اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

استانها  /  گیلان

دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت به گیلان اعطا شد

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به رونمایی از پوستر دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در اختتامیه هشتمین جشنواره ابوذر کشور در تالار ایوان شمس تهران گفت: استان گیلان به عنوان قطب رسانه‌ای بانوان کشور معرفی و دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت به استان گیلان اعطا شده است.

دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت به گیلان اعطا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، پوستر دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت امروز با حضور وزیر ارشاد، سخنگوی دولت، سردار معروفی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین کشور، رئیس سازمان بسیج رسانه کشور و جمعی از مسئولین سیاسی و نظامی در تالار ایوان شمس تهران رونمایی شد. 

دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت به استان گیلان اعطا شد

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در حاشیه رونمایی از پوستر دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در هشتمین جشنواره ابوذر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت جایگاه رسانه و نقش اصحاب رسانه به عنوان افسران جنگ نرم در عصر جهاد تبیین اظهار کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه با نقش آفرینی به‌هنگام و موثر نقش مهمی در ایجاد تمدن نوین اسلامی دارد. 

وی با اشاره به نقش بانوان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گفت: بانوان اکثریت جمعیت رسانه‌ای کشور را به خود اختصاص دادند که نشان از توانمندی توامان بانوان در عرصه آگاهی بخشی و حضور موثر در فعالیتهای اجتماعی است. 

کارآموزیان با تاکید بر اینکه اراده امروز دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران این است تا زنان را ابزار سیاسی خود قرار داده و به اهداف سیاسی خود برسد، تصریح کرد: امروزه دشمن با وارونه جلوه دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی در خصوص نقش و توانمندی بانوان در تلاش است تا تصویری غیر واقعی از زنان جلوه داده و با روایت وارونه تصویری زن‌ستیز از جمهوری اسلامی ایران در دنیا مخابره کند. 

رئیس بسیج رسانه کشور با بیان اینکه دشمن در فتنه‌هایی اخیر زنانه خود نیز دچار خطای محاسباتی شده است، افزود: زنان توانمند و موثر اجتماعی با دستاوردهای علمی، فرهنگی و اجتماعی خود، خودشان در صف اول میدان مقابله با جریان تحریف قرار گرفته و خواب خیالی دشمن را به کابوسی ابدی تبدیل میکنند. 

وی با اشاره فعالیت رسانه‌ای بانوان بسیج رسانه در بیان دستاوردها و بستر فعالیت بانوان در جمهوری اسلامی گفت: اولین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در تیرماه امسال و ارزیابی بیش از هزار و ۲۲ اثر در سال نخست این جشنواره نشان از عزم راسخ بانوان رسانه‌ای در تقابل با جریان تحریف است. 

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به رونمایی از پوستر دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در اختتامیه هشتمین جشنواره ابوذر کشور در تالار ایوان شمس تهران گفت: استان گیلان به عنوان قطب رسانه‌ای بانوان کشور معرفی و دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت به استان گیلان اعطا شده است. 

به گفته رئیس سازمان بسیج رسانه کشور جشنواره حریم رسالت برای دومین سال متوالی به میزبانی سازمان بسیج رسانه استان گیلان برگزار و دبیرخانه جشنواره آثار بانوان رسانه‌ای ایران و جهان اسلام را دریافت و داوری خواهد کرد. 

گیلان قطب رسانه‌ای بانوان کشور

مینا بیابانی امروز نیز در حاشیه رونمایی از پوستر دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در هشتمین جشنواره ابوذر در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت نقش آفرینی بانوان در امور فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اظهار کرد: توجه به نقش آفرینی اجتماعی زنان در کنار نقش همسری و مادری، از مولفه‌های مهم توجه به الگو ایرانی اسلامی در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی است. 

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در باره جایگاه اجتماعی بانوان گفت: رهبر معظم انقلاب بانوان را تاریخ ساز و معمار جامعه دانسته و اهمیت حضور و نقش اجتماعی آنان را انکار ناپذیر می‌دانند. 

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با تاکید بر توطئه‌های مختلف دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امروزه دشمن با وارونه جلوه دادن نقش زنان در جمهوری اسلامی در تلاش است تا از ایران اسلامی تصویری زن‌ستیز نشان دهد که این نقشه نیز با بصیرت و هوشیاری مردم و حضور موفق و به‌هنگام زنان در عرصه‌های مختلف، نقش برآب می‌شود. 

بیابانی با اشاره به اهمیت آگاه‌سازی مردم و تبیین صحیح حقایق گفت: تعمیق و نهادینه‌سازی موضوعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از طریق رسانه یکی از مهم‌ترین ضروریات امروز جامعه است که رهبر معظم انقلاب بارها به این مهم تذکر دادند. 

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور با بیان اینکه اصحاب رسانه به عنوان افسران جنگ نرم در صف مقدم مبارزه با جریان تحریف هستند، گفت: بیش از نیمی از جمعیت رسانه‌ای کشور از آن بانوان است و این مهم نشان از اهمیت توامان دو نقش بانوان در آگاهی بخشی جامعه و اهمیت نقش رسانه در عصر جهاد تبیین است. 

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان با عنوان حریم رسالت در استان گیلان در تیرماه ۱۴۰۱ گفت: برگزاری جشنواره حریم رسالت با حضور موثر و فعالانه بانوان رسانه‌ای کشور در گیلان و داور
ی بیش از هزار اثر در دبیرخانه جشنواره ملی رسانه‌ای بانوان با عنوان حریم رسالت در سال نخست به نوبه خود قابل تحسین است. 

بیابانی با ابراز خرسندی از حضور موفق بانوان رسانه‌ای در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و رسانه‌ای تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ایجاد شده در استان گیلان برای اجرای جشنواره رسانه‌ای بانوان، استان گیلان به عنوان قطب رسانه‌ای بانوان کشور انتخاب شده و دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت به استان گیلان اعطا می‌گردد. 

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور از رونمایی دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت در اختتامیه هشتمین جشنواره ابوذر کشور در تالار ایوان شمس تهران خبرداد و گفت: به حول قوه الهی این جشنواره برای دومین سال متوالی به میزبانی سازمان بسیج رسانه استان گیلان برگزار و دبیرخانه جشنواره، آثار بانوان رسانه‌ای ایران و جهان اسلام را دریافت و داوری خواهد کرد. 

بیابانی با تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره بانوان رسانه‌ای تصریح کرد: جشنواره حریم رسالت علاوه بر بستری برای بروز و ظهور توانمندی بانوان رسانه‌ای در حوزه جریان سازی، سوژه‌یابی و روایتگری، ظرفیتی برای معرفی زنان توانمند و نخبه در عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و کارآفرینی می‌باشد. 

وی با تاکید بر اینکه محورهای این جشنواره در حوزه بانوان، خانواده، جمعیت، کارآفرینی، هویت و الگوی سوم زن مسلمان، عفاف و حجاب، ایثار و مقاومت و ارتقای روحیه خودباوری بانوان است، افزود: اصحاب محترم رسانه نقش به سزایی در آگاهی‌بخشی به افکار عمومی در مقابل جریان تحریف دارند از این رو، برگزاری جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت، بستر فعالیت رسانه‌ای بانوان به ویژه در اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین، خواهد بود تا به فضل الهی منشأ تحولات رسانه‌ای در کشور باشد. 

به گزارش فارس اولین جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت با حضور مسئولین کشوری در تیرماه ۱۴۰۱ برگزار شد که با شرکت بانوان رسانه‌ای از ۱۰ استان کشور و داوری بیش از یک‌هزار و ۲۲  اثر در به کار خود پایان داد، همچنین پوستر دومین جشنواره رسانه‌ای بانوان حریم رسالت با حضور وزیر کشور، سخنگوی دولت، معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد و اختتامیه این جشنواره در تابستان ۱۴۰۲ به میزبانی گیلان به عنوان محل دبیرخانه دائمی این جشنواره برگزار خواهد شد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول