشت مردم و کشور دانست و افزود: کوتاهی در این امر یا نادیده شمردن حضور در پای صندوق‌های رای  گناهی بزرگ است.

وی تاکید کرد: مردم  با علاقمندی به کشور، برای دفاع از نظام و همراهی با انقلاب در تعیین سرنوشت کشور حضوری جدی و حداکثری داشته باشند.

امام جمعه خلخال با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی و ادای احترام به سنگرسازان بی‌سنگر در هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: اکنون عرصه، عرصه خدمت به مردم در روستاهاست و قطعا باید جهاد کشاورزی مصمم و با اراده همچون سال‌های دفاع و حماسه در کنار مردم روستاها باشد.

عزل و نصب‌ها باید منطقی و براساس منافع مردم باشد

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خلخال  به عزل و نصب‌های بی‌منطق در شهرستان اشاره کرد  و گفت: عزل و نصب‌ها اگر به‌صورت کارشناسی شده و منطقی نبوده و تنها منافع شخصی، باندی و حزبی در آنها دخیل باشد قطعا به زیان مردم و منطقه خواهد بود.

عدم توجه میراث فرهنگی به ظرفیت گردشگری خلخال

اسدی از عدم توجه مسؤولان میراث فرهنگی استان به شهرستان خلخال انتقاد کرد و اذعان داشت: شهرستان خلخال ظرفیت‌های خوب گردشگری دارد ولی توجه لازم و کافی به این پتانسیل‌های طبیعی وجود ندارد.

امام جمعه خلخال به میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: بزرگترین رحمت برای ملت ایران وجود با سعادت و با کرامت این دو بزرگوار از وجود پاک ائمه اطهار(ع) در کشور است.

 

امام جمعه بیله سوار: حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای بیمه کننده نظام و قلعه حصین انقلاب است

حجت الاسلام عزیزی، امام جمعه بیله سوار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان، حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای را تضمین کننده و در واقع بیمه کننده نظام دانست.

خطیب جمعه بیله سوار به انتخابات پیش رو اشاره نموده و افزود: دشمن در همه حال و به‌صورت شبانه روزی برای جلوگیری از حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات برنامه‌ریزی می‌کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در دنیا الگوی مقاومت و پیشرفت بوده و دشمن از قدرت منطقه‌ای ایران در هراس است و قدرت یافتن محور مقاومت در منطقه را برای خود بزرگترین تهدید قلمداد می‌نماید.

امام جمعه بیله سوار با اشاره به مناظرات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری بیان کرد: واقعا انسان شرم می‌کند از دیدن برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که با به سخره گرفتن و زیر سوال بردن بی‌ربط و بدون سند و منطق، در صدد تنزل جایگاه روحانیت و حوزه‌های علمیه بوده و به خاطر رای گرفتن از مردم، با هر حربه‌ای در صدد ایجاد تفرقه و دو قطبی‌سازی در جامعه هستند.

عزیزی در ادامه گفت: همانند انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل، عده‌ای از رجال سیاسی معلوم الحال مجددا شروع به انتشار دو قطبی‌های کاذب و مخدوش کردن چهره‌های انقلابی و ارزشی نظام  نموده‌اند و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای و انتخاب فرد اصلح و انقلابی دسیسه‌ها و توطئه‌های این افراد را نقش بر آب خواهد نمود.

وی در ادامه به فرا رسیدن فصل برداشت محصولات کشاورزی در منطقه اشاره نمود و گفت: یکی از واجبات دین مبین اسلام پرداخت زکات بوده و این زکات در واقع حق و حقوق مستمندان و نیازمندان جامعه است.

 

امام جمعه پارس آباد: تنها راه رفع مشکلات کنونی شرکت گسترده در انتخابات و انتخاب صحیح است

حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان پارس آباد اظهار کرد: انتخابات در سرنوشت ملت تاثیر اساسی داشته و انتخاب اصلح می‌تواند به توسعه و پیشرفت کشور منجر شود.

وی افزود: عدم رأی دادن یعنی اجازه دهیم عده‌ای برای ما تصمیم بگیرند که این امر به هیچ وجه توجیه عقلی و منطقی ندارد و در اصل رای ندادن، همسو شدن با دشمنان ایران اسلامی است.

امام جمعه شهرستان پارس آباد بیان کرد: مردم نباید به رسانه‌های خارجی و برخی گروه‌های داخلی که در صدد کم‌رنگ کردن مشارکت مردم و آسیب به اقتدار نظام و کشور هستند، توجهی کنند.

وی عدم حضور در پای صندوق‌های رای را اشتباهی استراتژیک و بزرگ دانست و تصریح کرد: مشکلات اقتصادی کنونی نباید به پای نظام نوشته شود بلکه حضور آگاهانه و انتخاب فردی اصلح می‌تواند ناکارآمدی‌های کنونی را جبران کند.

امام جمعه پارس آباد از ناکارآمدی دولت در مسائل اقتصادی و معیشت مردم انتقاد کرد و گفت: کاهش ارزش پول ملی، تورم بی‌سابقه و گرانی کالاهای اساسی باعث نارضایتی مردم شده که تنها راه حل آن انتخاب فردی اصلح است.

کاندیدایی که به زیبایی شهر اهمیتی نمی‌دهد چگونه بر مسند شورای شهر تکیه خواهد داد

امام جمعه پارس آباد از نصب عکس و پوستر بیش از حد کاندیداهای شورای شهر در مناطق مختلف  شهر که موجب از بین رفتن زیبایی شهری شده انتقاد کرد و اظهار داشت: کاندیدایی که خود به زیبایی شهر اهمیتی قائل نیست چگونه می‌تواند بر مسند شورای شهر تکیه دهد.

اتمام جاده پارس آباد به سربند مورد انتظار مردم است

بنابی به عدم اتمام جاده پارس آباد به سربند که قرار بود تا پایان خرداد ماه به اتمام برسد، اشاره کرد و گفت: تسریع در این اتمام این جاده و عمل به وعده‌ها انتظار به حق مردم از مسؤولان است.

 

امام جمعه شهرستان نیر: مردم نباید اسیر حواشی و احساسات شوند

حجت الاسلام آیت نعمتی، امام جمعه شهرستان نیر نیز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته به انتخابات پیش‌رو اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات یکی از اصلی‌ترین عرصه‌های ابراز بلند همتی ملت ایران اسلامی است.

وی به الزامات تشکیل دولت جوان حزب اللهی اشاره کرد و افزود: فضای تبلیغات انتخاباتی باید سالم باشد تا کاندیداها بدون تخریب، توهین و حاشیه‌سازی به تشریح برنامه‌های خود بپردازند.

امام جمعه شهرستان نیر بیان کرد: برای ایجاد جامعه اسلامی باید اخلاق اسلامی توسط کاندیداها رعایت شود چرا که مقوله فرهنگ در دو مناظره پیش مذبوح مظلوم بود، بنابراین کاندیداها برای ایجاد حکمرانی اسلامی در دولت جوانان حزب اللهی قبل از هر چیز در حوزه فرهنگ و فرهنگ‌سازی برنامه داشته باشند.

راهبرد دشمنان، مشارکت حداقلی مردم در انتخابات است

وی به راهبردهای دشمنان انقلاب اسلامی در انتخابات پیش‌رو اشاره کرد و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی با تبلیغات سوء، ایجاد یاس و نا امیدی و تحریم‌های سخت و هراس افکنی در صدد هستند با به چالش کشیدن انتخابات، هجمه به شورای نگهبان و فشار حداکثری، مشارکت حداقلی در انتخابات را رقم بزنند تا به اهداف خود برسند.

مشکلات کنونی کشور حاصل سوء مدیریت‌هاست

نعمتی راهبرد اصلی دشمنان را مشارکت حداقلی دانست و بیان داشت: تحریم در مشکلات اقتصادی کشور حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد موثر است و سوء مدیریت‌ها بیشترین تاثیر را در وضع کنونی دارد.

وی خواستار توجه به توان مدیران و متخصصان داخلی در تولید و اقتصاد مقاومتی شد و گفت: گره زدن تمام مشکلات اقتصادی به مذاکرات و برجام، نگاه به مسائل  به سبک غرب، عدم نظارت و کنترل بر بازار سرمایه و ارز، عدم حمایت از کارخانجات در تولید، حاصل بی تدبیری و سوء مدیریت و نفوذ دشمنان خارجی و گاها داخلی عامل اصلی مشکلات اقتصادی کشور در این هشت سال شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر با بیان اینکه مردم نباید اسیر حواشی و احساسات شوند، تاکید کرد: در ۸ سال گذشته همه مشکلات مردم را به مذاکرات گره زدند ولی نه تنها مشکلات از بین نرفت بلکه بیشتر هم شد.

 

امام جمعه مشگین شهر: حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای دشمنان را مایوس می‌کند

حجت الاسلام رضا باوقار، امام جمعه شهرستان مشگین شهر در خطبه‌های نماز جمعه امروز اظهار کرد: یکی از راهبردهای دشمنان ایران اسلامی برای انتخابات پیش‌رو نامید کردن ملت و جلوگیری از حضور حداکثری آنان است.

وی به حضور گسترده مردم در انتخابات روز ۲۸ خرداد تاکید کرد و افزود: امپراطوری رسانه‌ای دشمنان با توسل به دروغ بزرگ و القاء ناامیدی در صدد کاهش مشارکت مردم و در نهایت آسیب به اقتدار ایران اسلامی هستند.

امام جمعه مشگین شهر تاکید کرد: مردم بزرگ ایران اسلامی با تقدیم بیش از ۲۳۰ هزار شهید، پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده و به دشمنان اجازه نگاه چپ به کشور را نخواهند داد.

انتهای پیام/3463/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول