جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

استانها  /  همدان

استفاده از ظرفیت سمن‌ها مغفول مانده است/ جلسات ستاد جوانان درگیر آمار نشود

فرماندار نهاوند با بیان اینکه در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان صرفا نباید به ارائه آمار پرداخته شود گفت: متاسفانه ما از ظرفیت سمن‌ها در شهرستان غافل شده‌ایم در صورتی که این حوزه ظرفیت بزرگی است که باید بیشتر از آن‌ها استفاده شود.

استفاده از ظرفیت سمن‌ها مغفول مانده است/ جلسات ستاد جوانان درگیر آمار نشود

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، مراد ناصری ظهر امروز در ستاد ساماندهی امور جوانان نهاوند با بیان اینکه باید مسائل و مشکلات جوانان به تفصیل بررسی و ریشه‌یابی شود اظهار کرد: از پرداختن صرف به آمار ازدواج و طلاق و دیگر مسائل حاشیه‌ای خوداری شود.

وی گفت: همچنان که می بینیم جلسه ای که برای ساماندهی امور جوانان برگزار می‌شود و باید به مسائل مختلف جوانان بپردازد با وجود اینکه بیش از دو ساعت وقت اغلب ادارات و ارباب رجوع را به خود اختصاص میدهد، خروجی آن تنها به ارائه آمارهای طلاق و ازدواج در شهرستان منتهی می‌شود.

فرماندار نهاوند عدم شرکت برخی از مدیران ادارات در این جلسه را نشاندهنده عدم توجه کافی آنان به بحث جوانان ذکر کرد و افزود: هرچند تا زمانی که برخی مدیران همچنان نماینده بجای خود در جلسات می‌فرستند و یا حتی نماینده‌ای را هم روانه جلسه نمی‌کنند آن دو دقیقه جمعبندی متولی جلسه هم به جایی نخواهد رسید.

وی گفت: بیش از آنکه راهکار و اقدامات اجرایی در جلسات مورد بحث و بررسی قرار گرفته و خروجی‌های آن نیز مشخص باشد متولیان جلسه عنوان ستاد و وظایف را برای اعضا بازخوانی می‌کنند.

ناصری با تاکید بر حضور مدیران بانک‌ها در جلسه ستاد افزود: این ستاد حتی برای تسهیل‌سازی و بررسی مشکلات وام اشتغال و ازدواج هیچ بانکی را عضو کمیته‌ها نکرده است!

وی سمن‌ها را بازوی خوبی برای مدیران دانست و افزود: متاسفانه ما از ظرفیت سمن‌ها در شهرستان غافل شده‌ایم در صورتی که این حوزه ظرفیت بزرگی است که باید بیشتر از آن‌ها استفاده شود.

فرماندار نهاوند خطاب به بانک‌ها گفت: بانک‌ها باید بطور جدی‌تر پای کار بیایند، چراکه یکی از پایه‌های اصلی مشکلات جوانان در حوزه بانک‌هاست.

وی بر تخصصی کردن کارگروه‌ها برای اتخاذ تصمیمات مناسب تاکید کرد و گفت: برای رسیدن به نتیجه خاص دستور کار هر جلسه باید مختص به یک کارگروه باشد تا بتوان موارد و موانع جوانان شهرستان را بطور کامل بررسی کرد تا گرهی از کار باز شود.

ناصری در پایان از پیگیری طرحی برا‌ی دریافت اعتبار برای امور جوانان شهرستان یاد کرد و گفت: در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی طرحی با هماهنگی صورت گرفته با نماینده و حمایت استاندار برای شهرستان تدوین شد که با همفکری هیئت اندیشه‌ورز جوان شهرستان طرح نهایی تنظیم و برای تخصیص اعتبار به دفتر معاون وزیر کشور ارسال شد.

انتهای پیام/ 3140/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول