اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  آذربایجان شرقی

فرار سرمایه از تبریز!/ تدوین اطلس ۲۵ ساله سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: به جهت برنامه محور کردن و ایجاد تحول اساسی در حوزه سرمایه‌گذاری شهرداری اطلس سرمایه‌گذاری ۲۵ ساله تبریز تدوین می‌شود.

فرار سرمایه از تبریز!/  تدوین اطلس ۲۵ ساله سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، سیدکاظم زعفرانچیلر از تدوین اطلس سرمایه‌گذاری ۲۵ ساله شهرداری تبریز خبر داد و اظهار داشت: در این اطلس مزیت‌های جغرافیایی، سرمایه‌‌گذاری، بسته‌های مشارکت و سرمایه‌گذاری در قالب‌های مختلف علمی و فنی ارائه خواهد شد.

وی، ضرورت استفاده از این اطلس در اسناد و چشم‌اندازهای توسعه و رشد شهرداری تبریز را مورد تاکید قرارداد و افزود: باید بستر‌های سرمایه‌گذاری و نیاز‌های شهرداری در قالب BLT ، BOO و BOT به صورت شفاف به سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان ارائه شود.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه شهرداری تبریز نیازمند درآمد پایدار است، گفت: سرمایه‌گذاری و مشارکت بهترین مسیر ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری است که باید مانع‌زدایی از این مسیر صورت گیرد.

فرار سرمایه از تبریز!

علیرضا نوای‌باغبان‌ عضو شورای شهر تبریز نیز با بیان اینکه باید مسیری ایجاد شود تا ذهنیت سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری در شهر تبریز نسبت به گذشته تغییر کند، یادآور شد: متاسفانه در گذشته همکاری مناسبی با سرمایه‌گذاران نشده و موجب فرار سرمایه از تبریز شده است.

وی با بیان اینکه باید اقدامات اساسی برای جذب سرمایه‌گذار انجام‌ شود، تصریح کرد: مطالعات سال‌های اخیر و آسیب‌شناسی‌های این حوزه باید تجمیع شود.

باغبان با اشاره به اینکه از نظر شهرداری تبریز سرمایه‌گذاری یعنی زمین را به سرمایه‌گذار بدهیم و بگوییم شما چه کار می‌کنید، متذکر شد: در گذشته زمین و مجوزات از شهرداری بود و باعث ایجاد مشکلات بسیاری در این زمینه شده که باید از این دیدگاه فاصله بگیریم.

این عضو کمیسیون سرمایه‌گذاری با اشاره به اینکه برخورد با سرمایه‌گذار و نگاه به آن باید تغییر کند، بیان داشت: سرمایه‌گذاری برای شهر مهم است و باید مشوق‌های لازم برای سرمایه‌گذاری ایجاد شود.

این‌ جلسه که با حضور مدیران حوزه سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز برگزار شد، اعضای کمیسیون در جریان آخرین اقدامات حوزه سرمایه‌گذاری قرار گرفته و موضوع راه‌اندازی پمپ بنزین‌های تک جایگاهی را بررسی کردند.

انتهای پیام/60034/س

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول