اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  آذربایجان شرقی

شهرها بدون رعایت اصول شهرسازی رشد می‌یابند!

دادستان مرکز استان آذربایجان.شرقی با اشاره به وقوع تخلفات و ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان.ها تصریح کرد: برخی شهرها بدون رعایت اصول شهرسازی رشد و گسترش یافته که پدیده گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز حتی در رابطه با ارائه خدمات عمومی با مشکلات اساسی روبه رو می کند، اقتضا دارد دستگاه‌های مسوول به وظایف اجرایی و نظارتی خود به نحو موثر و مطلق عمل کنند.

شهرها بدون رعایت اصول شهرسازی رشد می‌یابند!

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، بابک محبوب‌علیلو در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی، صیانت از حقوق عمومی بوده، اظهار داشت: تا به امروز در راستای حفاظت از بیت‌المال تصمیمات مناسبی اخذ و اقدامات خوبی انجام شده و انتظار می‌رود، دستگاه‌های مسوول در بحث پیشگیری نسبت به حفظ و حقوق بیت‌المال اقدام کنند.

وی در ادامه با اشاره به وقوع تخلفات و ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان‌ها تصریح کرد: برخی شهرها بدون رعایت اصول شهرسازی رشد و گسترش یافته که پدیده گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز حتی در رابطه با ارائه خدمات عمومی با مشکلات اساسی روبه رو می‌کند، اقتضا دارد دستگاه‌های مسوول به وظایف اجرایی و نظارتی خود به نحو موثر و مطلق عمل کنند.

دادستان مرکز آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: باید به جای صرف هزینه‌های مادی و معنوی و سرمایه‌های اجتماعی به دنبال مباحث پیشگیری باشیم و راهکارهای مناسبی در خصوص پیشگیری و اقدامات مناسبی در راستای رعایت مقررات مربوط به اصول شهرسازی و فنی انجام شود.

وی با بیان اینکه هرچند بخش عمده‌ای از علل ساخت و سازهای غیرمجاز مربوط به نقص قوانین است، گفت: اگر این موضوع در جایی متوقف نشود به نوعی رشد و گسترش می‌یابد که نمی‌توان آن را مدیریت کرد، خوشبختانه در این خصوص قوه قضائیه رویکرد و سیاست‌های مناسبی در پیش گرفته و نوآوری و تحول در حوزه های مختلف در سند تحول قوه قضائیه مورد تاکید قرار گرفته است. 

علیلو بیان کرد: بر همین اساس می‌توانیم در راستای برنامه‌های سند تحول، از ظرفیت‌های موجود به منظور پیشگیری بهره‌مند شویم. 

وی در ادامه با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از روش‌های نوین به منظور حفاظت از اراضی ملی، یادآور شد: در عصر حاضر با توجه به پیشرفت‌های رخ داده اتکا به روش‌های گذشته به تنهایی نتیجه مطلوبی به دنبال  نخواهد داشت و بر همین اساس باید برای بهره‌مندی از روش‌های نوین و تجهیزات پیشرفته برنامه داشته باشیم.

دادستان مرکز آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه این خصوص اقداماتی در استان انجام شده است، خاطرنشان کرد: اکتفا به روش‌های سنتی بدون توجه به روش‌های نوین و فناوری‌های روز  برای صیانت به تنهایی کارایی مناسبی نخواهد داشت بر همین اساس در کنار این موضوع باید از روش‌های نوین برای صیانت از اراضی ملی بهره‌مند شد.

انتهای پیام/60025/س

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول