اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

استانها  /  آذربایجان شرقی

با مجوز و نسخه واحدی نمی‌توان مشکل استان‌ها در امر تولید را حل کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی، گفت: با مجوز و نسخه واحدی نمی‌توان مشکل استان‌ها در امر تولید را حل کرد.

با مجوز و نسخه واحدی نمی‌توان مشکل استان‌ها در امر تولید را حل کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اکبر فتحی امروز در جلسه ستاد مقابله و پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان  اظهار داشت: سازمان دامپزشکی، اتحادیه دام و نیز افراد صاحب نظر در این زمینه  باید با برگزاری جلسات و تبادل افکار در مورد عوامل موثر در کاهش تولید و کاهش پولت‌ریزی به  یک جمع‌بندی و تحلیل ثابت دست یابند، این نتیجه‌گیری و توافق در مورد فاکتورهای موثر زمینه را برای تشخیص تطابق آن با واقعیت فراهم خواهد نمود، از این رو انجام بررسی‌های جدی کارشناسی را  برای پیشبرد تصمیمات مشترک ضروری قلمداد کرد.

وی با تاکید بر اینکه کارشناسان و دامپزشکان استانی قطعاً و یقیناً تسلط و احاطه بیشتری بر شرایط استانی دارند، افزود: از ظرفیت این کارگروه‌های استانی باید نهایت استفاده را برد در هر تولیدی که اتفاق می‌افتد چه تخم‌مرغ یا گوشت مرغ همه بخش‌های دخیل در تولید اعم از تولیدکننده که نقش اول را ایفا می‌نماید.

فتحی همچنین اضافه کرد: اتحادیه‌ها به عنوان نماینده تولیدکنندگان، سازمان دامپزشکی به عنوان تامین‌کننده سلامت و بخش پشتیبانی و هر بخش دیگری که در تولید نقش داشته باشد، می‌توانند در قالب کمیته در تصمیم‌های اتخاذ شده مشارکت کنند که به‌عنوان مثال آیا صدور مجوز 2 دور پولت‌ریزی مطلوب خواهد بود یا تنها یک دور جوابگوست؟ از این‌رو دستیابی به تحلیل مناسب درقالب این کمیته عملی میسر می‌باشد.

فتحی با اشاره به اینکه با مجوز و نسخه واحدی از سوی مرکز نمی‌توان مشکل استان‌ها در امر تولید را حل کرد، یادآور شد: تشخیص مشکلات موجود و ارائه نسخه راه حل باید در درون استان انجام گیرد و ارائه راه حل از سوی هر بخش دخیل در امر تولید را مورد ستایش قرار داد ولو اینکه در این راه اشتباهاتی نیز صورت گیرد.

وی این اشتباهات را از این منظر که برای حل مشکلات تولیدکنندگان استانی صورت گرفته است، قابل پذیرش و چشم پوشی قلمداد کرد و گفت: سازمان‌های نظارت و بازرسی نیز همواره بر نتایج خرد جمعی حرمت قائل هستند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با تاکید بر این امر که خروجی تمام بخش‌های تولیدکننده، تامین‌کننده سلامت و پشتیبانی تولید است، تصریح کرد: هر کدام از این بخش‌ها هر زمانی که تصمیم‌گیری در مورد مسئله‌ای را لازم دانست، باید با همفکری و مشورت با دیگر بخش‌ها به بیان موضوع و یا ارائه راه حل بپردازد، از این رو تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته در کمیته مذکور فصل‌الخطاب حل مشکلات تولید در این زمینه است.

انتهای پیام/60001/س

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول