اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

استانها  /  گلستان

کاندیداها اخلاق و رفتار انتخاباتی را در تبلیغات رعایت کنند/ جرایم لفظی بیشترین و بالاترین جرایم در گلستان است

فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: کاندیداها در زمان تبلیغات رفتار و اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.

کاندیداها اخلاق و رفتار انتخاباتی را در تبلیغات رعایت کنند/ جرایم لفظی بیشترین و بالاترین جرایم در گلستان است

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، عبدالقدیر کریمی در نشست اعضای هیئت اجرایی، نظارت و بازرسی با کاندیداهای شوراهای اسلامی  دو شهر گنبدکاووس و «اینچه‌برون» اظهار کرد: مردم بهترین و هوشمندانهترین نظارت ها را بر کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها دارند و به همین سبب مهمترین انتظار ما از شما در زمان تبلیغات رعایت رفتار و اخلاق انتخاباتی است.
وی تصریح کرد: در تبلیغات تلاش کنید تا دیدگاه‌ها، برنامه‌ها را بیان و خود را بیشتر معرفی کنید و از دادن وعده‌های دروغ که در حد و اختیارات شما نبوده به شدت پرهیز کنید.

* کاندیداها از نماد وحدت و زندگی مسالمت‌آمیز برادران اهل تشیع و تسنن مراقبت کنند/  کاندیداها از بیان مسائل قومیتی و مذهبی که سبب ایجاد شبهه  و اختلاف می‌شود، خودداری کنند
فرماندار شهرستان گنبدکاووس بیشترین ظرفیت در شرایط کنونی برای تبلیغات را فضای مجازی بیان کرد و گفت: با توجه به شیوع کرونا در حال حاضر بیشترین ظرفیت برای استفاده از تبلیغات فضای مجازی بوده و تلاش شود تا قوانین و دستورالعمل‌های لازم در این راستا را مطالعه کنید تا جرایم این بخش کاهش یابد.
وی گنبدکاووس را نماد وحدت، انسجام و همدلی در کشور دانست و افزود: یکی از افتخارات شهرستان گنبدکاووس زندگی مسالمت‌آمیز برادران اهل تشیع و تسنن در کنار هم با وحدت و یکدلی بوده و انتظار داریم کاندیداها در زمان تبلیغات به شدت از این فضا مراقبت و صیانت کرده و از بیان مسائل قومیتی و مذهبی که سبب ایجاد شبهه  و اختلاف می‌شود، خودداری کنند.
*جرایم لفظی بیشترین و بالاترین جرایم در گلستان است
رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس نیز در این نشست گفت: متاسفانه از بین ۱۰ جرایم برتر استان جرایم لفظی بیشترین و بالاترین جرم را در گلستان داشته و امسال قانونگذار مجازات سنگینی و متنوعی را برای آن در نظر گرفته است.
علی یزدانی با اشاره به سفارش آموزه‌های دینی مبنی بر تعیین سرنوشت انسان‌ها توسط خود آنها اظهار کرد: هدف اصلی  برگزاری انتخابات حضور حداکثری و گسترده مردم برای تعیین سرنوشت خود بوده که در آموزه‌های دینی نیز به آن سفارش شده است.
وی تصریح کزذ: تلاش کنیم تا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری حضور و مشارکت حداکثری مردم را در پای صندوق‌های رای داشته باشیم.

* مدیران کانال‌های کاندیداها قوانین مربوط به انتشار خبر و مطالب در فضای مجازی را مطالعه کنند تا از هرگونه جرایم در این راستا مصون باشند
وی با اشاره به تخلفات انتخاباتی در دوره‌های گذشته خاطرنشان کرد: خرید و فروش رای، توصیه به نام و کاندیدای خاص در روز انتخابات در شعبات اخذ رای از جمله تخلفات انتخاباتی دوره‌های گذشته است.
رئیس دادگستری شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه در این دوره انتخابات فضای مجازی بیشترین استفاده را در تبلیغات کاندیداها دارد، ابراز کرد: توصیه می‌کنیم هم کاندیداها و هم اصحاب رسانه و مدیران کانال‌ها خبری قوانین مربوط به انتشار خبر و مطالب در فضای مجازی را مطالعه کنند تا از هرگونه جرایم در این راستا مصون باشند.
انتهای پیام/2307

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول