اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده توانا فارس نوجوان

استانها  /  آذربایجان شرقی

‌سهرابی: هدف باشگاه تراکتور حضور قدرتمند در لیگ آینده و مسابقات آسیا است

مدیر عامل باشگاه تراکتور گفت: هدف این باشگاه در فصل آتی حضور قدرتمند در لیگ، جام حذفی و مسابقات آسیا است.

‌سهرابی: هدف باشگاه تراکتور حضور قدرتمند در لیگ آینده و مسابقات آسیا است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، میرمعصوم سهرابی در برنامه موج فوتبال شبکه سهند گفت: طبق دستورالعملی که به باشگاه‌ها ابلاغ شده بود، تیم‌های میهمان می‌توانستند چهار نفر و تیم‌های میزبان شش نفر را به ورزشگاه ببرند و در بازی فینال مجوز حضور 10 لیدر و هوادار را به ما دادند و وقتی وارد ورزشگاه شدیم، دیدیم که استقلالی‌های زیادی در ورزشگاه حضور دارند و این باعث اعتراض ما شد و ما به آقای بهاروند اعلام کردیم که این عدالت نیست و در این صورت حاضر به انجام بازی نیستیم.

‌ وی گفت: ما برای بردن اصحاب رسانه و هواداران به مشهد، مکاتبات لازم را با سازمان لیگ انجام داده بودیم که متاسفانه با آن موافقت نشد و وقتی وارد ورزشگاه شدیم، با دیدن هواداران استقلال شوکه شدیم که خوشبختانه با پیروزی در بازی، این ناعدالتی را جبران کردیم و توانستیم با کاپ قهرمانی به تبریز برگردیم.

کسب حداقل یک جام هدف باشگاه  تراکتور بود

‌ سهرابی افزود: سیاست ابتدای فصل باشگاه، کسب حداقل یک جام و کسب سهمیه آسیایی بود که امسال متاسفانه فراز و نشیبی داشتیم. ابتدای فصل را خوب آغاز کردیم، اما در ادامه نتوانستیم نتایج مطلوبی بگیریم و با نظر هیئت مدیره باشگاه، دست به تغییراتی زدیم و آقای ساکت الهامی را جایگزین دنیزلی کردیم و این موضوع باعث شد که نتایج تیم روند صعودی پیدا کند و در حالی که نتایج خوبی کسب می‌کردیم، ویروس کرونا به ما ضربه بزرگی زد.

‌ وی اظهار داشت: کرونا باعث شد که بازیکنان خارجی‌مان را از دست بدهیم و از طرف دیگر، ممنوعیت حضور تماشاگران در ورزشگاه، ضربه زیادی برای تیم تراکتور که قدرت اصلی آن، از هواداران پرشورش نشأت می‌گیرد، وارد کرد.

مدیر عامل باشگاه در مورد بازیکنان خارجی این تیم گفت: ‌ سوگیتا در اواسط فصل دچار مصدومیت شد و فقط می‌توانست در دو سه بازی پایانی فصل ما را همراهی کند و برای جبران ضرر و زیان مالی، رضایت انتقال قرضی او را به تیم‌های دیگر دادیم. البته باشگاه کنونی وی، درخواست صدور رضایت دائمی را از ما کرده و به احتمال زیاد، با نظر هیئت مدیره باشگاه، با این درخواست موافقت کنیم.

میمبلا هم با توجه به مشکلاتی که بعد از کرونا برایش رخ داد، صلاح دیدیم که برای این‌که ضرر و زیان مالی زیادی متحمل نشویم، رضایت جدایی او را صادر کنیم.

‌ سهرابی تصریح کرد: ما برای فصل آینده، باید در سه جبهه بجنگیم و این موضوع نیاز به برنامه‌ریزی دقیق است و تا دو سه روز آینده باید برنامه‌ریزی کاملی را برای بستن تیم فصل آینده تدوین کنیم تا تیم قدرتمندی را روانه مسابقات فصل آینده بکنیم. البته برای دوری از حاشیه و تنش، مذاکراتمان را برای پایان فصل و بعد از بازی فینال جام حذفی نگه داشتیم و قبل از بازی فینال، نمی‌توانستیم با کسی وارد مذاکره رسمی شویم.

به غیر از 2 نفر، همه بازیکنان با تراکتور قرارداد دارند

‌ وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به جز رضا اسدی و محمدرضا آزادی، همه بازیکنانمان با ما قرارداد دارند. البته این بدین معنا نیست که نتوانند به تیم دیگری بروند، چرا که با پرداخت مبلغی، می‌توانند رضایت باشگاه را بگیرند. احسان حاج صفی بازیکن بزرگی است و تا کنون پیشنهاد رسمی از سوی باشگاه یونانی به باشگاه نرسیده و در تلاش هستیم که این بازیکن بزرگ را برای فصل آینده حفظ کنیم.

‌ وی در همین مورد افزود: رضا اسدی قول داده که اگر در ایران باشد، قطعاً برای تراکتور بازی می‌کند و آزادی هم بازیکن جوان و خوبی است که دوست داریم در تیم بماند. همه بازیکنان را حفظ می‌کنیم، مگر اینکه دلش با تیم نباشد. ما آماده توافق با رضا اسدی برای تمدید قرارداد هستیم.

قرارداد مظاهری با استقلال، غیرقانونی است

‌ موضوع رشید مظاهری بخش دیگری از سخنان مدیر عامل باشگاه تراکتور بود. وی در این مورد اظهار داشت: با اینکه فوتبال ما حرفه‌ای است، اما برخی بازیکنان، اخلاق حرفه‌ای را رعایت نمی‌کنند. رشید مظاهری دو فصل دیگر با تیم ما قرارداد دارد و این بازیکن قبل از پایان فصل و پیش از بازی نیمه‌نهایی جام حذفی درخواست جدایی کرد که ما به او اعلام کردیم که تمرکزت روی بازی‌ها باشد. این بازیکن احساس می‌کرد که با توجه به مصدومیت اخباری، ما تن به خواسته‌های وی می‌دهیم؛ اما با این موضوع موافقت نکردیم و سپس مظاهری با مراجعه به سازمان لیگ، درخواست فسخ قرارداد کرد. باشگاه تراکتور تمام مطالبات مالی این دروازه‌بان را پرداخت کرده و در این خصوص کوتاهی نکرده است.

‌ وی افزود: قرارداد مظاهری با استقلال، غیرقانونی است و چون اطلاعی از آیین‌نامه فدراسیون فوتبال ندارد، از عواقب این قرارداد غیرقانونی خبر ندارد و اگر باشگاه استقلال نتواند رضایت تراکتور را بگیرد، این بازیکن جریمه و محروم خواهد شد و در این خصوص، نامه‌ای به باشگاه استقلال ارسال خواهیم کرد.

الهامی گزینه اول است/ مذاکره با دایی نه تایید می شود و نه تکذیب

‌ سهرابی در مورد مربی آینده تراکتور هم گفت: آقای الهامی زحمات زیادی برای تراکتور کشیده و در روزهای کرونایی، همیشه بالای سر تیمش بود. تا این لحظه، هیچ‌گونه استعفای کتبی از سوی ایشان به باشگاه نرسیده است و حتی موفق به تماس با وی نشده‌ام. ما باید به زودی وضعیت مربیگری تیم را مشخص کنیم تا از قافله جذب بازیکن جا نمانیم.

‌‌ ما در وهله اول، منتظر تعیین تکلیف آقای الهامی هستیم؛ چرا که مربی خود ماست و به طور رسمی مذاکره باشگاه با علی دایی را نه تایید می‌کنم و نه تکذیب. امیدوارم فردا موفق به تماس با آقای الهامی شویم تا به زودی وضعیت تیم برای فصل آینده مشخص شود.

‌ دروازه بان سابق تیم تراکتور و شهرداری عنوان کرد: تا کنون نامه رسمی از سوی باشگاه گالاتاسارای برای انجام بازی دوستانه به باشگاه ما ابلاغ نشده است و در صورتی که این نامه را دریافت کنیم، همراه با هیئت مدیره باشگاه، شرایط مختلف این پیشنهاد را بررسی می‌کنیم.

تراکتور یک باشگاه خصوصی حرفه‌ای است و تمام آیتم‌های لازم برای خصوصی بودن را داراست. این باشگاه هم از نظر امکانات مالی و هم از نظر امکانات سخت‌افزاری، زیرساخت‌های خیلی خوبی دارد. معاونت اقتصادی باشگاه، در حال سوق‌دهی تراکتور به سمت سوددهی است و طی جلساتی که مالک محترم باشگاه با شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ داشت، درصدهایی از سهام این شرکت‌ها به تراکتور اختصاص داده شد. طرح‌های جامعی از جمله اپلیکیشن هواداران تراکتور (تراپ) در این باشگاه در حال پیشروی هستند که باعث حرفه‌ای تر شدن این باشگاه در زمینه اقتصادی است.

گرفتن تیک آبی از مدت‌ها قبل، در برنامه باشگاه قرار دارد و اقدامات لازم را در این خصوص انجام داده‌ایم و تیم رسانه باشگاه، به شدت پیگیر این موضوع است و در مراحل نهایی‌اش قرار دارد و به زودی منتج به نتیجه خواهد شد.

وی در خاتمه گفت:  هدف اصلی باشگاه، توجه به آکادمی و تیم‌های پایه است و در این خصوص مکاتبات لازم را با شهرداری نیز انجام داده‌ایم تا زیرساخت‌های مختلفی برای تیم‌های پایه در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/60017

 

 

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    بازار globe
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول