اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  آذربایجان شرقی

سفر گروسی به ایران پیش درآمد مذاکرات ۸ آذر است/ سیاست ایران در برجام

نماینده مردم تبریز در مجلس، گفت: سفرهای دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، صرفا برای ارزیابی موضع جمهوری اسلامی ایران است و پیش درآمدی برای مذاکرات ۸ آذر محسوب می‌شود.

سفر گروسی به ایران پیش درآمد مذاکرات ۸ آذر است/ سیاست ایران در برجام

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، احمد علیرضا بیگی با اشاره به سفر اخیر گروسی به ایران، اظهار داشت: مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌های مجلس امکانی را فراهم کرده است که دولت جمهوری اسلامی ایران بتواند بر حقوق ملت ایران پافشاری کند. اگر قرار باشد این همه هزینه برای برجام پرداخت کنیم اما آنچه به دست می‌آید هیچ باشد دلیلی وجود ندارد که پروتکل الحاقی را داوطلبانه اجرا کنیم.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس، ادامه داد: سفر گروسی برای این است که نظارت فراتر از قوانین رایج انجام شود در حالی که این نظارت را داوطلبانه پذیرفته بودیم، چراکه مطمئن بودیم ریگی به کفش ما نیست و تصورمان این بود به واسطه این حسن نیت جمهوری اسلامی دنیا و به‌طور خاص غربی‌ها در خصوص جمهوری اسلامی اطمینان بیشتری پیدا خواهد کرد.

وی یادآور شد: تلاش برای ایجاد اعتماد در کشورهای غربی نسبت به جمهوری اسلامی ایران تلاش بی‌فایده‌ای است، آنها قضاوت خود را انجام داده‌اند و به نظر می‌رسد گروسی صرفا برای اینکه جمهوری اسلامی ایران را از موضع خود پایین بیاورد به ایران سفر می‌کند اگر این سد شکسته شود آنها انتظار دارند امتیازات بیشتری از ایران گرفته شود.

علیرضا بیگی ادامه داد: سیاست جمهوری اسلامی ایران بر این قرار گرفته است که زندگی مردم را به برجام گره نزدند، هزینه زیادی برای برجام پرداخت کرده‌ایم اگر  سود اندکی از آن به‌دست بیاید غنیمت می شماریم، با این حال برنامه خود برای زندگی و معیشت مردم را مبتنی به برجام نمی‌دانیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشو و شوراها در مجلس، گفت: سفرها صرفا برای ارزیابی موضع جمهوری اسلامی ایران است، پیش درآمدی برای مذاکرات ۸ آذر محسوب می‌شود که اگر خللی در استحکام رای ایران در خصوص پذیرش نظارت داوطلبانه صورت گرفته باشد از جمهوری اسلامی امتیازات دیگری گرفته شود.

انتهای پیام/۶۰۰۰۲ی

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول