اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

استانها  /  گیلان

پایان ناآرام ترامپ

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، تضعیف ساختار هژمونی پوشالی آمریکا که ترامپ نیز بر آن دامن زده، جواب ظلم‌هایی است که به ملت‌های مستضعف و مظلوم دنیا داشته و بحران هویت و بن‌بست امروز آمریکا نشان از تضعیف و افول آن‌هاست.

پایان ناآرام ترامپ

سید علی آقازاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اتفاقات آمریکا و ورود معترضان به کنگره اظهار کرد: اقدام اخیر مردم با فراخوان ترامپ حاوی پیام مهمی برای جامعه جهانی و خود مردم آمریکاست، این نتیجه ظلم‌هایی است که در این سال‌ها با ادعای دروغین لیبرال دمکراسی برملت های مظلوم و مستضعف جهان روا داشته‌است.

وی با اشاره به دو انتخابات اخیر آمریکا که دریکی ترامپ پیروز و دیگری توسط مردم مخلوع شد، گفت: دو انتخابات اخیر با بازیگری ترامپ همراه با اداهایی بود که رئیس‌جمهور آمریکا در این چهار سال نسبت به افکار عمومی و مجامع بین‌المللی از خود بروز و نمود داد که می‌تواند درس‌های بزرگی برای ملت‌های دنیا باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعهدات بین‌المللی که ترامپ یک‌طرفه از آن خارج می‌شد، گفت: خروج از برجام، تقابل سازی و تضعیف اروپا، باج‌گیری از کشورهای متحد تاریخی و سنتی آمریکا به بهانه پرداخت هزینه امنیت مانند عربستان به‌مثابه گاوی شیرده، تنها بخشی از رفتارهای رئیس‌جمهور آمریکا در این سال‌ها بوده است.

رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ در انتخابات اخیر شکست تاریخی و مفتضحانه‌ای را تجربه کرده است، افزود: ملت‌ها باید  از تاریخ درس بگیرند چراکه در دنیا با کشوری یاغی تحت عنوان قدرت برتر جهانی سروکار دارند که به هیچ‌یک از هنجارهای بین‌المللی مقید نبوده و منطق‌پذیر نیست و امروز زمینه افول آن بروز یافته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع‌گیری برخی از کشورها در قبال رفتارهای رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: اتفاقات کنگره نشان از زیر سؤال رفتن مبانی لیبرال دمکراسی و به بن‌بست رسیدن این تفکر است لذا دنیا باید به مبانی جدید بیندیشد.

آقازاده  با بیان اینکه اتفاقات امریکا نشان از ایجاد بحران هویت در این کشور است، گفت:  همه نشانه‌ها از افول آمریکا خبر می‌دهد چراکه ساختار مرسوم جهانی، نرم‌افزاری و فکری آمریکا کاملاً  دچار بحران  هویتی شده است.

وی با بیان اینکه با زیر سؤال رفتن لیبرال دمکراسی غربی هیمنه پوشالی آمریکا در داخل نیز فروریخته است، تصریح کرد: پایان کار ترامپ با خشونت و ناآرامی همراه شده و این ناآرامی در مهد مدعی دمکراسی  باید برای ملت‌ها تأمل‌برانگیز باشد چراکه آن‌ها برای رسیدن به اهداف خود حتی حاضر به خون‌ریزی بیشتر و کودتا نیز هستند و این واقعیتی است که روزبه‌روز برای دنیا آشکارتر می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک آرایش جدید جهانی در مقابل آمریکا وجود دارد که برجهان تأثیر می‌گذارد، افزود: مقاومت در برابر خوی استکباری آمریکا، نه گفتن به درخواست‌های آمریکا بازدارنده، خنثی‌کننده و تضعیف‌کننده ساختار هژمونی آمریکاست که خود ترامپ نیز بر آن دامن زده است.

رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرب‌المثل "عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد" گفت: تضعیف ساختار هژمونی پوشالی آمریکا که ترامپ نیز بر آن دامن زده، جواب ظلم‌هایی است که به ملت‌های مستضعف و مظلوم دنیا داشته و بحران هویت و بن‌بست امروز آمریکا نشان از تضعیف  و افول آن‌هاست.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول