چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹

استانها  /  بوشهر

دانشکده کسب‌وکار در بوشهر با دستور رئیس جمهوری احداث می‌شود

استاندار بوشهر دانشکده کسب‌وکار را از پروژه‌های در دست اجرا دانست و گفت:این پروژه به‌زودی به دستور رئیس جمهور ساخت آن آغاز می‌شود.

دانشکده کسب‌وکار در بوشهر با دستور رئیس جمهوری احداث می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالکریم گراوند در ارتباط تصویری با استانداران و پارک علم و فناوری با اشاره به اینکه ۴۹ واحد دانشگاهی در استان بوشهر فعال است اظهار داشت: در این مراکز آموزش عالی بیش از ۵۱ هزار دانشجو تحصیل می‌کند.

استاندار بوشهر، تعداد عضو هیئت علمی این دانشگاه‌ها را ۶۹۸ نفر دانست و بیان کرد: در استان بوشهر ۱۸ شرکت دانش‌بنیان دانشگاهی فعال است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه قبل از دولت تدبیر و امید ۲ شرکت دانش بنیان فعال بود گفت: اکنون ۲۷ شرکت دانش‌بنیان با ۱۵۲ محصول فناورانه فعال است و ۱۰۱ واحد فناوری ایجاد شده و ۳۴ هکتار زمینه در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار گرفته که در فاز نخست طرح‌های عمرانی اجرا شده است.

گراوند با اشاره به راه‌اندازی هفت مرکز رشد در شهرستان‌های استان بوشهر گفت: دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر دارای ۱۰ مرکز نوآوری، توسعه و فناوری، چهار پژوهشکده و مرکز پژوهشی، ۳۶ مرکز نوآور و ۱۰ شرکت دانش‌بنیان با ۱۲۷ محصول فناورانه است.

وی، با اشاره به اینکه در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مرکز رشد و تحقیقاتی فعال است تصریح کرد: هشت مرکز فناور با هشت محصول فناورانه در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فعالیت می‌کند.

استاندار بوشهر حوزه‌های اولویت‌دار بر اساس مزیت‌های استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا ۵ حوزه شامل زیست فناوری دریایی گیاهان و سلامت، صنایع فناوری دریایی گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی، نفت، گاز و صنایع شیمیایی برای استان بوشهر تدوین و تعریف شده است.

گراوند، استان بوشهر را پایتخت انرژی گاز با تولید ۷۱ درصد گاز کشور دانست و تصریح کرد: در استان بوشهر ۳۵ مجتمع پتروشیمی طراحی شده که ۱۹ مجتمع آن راه‌اندازی شده است.

وی، کشاورزی و تأمین آب از طریق پروژه‌های آب‌شیرین‌کن را از دیگر اولویت‌ها دانست و افزود: در استان بوشهر سند علم و فناوری تدوین و صندوق علم و فناوری استان بوشهر هم راه‌اندازی شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان استان به عنوان پایلوت کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد گفت: پروژه‌های پیشران در حوزه زیست بوم نوآوری در استان بوشهر انجام و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است که دانشکده سیستم هوشمند و علوم اداری، دانشکده علوم و فناوری و نانو زیستی، مجتمع فناوری و کتابخانه عمومی دانشگاه خلیج‌فارس از آن جمله است.

گراوند، برج فناوری، دانشکده کسب‌وکار از پروژه‌های در دست اجرا دانست و با بیان اینکه به‌زودی به دستور رئیس جمهور ساخت آنها آغاز می‌شود خاطر نشان کرد: شهرک زیست فناوری دلوار در دست اجرا است که ۱۰۰ هکتار زمین برای آن اختصاص یافته است که در حوزه زیست فناوری دریایی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/ع

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول