اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  فارس

امیدآفرینی معاون اجرایی رئیس جمهور؛ از حل مشکلات سد پارسیان تا پیش‌بینی اعتبار تکمیل بیمارستان رستم

کمبود زیرساخت ها در حوزه های مختلف، احیای مجدد کارخانه قند ممسنی، تکمیل و راه‌اندازی سد پارسیان و پتروشیمی ممسنی همچنین افزایش امکانات در حوزه بهداشت و درمان در شورای اداری مشترک ممسنی و رستم با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور مورد بررسی قرار گرفت.

امیدآفرینی معاون اجرایی رئیس جمهور؛ از حل مشکلات سد پارسیان تا پیش‌بینی اعتبار تکمیل بیمارستان رستم

به گزارش خبرگزاری فارس از ممسنی، در ادامه سفر معاون اجرایی رئیس‌جمهور به شهرستانهای ممسنی و رستم، جلسه شورای اداری مشترک دو شهرستان با حضور ائمه جمعه، فرمانداران، نماینده دو شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران و مسؤولین دو شهرستان، در سالن امیرکبیر شهر نوراباد برگزار شد.

در این جلسه مشکلات مردم دو شهرستان و مهمترین مطالبات آنان از دولت توسط ائمه جمعه، نماینده مجلس و فرمانداران دو شهرستان بیان شد.

فراوانی محرومیت در دو شهرستان تاریخی و نخبه پرور ممسنی و رستم، فقر و بیکاری، کمبود زیرساخت ها در حوزه های مختلف فرهنگی، ورزشی و کشاورزی و آبخیزداری، احیای مجدد کارخانه قند ممسنی، تکمیل و راه اندازی سد پارسیان و پتروشیمی ممسنی و افزایش امکانات در حوزه بهداشت و درمان و حل مشکل مسکن و ازدواج جوانان از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه به نمایندگی از مردم مطرح شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه این نشست اظهار داشت: هدف از سفر ایت الله رئیسی به استان فارس که با اشتیاق زیادی از سوی مردم رصد و پیگری می شود، در نگاه اول دیدار و ارتباط با مردم و از سوی دیگر شنیدن حرف مردم و رسیدگی به مشکلاتشان و پای درد و دل آنان نشستن و علاج کردن درد و آلام مردم عزیز و فهیم و بزرگوار این مرز و بوم است.

سید صولت مرتضوی نظارت بر عملکرد مسؤولین و شناسایی گلوگاه هایی که مانع خدمات عادلانه شده است و ان شاءالله رفع مشکلات را نیز، از دیگر اهداف این سفر برشمرد.

وی افزود: از نگاه رئیس جمهور، مردم حاکم هستند و مسؤولین محکوم، حاکمیت مردم را حق می‌داند و دولت مردان را صاحب تکلیف معرفی می‌کند.

نماینده ویژه دولت در سفر به من و رستم، ادامه داد: از منظر رئیسی مردم حق سؤال کردن، بیان مشکلات و اظهار نظر دارند و مسؤولین مکلف به پاسخ گویی هستند؛ همان سیره انبیا و ائمه اطهار(ع) و روش و منش حضرت امام(ره) که فرمودند اگر به من خدمت گذار بگوئید بهتر از آن است که رهبر بگوئید واین منش کریمانه و بزرگوارانه مقام معظم رهبری در رصد و حل مشکلات مردم است.

وی خطاب به مدیران اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی مردم ولی نعمت اند و بنا به تعبیر اداری، مردم ارباب رجوع اند و مسؤولین باید پاسخگو باشند، لذا از این منظر ارتباط با مردم شرط زمامداری است. 

مرتضوی گفت: شندین سخن مردم وظیفه زمامداران است و حل مشکلات مردم از نظر مکتب اسلام و از نظر قانون اسلامی و در نگاه مقام معظم رهبری تکلیف همگانی مخصوصا مدیران است، حال سوال این است چرا بعضی وقت ها فاصله می گیریم و مشکلات بر مدیران غلبه می‌کند و البته پاسخ مشخص است عدم توکل به خدا، عدم عمل به آموزه های دینی، عدم اخلاق و نیت پاک در حل مشکلات مردم و رسیدگی به امور آنان و دلبستگی به مناصب دنیایی. 

معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه با بیان شرایط خاص کشور با وجود تحریم و برخی مشکلات گفت: بنا نیست تحریم ها ما را به ستوه بیاورد، ما با وجود تحریم توفیقات قابل توجهی داریم؛ در صنعت دفاعی که صد در صد تحریم هستیم و همچنین در صنعت هسته ای که شدیدا در تحریم قرار داریم همواره موفق هستیم و گام رو به جلو بر می داریم، چون اراده و اخلاص بالا است و هدف جز رضای خدا چیز دیگری نیست.

 نماینده ویژه رئیس جمهور در نشست شورای اداری مشترک ممسنی و رستم با ابراز امیدواری از آینده پیش رو گفت: در برخی حوزه‌ها مشکلاتی وجود دارد اما دلیلی برای تسلیم شدن نداریم چون برای ما روشن است از تهدیدها فرصت بسازیم.

وی افزود: ما الگوهای موفق در مسیر رشد تعالی و حل مشکلات داریم، مگر وقتی سردار سلیمانی داعش را با تمام عقبه اش در کنار ضریح حضرت زینب(س) و دردانه امام حسین(ع) بیرون کرد و سوریه را آزاد ساخت، تعادلی بین امکانات طرفین وجود داشت؟

معاون رئیس جمهور تأکید کرد: هر جا اراده و اتحاد و اخلاص باشد کار ها پیش می رود و ما در کشوری که واجد اقلیم و امکانات است اگر تسلیم مشکلات شویم، حتما باید خودمان را مذمت کنیم.

مرتضوی گفت: رئیسی آمده است تا با مدد الهی و با استفاده از ظرفیت جوانان فعل ما می توانیم را صرف کند و ان شاءالله به چنین مقصد و مقصودی خواهیم رسید.

معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه به مطالبات و درخواست های مطرح شده از طرف ائمه جمعه، فرمانداران و نماینده مردم دو شهرستان ممسنی و رستم پرداخت و گفت: از صبح که در کنار جناب انصاری بودم مشکلات ممسنی بزرگ را شندم و چندین موضوع و مشکل و مطالبه مهمتر از سایر موضوعات است.

وی افزود: یکی از اساسی‌ترین موضوعات مطرح شده توسط نماینده شما، تکمیل و بازسازی محور شیراز اهواز است که حتما منابع مناسب برای آن پیش بینی و به مدد الهی مشکل این محور مواصلاتی مهم جنوب کشور حل خواهد شد.

مرتضوی اضافه کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم، بحث سد پارسیان است که به همراه آقای انصاری حتما پیگیر خواهیم بود و مشکل را حل خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: تا جایی که می‌دانیم این منطقه روان اب های خوبی دارد و حتما باید این آب ها مهار شوند چه با سد چه با آب خوان و امیدواریم با تکمیل سد پارسیان، مردم این منطقه از برکات آن نیز منتفع شوند.

مرتضوی به مطالبات مردم ممسنی و رستم در حوزه بهداشت و درمان نیز اشاره کرد و گفت: سرانه تخت بیمارستانی ممسنی بزرگ تقریبا نزدیک به سرانه است و بیمارستان ۶۴ تخت خوابی رستم که از نزدیک ملاحضه کردیم و البته از دور بهتر بود، نیاز به توجه جدی دارد.

 وی از پیش بینی ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان خبر داد و گفت: امید داریم در بازه زمانی ۴۰۰ تا ۴۰۱ این بیمارستان به بهره برداری برسد و مردم از خدمات این مجموعه نیز بهره ببرند.

فرستاده رئیس جمهور به ممسنی و رستم، در ادامه با تاکید بر تلاش دولت در حوزه مسکن اضافه کرد: ما برای مسکن دار کردن مردم و جوانان هیچ مانعی نداریم و در این سفر نیز مشکل تعداد قابل توجهی از مردم در حوزه مسکن حل می‌شود و معتقدیم هر جا مسکن رونق پیدا کند حتما اشتغال هم توسعه و نرخ بیکاری نبز کاهش پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: تا کنون نیز کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی و دیگر نهادها اقدامات قابل توجهی در این حوزه انجام داده‌اند که قابل تقدیر و امیدوارکننده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه بیان داشت: ان شاءالله بحث پتروشیمی را به جد پیگیری می‌کنیم، در جلسات دولت در مورد چند پتروشیمی تصمیم گرفته شد که امیدواریم این پتروشیمی هم در این لیست قرار گرفته باشد.

وی افزود: مباحثی که در رابطه با تهاتر نفتی از طرف فرمانداران و نماینده بیان شد قابل پیگیری است، ما قول نمی‌دهیم اما پیگیری می‌کنیم.

نماینده ویژه رئیس جمهور در ممسنی و رستم در پایان گفت: پیشنهاد منطقه ماهور به عنوان بندر خشک از طرف جناب نماینده نیز، بحث خوبی است و امیدواریم انجام شود.

انتهای پیام/د

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول