اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  آذربایجان شرقی

شهرداری تبریز از ماده 100 چقدر درآمد دارد/ تحقق تنها 30 درصدی بودجه عمرانی شهرداری

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز با بیان اینکه ماده ۱۰۰ حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برای شهرداری درآمد دارد، گفت: باید در دراز مدت برای این موضوع چاره اندیشی کرد.

شهرداری تبریز از ماده 100 چقدر درآمد دارد/ تحقق تنها 30 درصدی بودجه عمرانی شهرداری

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علیرضا نوای‌باغبان با بیان اینکه تحقق بودجه  ۵ ماهه به صورت ماهانه در اختیار اعضای شورای شهر قرار می گیرد، اظهار داشت: فراوانی درآمد شهرداری که ۶ هزار میلیارد تومان برای امسال بودجه هدف گیری شده است یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آن از طرف پروانه های ساختمانی است که ۷۰ درصد تحقق دارد.

وی با بیان اینکه اوراق و وام مجموعا ۹۰۰میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری را شامل می‌شود گفت: فروش املاک شهرداری نیز برای امسال ۷۰۰میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

درآمد ۶۰۰ میلیارد تومانی از ماده ۱۰۰

نوای باغبان با بیان اینکه ماده ۱۰۰ حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برای شهرداری درآمد دارد افزود: باید در دراز مدت برای این موضوع چاره اندیشی کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه شهرداری ۴۰۰ میلیارد تومان از قبل ارزش افزوده که دولت پرداخت می‌کند درآمد دارد، گفت: باید به سمت افزایش درآمدهای پایدار و تحقق پرداختی های دولت حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در بودجه امسال ۳۰۰ میلیارد تومان نیز از محل درآمد های سال گذشته به امسال منتقل شده است، گفت: ماده ۱۰۱ نیز ۲۰۰ میلیارد تومان و کمک دولت ۱۷۵ میلیارد تومان در بودجه سهیم هستند.

۵ هزار میلیارد تومان درآمد شهرداری غیرپایدار است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه بیش از ۵ هزار میلیارد تومان درآمد شهرداری از چند مورد درآمد غیر پایدار است گفت: باید درآمد های پایدار شهرداری را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه سالانه ۲۰ میلیارد تومان از قبل سرمایه گذاری درآمد داشته‌ایم گفت: در دنیا عمده درآمد شهرداری ها از اجاره املاک و مالیات بر منازل است که در شهرداری تبریز این دو جزو کمترین حوزه های درآمدی است.

۱۷ سازمان به بودجه شهرداری وابسته هستند

باغبان افزود: بیش از ۱۷ سازمان در شهرداری وجود دارد که حدود ۶ مورد از آنها وابستگی بالایی در درآمد به شهرداری دارند.

آتتش نشانی، اتوبوسرانی، شرکت بهره برداری مترو، سازمان فرهنگی ورزشی، سازمان عون ابن علی از جمله سازمان هایی هستند که بیش از درآمد خود به شهرداری وابسته هستند.

نوای باغبان با بیان اینکه سازمان عون ابن علی که بسیار در آن سرمایه گذاری شده است باید به سمت درآمدزایی حرکت کند.

وی با بیان اینکه در در ۵ ماهه امسال ۳۰ درصد بودجه عمرانی و ۷۰ درصد بودجه جاری تحقق یافته است گفت: بزرگترین مشکل شهرداری همین تحقق بودجه ها است که تحقق جاری بیشتر از عمرانی است اما در زمان تصویب برعکس است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه باید بیش از ۴۳۳ میلیارد تومان وام و ۴۵۰ میلیارد تومان اوراق پیش بینی شده در بودجه تحقق یابد گفت: هنوز ریالی در این بخش تحقق نیافته است که باید به سرعت به سمت تحقق آن حرکت کنیم.

وی با انتقاد از تحقق درآمد پایین مناطق در حوزه تحقق درآمدهای عمرانی گفت: ۱۰ درصد یا ۱۵ درصد در مناطق برای شورای شهر قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پارک بزرگ وام در نظر گرفته شده که در بودجه شهرداری منطقه ۴ است  گفت: اما منطقه تعهدی برای این وام ندارد که لازم است مشخص شود اخذ وام به عهده منطقه است یا شهرداری مرکز.

باغبان گفت: تحقق حق و حقوق شهرداری در تفکیک شهرک طلائیه معلوم نیست که طبق قانون یک درصد شهرک باید در اختیار شهرداری قرار گیرد.

وی افزود: از شهرداری می خواهیم این موضوع را جمع بندی کرده و به شورای شهر گزارش کند.

انتهای پیام/۶۰۰۱۲

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول