جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸

استانها  /  آذربایجان غربی

از اراده پیرمرد ۱۰۴ساله تا بانوی سرم به دست/جلوه های زیبای حضور در حماسه دوم اسفند آذربایجان‌غربی

حضور اقشار مختلف مردم با چهره‌های متفاوت و فرهنگ‌های مختلف امروز جلوه‌های زیبایی از شکوه‌حضور را در آذربایجان‌غربی دیار مردان‌غیوری چون باکری رقم زد.

از اراده پیرمرد ۱۰۴ساله تا بانوی سرم به دست/جلوه های زیبای حضور در حماسه دوم اسفند آذربایجان‌غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، آذربایجان‌غربی که به دیار سلحشورانی چون باکری معروف است، امروز شاهد خلق حماسه‌ای دیگر بود.

مردم آذربایجان‌غربی از نخستین دقایق آغاز انتخابات و در مواردی قبل از ساعت 8 مقابل شعبات اخذ رای حضور داشتند و این مشارکت رفته رفته بیشتر شد به طوری که با تمدید مهلت رای‌گیری، همچنان تعداد قابل توجهی از شعبات اخذ رای با ازدخام جمعیتی مواجه است.

امروز شیعه و سنی، ارمنی و آشوری و کلدانی در صفوف بهم فشرده حضور داشتند و آمده بودند تا پاسخ یاوه‌گویان را بدهند و دست رد به سینه دشمنان نظام بزنند.

امروز مردم شهرهای مخنلف استان آمده بودند تا در سرنوشت سیاسی خود سهیم شوند و بار دیگر اتحاد و همدلی خود را به نمایش بگذارند.

 

در این میان آذربایجان‌غربی به عنوان استان مرزی همواره مورد هجمه دشمنان قرار گرفته ولی مردم آگاه و بصیر این استان با حضور به موقع خود در صحنه‌های انقلابی فهم و درایت خود را به نمایش گذاشته‌اند و امروز یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مناسبت‌ترین زمان برای تجدید پیمان با ارزش‌های انقلابی بود که مردم به خوبی توانستند از این آزمون سربلند بیرون آیند.

سرمای سوزناک ارومیه هم نتوانسته بود مانع حضور زن و مرد جوان به همراه فرزند شیرخوارشان در پای صندوق رای شود، هر چند بغل گرفتن کودک و همزمان، نوشتن نام کاندیداها برای این مادر سخت بود ولی این بانوی جوان ارومیه‌ای برای اینکه سرنوشت فرزند شیرخوارش را به خواست خودش تغیین کند، به میدان آمده بود.

 

پیرمردی به سختی می‌توانست راه برود ولی با پای لنگان برای خلق حماسه آمده بود، هر چند این پیرمرد سواد کافی برای نوشتن برگه رای نداشت، ولی با کمک افراد دیگر توانست دین خود را به انقلاب ادا کند، حتی اگر کهولت سن امانش را بریده باشد.

حضور پیرمرد 104 ساله در یکی از شعبات اخذ رای مهاباد نیز سبب شد جوانان دست به گوشی های خود برده و از این پیرمرد تصویربرداری کنند.

 

حضور زنی که سرم به دست و از بیمارستان برای دادن رای به یکی از شعبات اخذ رای نقده آمده بود و یا کودکی که شوق انداختن رای پدر و مادرش به صندوق رای را داشت، همگی اینها یک پیام مشترک برای دشمنان داشت و آن پیام جز" مرگ و ننگ بر دشمنان نظام نبود".

شاید چنین صحنه‌های حماسی را نمی‌توان در سایر کشورها مشاهده کرد ولی امروز مردم آذربایجان‌غربی به جهانیان نشان دادند که برای انقلاب اسلامی از جان و دل مایه می‌گذارند.

دراین میان شعبات اخذ رای اقلیت‌های دینی نیز بر زیبایی این دموکراسی می‌افزود، به طوری که شعبات ویژه برای آشوری‌ها، کلدانی‌ها و ارامنه در نظر گرفته شده بود و اقلیت‌های دینی نیز در کنار سایر همشهریان پای صندوق‌های رای حضور یافته و دست به انتخاب اصلح زدند.

هر چه به ساعات پایانی مهلت قانونی انتخابات نزدیک می‌شویم جمعیت بیشتری در شعبات اخذ رای حضور پیدا می‌کنند به طوری که در حال حاضر نیز مقابل شعبات اخذ رای خیل عظیمی از جمعیت مشتاقانه برای دادن رای حضور دارند.

آری امروز همه مردم آمدند تا وفاداری خود را به انقلاب، شهدا و امام راحل نشان دهند و چه زیبا توانستند برگ زرین دیگری را در تاریخ به ثبت برسانند.

انتهای پیام

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول