اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

استانها  /  آذربایجان شرقی

عضو جامعه روحانیت مبارز: چرا دشمن به‌دنبال تضعیف ولایت فقیه است؟

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: دشمن فهمیده نقطه قدرت جمهوری اسلامی ولایت فقیه است و در این جریان و اغتشاشات اخیر بیشترین حملات علیه رهبری شد.

عضو جامعه روحانیت مبارز: چرا دشمن به‌دنبال تضعیف ولایت فقیه است؟

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز حجت‌الاسلام محمدتقی عبدوس، عضو جامعه روحانیت مبارز امروز در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که با حضور دلدادگان امام در سالن آمفی تئاتر مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: یکی از سوالاتی که از قدیم‌الایام مطرح بوده و هست، می‌پرسند فلسفه وجودی علمای دین چیست و چرا ما به عالمان دینی و روحانی و آخوند نیاز داریم؟ جواب سوال یک کلمه است! همان فلسفه وجودی امامان و ائمه اطهار است، برای ما هم است.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۱۱۵ سال از غیبت امام زمان(عج) گذشته است، ادامه داد: حال چه کسی مردم را در این روزهای غیبت هدایت کرد؟ بله! امامان دین.

عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: علما وارثان پیامبر در علم و هدایت و راهنمایی هستند و در این راه طولانی علما از سه روش و شیوه استفاده کردند و همه‌شان هم برای خدا این کار را کردند.

وی گفت: یکی از مبارزات این بود که علما با حکومت‌ها قهر کردند و به کار فرهنگی روی آوردند؛ عالمان بزرگی که جزء این دسته بودند اعم از مرحوم شیخ انصاری، میرزا قومی، مرحوم آیت‌الله حائری یزدی، مرحوم مقدس قومی هستند.

عبدوس خاطرنشان کرد: در جلد دوم جرعه‌ای از دریا نوشته‌اند، به امام خمینی(ره) گفته‌اند چرا استاد شما در زمان رضاخان دست به تشکیل انقلاب اسلامی نکرد ایشان فرمودند که در آن زمان حوزه علمیه ساختن دست کمی از انقلاب نداشت.

وی با اشاره بر دسته دوم مبنی بر اینکه دسته دوم معتقد هستند که در دستگاه‌های حکومتی مسؤولیتی داشته و جامعه را هدایت کنند، گفت: در این دسته نیز علمای بزرگی وجود داشتند که کارهای ارزنده‌ای داشتند.

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه قبر شیخ بهایی در حرم رضوی است و اصلا او ایرانی نبود، افزود: او یکی از علمای بزرگی بود که در لبنان به دنیا آمده و در کودکی به ایران آمد و همانجایی که قبر اوست، محل مدرس او بود که وصیت کرده تا در محل تدریس‌اش دفن شود.

وی متذکر شد: در این یک‌هزار و ۱۱۵ سال علمای ما شهیدهای زیاد تقدیم اسلام کرده است.

عبدوس با تاکید بر اینکه امام شخصیتی بود که تمام عمرش برای خدا و با خدا بود، گفت: امام با کمک مردم استثنایی و امداد الهی توانست حکومت شاهنشاهی را نابود کرده و جمهوری اسلامی ایران مستقر کند.

وی متذکر شد: هر چه داریم به برکت علما بود که به دست آوردیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه امام رحمت‌الله یک توفیق از خدا داشت و حکومت اسلامی را آورد و ۱۰ سال هم بر آن حکومت داشت، گفت: پدر امام (ره) جزء مبارزین و شجاعان بود؛ شهر خمین هم اسم اولش کمره بود و بعدا اسمش را خمین گذاشتند. امام پنج ماهه بود که پدرش را شهید کردند و حتی در دیدار با فرزندان شهدا خود امام گفتند که من هم فرزند شهید هستم و اصلا بابایم را ندیده‌ام.

وی ادامه داد: مادر امام یکی از زنان نامدار بود و قطعا از این پدر و مادر چنین فرزندی به دنیا می‌آید.

نباید به مردم دروغ بگویید

عبدوس با اشاره بر اینکه در زندگینامه امام وقتی نویسنده کتاب را برای امام برد، امام دو خط را گفت که اصلاح کنید و نباید به مردم دروغ بگویید، یادآور شد: این دو بند اولیش این بود که در جایی نوشته بود که امام در سن ۶ سالگی با عشق و علاقه برای کسب علم به مکتب رفت که امام فرموده بودند آخر کدام بچه ۶ ساله‌ای با عشق به مدرسه می‌رود؟ بند دوم نوشته بود که مادر امام زنی باتقوا و پرهیزگار و دانشمند بود که امام فرمودند مادرم باتقوا و پرهیزگار بود ولی دانشمند نبود.

دلیل متقن انتخابات سالم در ایران از زبان امام

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: خواهرزاده امام (ره) در خمین برای انتخابات مجلس شرکت کرد ولی رای نیاورد و به جایش یک معلم گمنام رای آورد به همین خاطر مسؤول ستاد انتخابات به امام گفت که چطور می‌شود خواهرزاده امام رای نیاورد! امام خندیده بود و گفته بود که این نشان می‌دهد که انتخابات در این کشور درست و دقیق است.

وی یادآور شد: بعد از رحلت امام رحمت الله و کمتر از ۲۴ ساعت از رحلت ایشان یکی از برگزیده‌ترین شاگردان او سکاندار انقلاب شد که از همه چیز سر در می‌آورد و این یک موهبت الهی است.

عبدوس اضافه کرد: در این جریانات اخیر دیدیم که دشمن هر سال از همه ابزار استفاده کرد ولی نتوانست به آروزیش یعنی ناامید کردن مردم برسد. در این جریانات دشمن از همه آدم و تبلیغات و ابزارات استفاده کردند تا رهبری را تضعیف کنند.

 نقطه قدرت جمهوری اسلامی ولایت فقیه است 

وی گفت: دشمن فهمیده نقطه قدرت جمهوری اسلامی ولایت فقیه است و در این جریان و اغتشاشات اخیر بیشترین حملات علیه رهبری شد؛ شبانه روز شایعه علیه ایشان درست می‌کردند؛ الان دشمن ناامید شد و دیگر فهمید که این همه پول هزینه کردیم، برنامه ریختیم ولی به هدف نرسیدیم و از این‌رو به خاطر اینکه کاری بکنند به موضوع حجاب دست گذاشتند و متاسفانه برخی‌ها دانسته و نادانسته به بلندگوی غرب و رژیم صهیونیستی تبدیل می‌شوند.

عضو جامعه روحانیت مبارز به آیه از قرآن با مضمون اینکه در دین اکراهی نیست، اشاره کرد و متذکر شد: اعتقاد به خدا و نبوت با زور نمی‌شود بلکه باید خود فکر و بررسی کند و به این حقیقت برسد و کسی که پذیرفت من مسلمانم باید به این موضوعات توجه کند، دین حساس است و همینجوری نمی‌توان آن را رد شد. 

احترام عجیب و خواندنی امام خمینی (ره) به همسر 

وی متذکر شد: کسی که کشف حجاب می‌کند، جرم می‌کند و شلاق و جریمه دارد. این یک قانون است.

عبدوس به کتاب خاطرات حضرت امام(ره)، اشاره کرد و گفت: همسر ایشان گفته‌اند که ۶۰ سال همسر امام بودم و یکبار به من توهین نکرد و ماهایی که رهرو امام هستیم و باید اینها را یاد بگیریم. 

وی ادامه داد:  همسر امام در دیگر بخش کتاب گفته است که هر وقت وارد اتاق می‌شدم امام تمام قد به احترام من می‌ایستاد و این را فرزندانم هم از امام یاد گرفته بودند.

امام و نگارش ۱۵۷ جلد کتاب

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه حضرت امام رحمت الله ۱۵۷ جلد کتاب نوشته است، گفت: اولین کتابی که ایشان نوشتند، یک کتاب جلدی بود. امام مرد تکلیف بود و همه عمر خود را برای خدا زندگی کرد. خدا نفس حقی در امام رحمت الله گذاشته بود و الان همان نفس در رهبر انقلاب است.

وی تصریح کرد: هر کسی در هر مسؤولیتی مردم را ناامید کند و یا انقلاب را تضعیف کند، قطعا امام جلویشان را خواهد گرفت.

عبدوس بیان داشت: یک سالی سرمای عجیبی بود و اعلام کردند که رهبر انقلاب نماز جمعه را اقامه خواهند کرد، همه گفتند کسی نمی‌آید ولی از همه نمازها شلوغ‌تر بود. مردم عاشق انقلاب و رهبر هستند و آن عده‌ای که وارد یک اتاق می‌شوند و جلسه می‌گذارند از طرف مردم در واقع مردم نیستند، مردم واقعی اینهایی هستیم که می‌بینیم.

وی با بیان اینکه خداوند با کسی قوم و خویشاوندی ندارد، گفت: خداوند فرموده است که اگر در خط من هستید من هم در کنار شما هستم؛ در طول این ۴۵ سال هم همیشه خدا با ما بوده است و این سنت اوست ولی اگر دیگر زنان بی‌حجاب شدند، رباخواری شد، ظلم شد، دیگر از خدا چیزی نخواهیم دید.

دانسته و ندانسته بلندگوی دشمن نشویم 

وی افزود: مشکلات اقتصادی داریم و گرفتاری‌ها زیاد شده است ولی باید همه با انقلاب باشیم و به حرف دشمن گوش ندهیم و دانسته و ندانسته بلندگوی دشمن نشویم تا این مشکلات حل شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز خطاب به جوانان ابراز کرد: موبایل‌هایی در دست همه است و فکر می‌کنند هر چیزی که دشمن می‌گوید درست است ولی بدانید ساده‌ترین زندگی را رهبر انقلاب دارد.

دشمن کارش شایعه‌سازی است

وی گفت: انگیس‌ها وقتی دیدند که بازار قند و شکر دست روس‌ها است، شایعه کردند که روس‌ها استخوان مرده را در قند و شکرها پودر می‌کند؛ از روی این شایعه همه کشتی‌های قند و شکر روس‌ها برگشت و انگلیس‌ها قند و شکر خودشان را فروختند؛ دشمن کارش شایعه‌سازی است.

رهبر لب تر کند  ببینند مردم چگونه عاشق نوازی می‌کنند

عبدوس با بیان اینکه مردم عاشق انقلاب و رهبری هستند و دشمن مدام تکرار می‌کند که مردم به انتخاباب نخواهند آمد و کسی در انتخابات شرکت نمی‌کند، اذعان داشت: فقط کافیست رهبری لب تر کنند و ببییند مردم چگونه عاشق نوازی خواهند کرد و فقط چهار و پنج تا سیاسی شاید نیایند که آن هم بود و نبود آنها برای ما مهم نیست.

وی گفت: مردم آذربایجان را خداوند دوست دارد که این توفیق را داده است که همیشه در کنار انقلاب باشند؛ رهبر انقلاب هم همیشه از آذربایجان گفته و ابراز رضایت کرده‌اند.

پایان پیام/۶۰۰۲۷/س

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول