اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

استانها  /  بوشهر

میزبانی اهرم از پرسپولیس در انتظار وعده‌ها/ فرصت سوزی نشود

پس از اعلام برنامه مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی و میزبانی شاهین بندرعامری از پرسپولیس تهران حرف و حدیث های فراوانی بر سر میزبانی این دیدار بین ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر و شهدا اهرم انجام شد تا جایی که مسؤولان شهرستان تنگستان قول همکاری برای رفع نواقصات ورزشگاه اهرم را دادند.

میزبانی اهرم از پرسپولیس در انتظار وعده‌ها/ فرصت سوزی نشود

خبرگزاری فارس - بوشهر، محمدرضا زائری: پس از اعلام میزبانی شاهین بندر عامری از تیم فوتبال پرسپولیس تهران در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی کشور، هجمه‌های زیادی مبنی بر میزبانی از این دیدار بین ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر و شهدای اهرم به راه افتاد و در این خصوص مسؤولان شهرستان تنگستان با توجه به کمبودهای ورزشگاه اهرم قول هر گونه همکاری مبنی بر رفع کمبودهای این ورزشگاه دادند تا اهرم میزبان این رویداد بزرگ و تاریخی در ورزش استان بوشهر باشد. 

با توجه به نواقصی که اعم از نبود نور ورزشگاه، ترمیم چمن بازی، جایگاه ویژه مهمانان، تصویربرداران صدا و سیما، سالن کنفرانس خبری پس از بازی، رختکن‌ها، سرویس‌های بهداشتی و فضای امنیتی اطراف ورزشگاه و فاصله ۴۵ کیلومتری هتل بوشهر محل استقرار تیم‌ها با ورزشگاه اهرم، باید دید سازمان لیگ چه نظری در خصوص میزبانی این بازی خواهد داشت. 

خبرگزاری فارس در خصوص صحبت‌هایی را با چند تن از متولیان و صاحب نظران فوتبال استان در خصوص شرایط میزبانی و مهیا کردن کمبودها با توجه به فاصله زمانی با این دیدار انجام داده است. 

هیات فوتبال بوشهر مکان دیدار شاهین و پرسپولیس را تعیین می‌کند

امیر حسین محتشم در خصوص میزبانی این دیدار به فارس گفت: ما این موضوع را از روز اول در رسانه‌های رسمی بیان کرده‌ایم که ورزشگاه شهدای اهرم مرکز شهرستان تنگستان میزبان این رویداد حساس خواهد بود و هیات فوتبال استان بوشهر مرجع تعیین کننده مکان بازی دو تیم شاهین بندر عامری و پرسپولیس تهران خواهد بود و هیچ تشکیلاتی نمی‌تواند در خصوص مکان میزبانی این دیدار اظهار نظر کند. 

رییس هیات فوتبال بوشهر تصریح کرد: ورزشگاه شهدای اهرم از سوی سازمان لیگ برای دیدارهای شاهین بندر عامری مورد تایید قرار گرفته که البته برای این دیدار نواقصی‌هی هم از قبیل نور و اشکالات جزیی است که این موضوع را به مسؤولان شهرستان تنگستان اعلام کرده‌ایم و خواستار رفع نواقص در کمترین زمان ممکن هستیم. 

وی در ادامه یادآور شد: طبیعی است که اگر این نواقصات در زمان مقرر رفع شود ورزشگاه شهدای اهرم میزبان این دیدار باشد و گرنه در غیر اینصورت مجبور به تغییر مکان بازی خواهیم بود که امیدواریم بتوانیم تغییرات را در این ورزشگاه ایجاد کنیم.

تصویری از چمن ورزشگاه شهدا اهرم

میزبان خوبی برای پرسپولیس خواهیم بود

مهدی موزیری در گفت‌وگو با فارس در خصوص شرایط میزبانی ورزشگاه اهرم از تیم فوتبال پرسپولیس هم گفت: پس از قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی کشور و مشخص شدن میزبانی تیم خوب شاهین بندر عامری در این مرحله، حرف و حدیث‌های زیادی در محافل و فضای مجازی در خصوص شرایط و امکانات ورزشگاه اهرم شد و جنگ رسانه‌ای بزرگی رخ داد و شیطنت‌هایی هم اتفاق افتاد. 

رییس هیات فوتبال شهرستان تنگستان ضمن گلایه از برخی اتفاقات بیان کرد: متاسفانه تصاویری از برخی ورزشگاه‌های دیگر به نام ورزشگاه شهدای اهرم در فضای مجازی مبنی بر نداشتن شرایط میزبانی دست به دست شد که همگی خلاف واقع و جعلی بود و این ورزشگاه در ابتدای فصل فوتبالی پس از رفع نواقصات مورد تایید سازمان لیگ قرار گرفت و محل برگزاری دیدارهای شاهین بندر عامری معرفی شد و مشکلی خاصی هم برای میزبانی از تیم پرسپولیس تهران نخواهیم داشت. 

وی با بیان اینکه امیدواریم اقدامات در خصوص ورزشگاه اهرم طبق برنامه پیش برود به خبرنگار فارس گفت: تنها مشکل بزرگ ورزشگاه نور آن خواهد بود که خوشبختانه اعتبار آن جذب و در اختیار اداره کل ورزش و جوانان قرار گرفته و پیمانکار آن هم همین روزها مشخص و طی این هفته نیز شروع به کار خواهد شد. 

موزیری اشاره‌ای به سایر مشکلات ورزشگاه هم کرد و در این خصوص اظهار داشت: در جلسه‌ای که با مسؤولان شهرستان تنگستان داشته‌ایم در صورت قطعی شدن میزبانی ورزشگاه شهدا اهرم، جایگاه ویزه مهمانان، تصویربرداران صدا و سیما، اصحاب رسانه را گسترش و احداث خواهیم کرد. 

وی در ادامه اضافه کرد: اعتبار صندلی‌های سکوهای ورزشگاه هم فراهم شده که در صورت قطعی شدن میزبانی نصب خواهد شد و همچنین با توجه به فضای کم رختکن‌ها ما خوابگاهی در ورزشگاه داریم که می‌توان با تجهیز آن به بهترین شکل ممکن از آن به عنوان رختکن استفاده کنیم و در این خصوص هیچ گونه مشکلی نخواهیم داشت. 

رییس هیات فوتبال شهرستان تنگستان با ابراز امیدواری از تأمین بودجه هزینه‌های پیش بینی شده ورزشگاه اهرم هم بیان کرد: اعتبار نور که آمده و به زودی شروع خواهیم کرد و در مابقی مشکلات مسؤولان شهرستان قول همکاری تمام و کمال را در این خصوص داده‌اند و امیدواریم میزبان خوبی برای پرسپولیس باشیم و بتوانیم شهر اهرم و شهرستان تنگستان با فوتبال نابش را به ایران معرفی کنیم. 

شانس بزرگ برای تنگستان 

در این بخش نظرات فاضل قنبرپور از کارشناسان با تجربه و خبره فوتبال استان را جویان شدیم که وی به خبرنگار فارس گفت: شهرستان تنگستان باید از این شانس بزرگ برای میزبانی از پرسپولیس استفاده کند. حالا که شاهین بندر عامری با بخش خصوصی در اولین سال حضورش در لیگ دسته دوم کشور درخشیده و هیچ نهادی هم کمک حال آن‌ها نیست این بازی می‌تواند یک فرصت بزرگ برای منطقه تنگستان خواهد بود.

کارشناس فوتبال استان بوشهر در خصوص شرایط میزبانی ورزشگاه اهرم هم گفت: اگر واقعیت را بخواهیم نگاه کنیم این ورزشگاه شرایط میزبانی از پرسپولیس را نخواهد داشت اما اگر مسؤولان سیاسی و ورزشی ما بتوانند در این مدت کوتاه مشکلات و کمبودهای ورزشگاه را حل کنند این حق طبیعی شهرستان تنگستان و باشگاه شاهین بندرعامری خواهد بود که میزبان این دیدار باشد و در این‌ای نصورت باید با واقعیت کنار آمد و فدراسیون اجازه برگزاری بازی را نخواهد داد. 

قنبرپور با تأکید بر اینکه تفاوت زیادی بین میزبانی از تیم‌های لیگ دو با لیگ برتر است به خبرنگار فارس گفت: پرسپولیس نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا چهار دوره پیاپی عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرده و طبیعی است که در یک ورزشگاه مجهز بازی کند و ما با تجهیز ورزشگاه می‌بایست این شانس را برای جوانان شایسته‌ای چون دریانوردی، جنه، میمدی و… فراهم کنیم که شاهین پس از حضور در لیگ‌های استان، دسته سه و دو کشور در این بازی که همه ایران آن را تماشا می‌کنند دیده شود. 

فاضل قنبرپور در پایان اظهارات جالبی بیان کرد و اظهار داشت: اگر بخواهیم هر غیر ممکنی ممکن خواهد شد، ما تجربه این را داشته‌ایم و اگر خاطرتان باشد ورزشگاه ساحلی دهکده گردشگری بوشهر برای میزبانی از رقابت‌های بین المللی فوتبال ساحلی در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده شد و این همت مسؤولان را می‌طلبد که در کنار هم یکدل و یکصدا برای رفع نواقصات تلاش کنند ولی به شرط آنکه فعل خواستن را بتوانیم صرف کنیم. 

کاش این دغدغه‌های همیشگی بود و نه فقط برای یک بازی خاص

در قسمت‌های پایانی این گزارش نظرات برخی هواداران تیم فوتبال شاهین بندرعامری و علاقمندان به فوتبال استان هم شنیدنی بود که اظهار داشتند کاش مسؤولان شهرستان و استان از ابتدای فصل دغدغه این تیم را داشتند چون شاهین با مشکلات مالی زیادی در لیگ دسته دوم کشور دست و پنجه نرم کرد ولی با غیرت جنگید و درخشید.

دریغ از حضور یک مسؤول در رختکن

هواداران فوتبال استان معتقد هستند امسال شاهین بندرعامری با نتایج خوبی که در لیگ دو و همچنین حذف تیم لیگ یکی استقلال ملاثانی در اهواز در رقابت‌های جام حذفی کسب کرد بهترین نتایج را در بین نمایندگان استان بوشهر بدست آورده و حق طبیعی این تیم بود که مسؤولان امر نگاه ویژه‌ای به این تیم داشته باشند ولی دریغ از حضور یک مسؤول در رختکن و تمرینات تیم جهت تشکر و قدردانی از جوانان این تیم و قول‌های که اول فصل داده شد عملی نشد و چرا تمام دغدغه‌های مسؤولین فقط این بازی بزرگ است. 

به گزارش خبرگزاری فارس، با صحبت‌های متولیان امر در خصوص شرایط میزبانی شاهین بنرعامری از پرسپولیس تهران در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی کشور تمامی دغدغه‌های آن‌ها عملی شدن وعده‌های مسؤولان و تأمین بودجه برای رفع نواقصی ورزشگاه اهرم است که البته با صحبت‌های موزیری رییس هیات فوتبال تنگستان بودجه نور ورزشگاه و صندلی سکوها تأمین شده که از بخش‌های مهم ورزشگاه می‌باشد که باید دید در زمان مقرر این دو مورد کار خواهد شد یا خیر. 

البته نباید نگرانی‌های هواداران و علاقمندان فوتبال را هم نادیده گرفت که چرا مسؤولان از سال‌های قبل دغدغه این ورزشگاه را نداشتند که حالا در فرصت کم این چنین به تکاپو افتاده و چیزی که بیشتر نگرانی را در بین اذعان عمومی ایجاد می‌کند این است که مسؤولان فقط دغدغه بازی بزرگ مثل استقلال و پرسپولیس را دارند چرا که شاهین بندر عامری پس از حذف استقلال ملاثانی در مرحله یک شانزدهم هر آن احتمال این بود که این تیم در قرعه کشی با یکی از تیم‌های بزرگ ایران برخود کند ولی مثل اینکه مسؤولان منتظر قرعه کشی بودند تا یقین پیدا کنند که این تیم با یکی از دو تیم پرطرفدار کشور خواهد خورد. 

با اعلام سازمان لیگ دیدار پرسپولیس و شاهین بندر عامری پس از اتمام بازی‌های نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا انجام خواهد شد که این بازی‌ها در روز نهم اردیبهشت به پایان خواهد رسید و پس از بازگشت این تیم برنامه جدید این دیدار اعلام خواهد شد و باید دید در این فرصت کم وعده‌ها عملی خواهد شد و دکل‌های نور ورزشگاه که اعتبار آن هم تصویب و در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار دارد نصب خواهد شد یا خیر. 

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول