اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  چهارمحال و بختیاری

بیان دغدغه‌های جوانان در جشن میلاد علی اکبر(ع)/امام جمعه شهرکرد: مسئولان مطالبات جوانان را بشنوند

جشن میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان در مصلی امام خمینی شهرکرد برگزار شد و تعدادی از جوانان انقلابی از گروه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی در این مراسم و در حضور نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به بیان دغدغه‌های خود پرداختند.

بیان دغدغه‌های جوانان در جشن میلاد علی اکبر(ع)/امام جمعه شهرکرد: مسئولان مطالبات جوانان را بشنوند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، جشن میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان صبح امروز در مصلی امام خمینی شهرکرد برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در این مراسم با بیان اینکه جوانان امروز باید به حقانیت راهی که در آن قرار گرفتند باور داشته باشند، گفت: با شناخت و درک حق موانع و مشکلات از مسیر برداشته و سبب مقاومت در برابر بداخلاقی و سنگ‌اندازی‌ها می‌شود.

 نماینده ولی فقیه در چهارمحال‌ و بختیاری امید، پرنشاط بودن و دور کردن خستگی از مسیر را یکی دیگر از مواردی دانست که باید به آن توجه کرد و افزود: امروز به شدت به وحدت و همدلی نیاز داریم زیرا که دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه در میان مجموعه‌های فرهنگی هستند و اتحاد تنها راه مقابله است و تک‌روی سبب به هدر رفتن کارهای جهادی و آلوده شدن مسیر به تفرقه می‌شود.

وی بیان کرد: الگوی جوانان امروز باید میثم تمار، عمار و مالک اشترها باشند نه اینکه بگوییم که این افراد برای ۱۴۰۰ سال پیش بوده که البته دشمن هم قصد دارد این حرف‌ها را در میان جوانان باب کند اما هدف دشمن و راه دشمنی‌ها یکسان و تنها ترفندها متفاوت است که از صدر اسلام تاکنون اسلام اهل بیت(ع) مورد هدف قرار گرفته و امروز هم اسلام رهبری را هدف قرار دادند و جوانان باید همانند میثم تمار، عمار و مالک‌اشتر تا آخرین قطره خون بایستند و مقابل هجمه‌های دشمن مقاومت کنند.

نکونام گفت: جوانان امروز با جوانان دیروز تنها یک تفاوت دارند؛ امروز برگ‌ برنده انقلاب اسلامی و سربازان پرشور پا در رکاب رهبری در اختیار است که آن زمان این ظرفیت‌ها را نداشتیم و این موارد سپاه اسلام را قوی‌تر کرده است.

شکل گرفتن دولت جوان و حزب‌اللهی خروجی سال ۱۴۰۰ شود

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ سالی سرنوشت‌ساز برای انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: حضور حداکثری پای صندوق‌های رای و خروجی انتخابات بسیار مهم است که شکل دادن دولت جوان انقلابی و حزب اللهی باید از دستاوردهای سال جاری باشد زیرا که به برکت این دولت مشکلات حل خواهد شد و مقام معظم رهبری نیز تنها راه‌حل برون‌رفت از مشکلات را شکل گرفتن همین دولت جوان انقلابی می‌دانند که دشمن به شدت با آن مخالف است.

وی ادامه داد: منظور از جوان، جوان سنی نیست هرچند سن یکی از فاکتورهای جوان است اما روحیه و انگیزه انقلابی بیشتر مورد توجه می‌باشد و جوانان انقلابی باید ویژگی‌های معنوی، ایمانی و تقوا را در خود تقویت کنند و به سمت برنامه‌های معنوی حرکت کرده و دل را به خدا بسپارند.

مطالبات جوانان به گوش مسئولان رسانده می‌شود

نکونام گفت: مطالبات جوانان در جاهای مختلف را به گوش مسئولان می‌رسانیم و در محقق شدن آن‌ها تلاش می‌کنیم زیراکه جوانان برای رضایت رهبری تلاش می‌کنند و خشنود نمودن ایشان ویژگی مهمی است که جوانان امروز به آن توجه دارند و برای نشاندن لبخند بر چهره رهبر انقلاب به عنوان جانشین حضرت موعود(عج) تلاش می‌کنند.

جوانان دیروز جان خود را برای جوانان امروز فدا کردند

حسین یکتا در ادامه این نشست به تشریح ویژگی‌های جوانان دیروز، جوان امروز و جوانان فردا پرداخت و گفت: جوانان دیروز همچون حضرت علی اکبر(ع) و شهید اندرزگو بودند که قبل از این که شما به دنیا بیایید خود را برای شما کشتند، شما جوانان خاطرخواهان بسیاری دارید که قبل از شما برای شما جنگیدند و جان خود را فدا کردند و حتی مفقود شدند که آه و گریه مادران این جوانان دیروز پایه‌های انقلاب اسلامی را محکم و استوار کرد.

عضو شورای مرکزی قرارگاه عمار ادامه داد: همین امر سبب شد که جوانان امروز به دنبال جوانان دیروز بروند و گروه‌های تفحص شهدا را تشکیل دهند که عده دیگری نیز در این مسیر شهید شدند،  عده دیگر نیز به هوای جوانان دیروز به دیدارشان رفته و راهیان نوری شدند که شهید حججی‌ها از آن‌ها هستند.

وی ادامه داد: افراد دیگر نیز به دنبال پیکرهای شهدا رفتند و پیکرها را در شهرها تشییع و در دانشگاه‌ها دفن کردند که حال شهرها خوب و امامزادگان عشق برای جوانان ایجاد شود.

راوی مناطق جنگی راهیان نور بیان کرد:  جوانان امروز به پیروی از جوانان دیروز به کمک بیماران کرونایی شتافتند و مراسم ازدواجشان را در بیمارستان‌ها برگزار کردند که با همین پیروی‌ها به زودی به جمع آنان ملحق می‌شوند.

جوانان فردا، دولت جوان انقلابی هستند

یکتا ادامه داد: جوانان فردا، دولت جوان انقلابی است که طرح، ایده و نقشه‌هایی برای آینده دارند و در خرمشهرهای پیش رو می‌جنگند.

وی تصریح کرد: جوانان فردا همان افرادی هستند که مقام معظم رهبری به رویشان حساب کردند همان‌ها که از کاستی‌ها گلایه نمی‌کنند و فردا را با علم، دانش و تخصصشان می‌سازند.

عضو شورای مرکزی قرارگاه عمار بیان کرد: امام عصر(عج) به جوانان فردا همان جمله امام حسین(ع) به حضرت علی اکبر(ع) را می‌گویند و می‌فرمایند:( راه برو تا قد و بالایت را ببینم)، جوانان فردا هرگز دل امام زمان را نمی‌شکنند و همانند حاج قاسم برای خدا دلبری و از خدا پاداش دریافت می‌کند.

وی در پایان گفت: جوانان فردا در قرن چهاردهم اتفاقات مهمی را رقم می‌زنند، امروز روز جوان و آرزوهاست، پس آرزو کنید امام عصر(عج) به شما جوانان فردا بنازد و دلشان برایتان تنگ شود، به سمت ظهور حرکت کنید زیرا تا قلبتان تمام‌قد به سمت ظهور نرود شما نیز در ظهور حضور پیدا نخواهید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، تعدادی از جوانان انقلابی از گروه‌های مختلف فرهنگی، هیئتی و مذهبی در این جمع حاضر شدند و از دغدغه‌ها و خواسته‌هایشان برای نماینده ولی فقیه و مهمان برنامه صحبت کردند.

 رسول کریمی، نماینده جبهه فرهنگی از برپایی برخی برنامه‌های این جبهه نظیر رویداد ملی «به‌اضافه مردم» صحبت کرد و دغدغه سایش و ریزش جوانان در برنامه‌های مذهبی و فرهنگی را مطرح کرد که به علت تغییر نگرش خانواده و سبک زندگی‌ها از حضور جوانان دیروز در برنامه‌های مذهبی محروم مانده‌ایم.

 ابوالفضل نیازی، نماینده بسیج دانشجویی از دغدغه‌های آبی مردم استان صحبت کرد و هشدارهایی در مورد انتخابات پیش رو به جوانان داد و از آنان برای شرکت در انتخاب شخص اصلح و آماده کردن زمینه برای ظهور حضرت مهدی (عج) دعوت کرد.

مجید ریاحی، نماینده هیئت‌های مذهبی با بیان اینکه نگاه ما به سمت بالا نیست و همه ظرفیت‌ها در بین ما وجود دارد گفت: فقط باید بدانیم چگونه باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم که جای گروه اندیشه‌ورز میان جوانان خالی است که با دستور نماینده ولی فقیه این امر نیز محقق می‌شود و بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

انتهای پیام/68036

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول