چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

استانها  /  هرمزگان

پایش تصویری بستر مهم هوشمندسازی پلیس/ سامانه 197 پل ارتباطی محکم مردم و پلیس

فرمانده انتظامی ویژه کیش با تاکید بر اهمیت ایجاد پایش تصویری گفت: وجود سامانه های شناسایی چهره در مبادی ورودی می تواند در پیشگیری از ورود مجرمان به جزیره و بروز جرائم تاثیربالایی داشته باشد.

پایش تصویری بستر مهم هوشمندسازی پلیس/ سامانه 197 پل ارتباطی محکم مردم و پلیس

سرهنگ علی اصغر جمالی ظهر امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در کیش با تاکید بر اهمیت تکریم ارباب رجوع، افزایش رضایت مردم و تسریع در حل مسائل و مشکلات مردم اظهار داشت: رسیدگی به مشکلات مردم اولویت پلیس است و با توجه به اینکه در این جلسات تمامی معاونت‌ها و پلیس‌های تخصصی حضور دارند مردم می‌توانند به صورت مستقیم مشکلات خود را با معاونت های مربوطه در میان گذارند که در صورت امکان در کمترین زمان و بدون اتلاف وقت دستورات لازم جهت پیگیری و حل مشکل ابلاغ می‌شود.

وی افزود: اگر پرونده ای نیاز به کار کارشناسی داشته باشد به واحد یا یگان مربوطه در کلانتری ها ارجاع خواهد شد تا با بررسی‌های صورت گرفته به مسائل رسیدگی و دستورات لازم صادر شود.

فرمانده انتظامی ویژه کیش با اشاره به اینکه اطلاع رسانی و آگاه‌سازی مردم ازعملکرد پلیس در افزایش ضریب اطمینان مردم به پلیس تاثیرگذار است، گفت: در هر دیدار حدود 15 تا 20 نفر برای بیان مشکلات خود در برنامه دیدارهای چهره به چهره مردمی پلیس حضور می‌یابند و علاوه بر بیان درخواست‌ها و مشکلات خود انتقاد، پیشنهاد و تقدیر از عملکرد پلیس در بخش های مختلف را مطرح می‌کنند.

ضرورت حفظ برند ترافیکی کیش
وی در رابطه با افزایش تصادفات رانندگی در جزیره کیش نیز افزود: ممکن است در یک مقطع زمانی شاهد چند تصادف باشیم که موجب نگرانی مردم در خصوص افزایش تصادفات در جزیره شود.

جمالی بیان داشت: در بازه زمانی خاصی ممکن است که تصادفات این احساس را در مردم ایجاد کند که میزان تصادف در جزیره افزایش یافته است اما با توجه به آمارها میزان تصادف به ویژه تصادفات جرحی در مهر ماه کاهش 6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.

فرمانده انتظامی ویژه کیش تاکید کرد: استفاده از تلفن همراه به عنوان عمده ترین علت بروز سانحه در تصادفات که موجب کاهش قدرت تمرکز و توان و عکس العمل راننده می شود، عدم رعایت سرعت مجاز، عدم رعایت حق تقدم، عدم استفاده از راهنما در میادین، چهار راه ها و هنگام تغییر مسیر به گفته جمالی از مهمترین عوامل افزایش تصادف در جزیره کیش است.

وی با بیان این مطلب افزود: فرهنگ بالا و زیبای رعایت قوانین ترافیکی به عنوان یک برند در جزیره کیش سال هاست مطرح است اما در سال های اخیر به دلیل کم توجهی برخی از کیشوندان به ویژه رانندگان حمل و نقل عمومی که خود باید الگوی گردشگران در این جزیره زیبا باشند موجب شده است تا این فرهنگ زیبا خدشه دار شود که امید است با رعایت بیشتر قوانین از سوی مردم بتوانیم همچنان این برند را حفظ کنیم.

جمالی اهمیت به روز رسانی تجهیزات و استفاده از تکنولوژی روز در انجام ماموریت‌های پلیس و ارائه خدمات هر چه به مردم را از مواردی عنوان کرد که فرماندهی انتظامی ویژه کیش بر انجام آن اهتمام ویژه دارد و افزود: با توجه به اینکه شیوه و شگرد جرایم مختلف با پیشرفت تکنولوژی تغییر کرده است پلیس نیز با ارتقای دانش و مهارت، سعی در مقابله و پیشگیری از جرایم دارد

فرمانده انتظامی ویژه کیش ابراز داشت: پلیس هوشمند دارای دو بعد انسانی و تجهیزات است که در بعد انسانی تمامی تلاش برای تامین نیروی کارآمد و آموزش دیده در دستور کار پلیس کیش قرار دارد.

وی ادامه داد: پلیس کیش با بهره‌گیری از امکانات ناجا در حد امکان تلاش کرده است که موارد مورد نیاز در حوزه تجهیزات را برطرف سازد اما برای تجهیز پلیس به برخی از ابزارهای روز نیاز به همکاری سازمان های متولی مانند سازمان منطقه آزاد کیش است.

ضرورت سیستم های تشخیص چهره در مبادی ورودی

فرمانده انتظامی ویژه کیش استقرار سیستم‌های چهره شناسی در مبادی ورودی بندر و فرودگاه، ایجاد شبکه پایش تصویری در بخش‌های مختلف فضای شهری از مواردی برشمرد که می‌تواند در پیشگیری از بروز جرائم و ورود افراد مجرم و متهم به جزیره کیش جلوگیری کند.

جمالی با اشاره به اهمیت پایش تصویری سطح شهر در مبحث ترافیک و کاهش تصادفات و قدرت بازدارندگی این سیستم در تخلفات تاکید کرد: با ایجاد سیستم‌های چهره شناسی پیشرفته افراد مجرم که به واسطه مرخصی خارج از زندان به سر می‌برند و قصد ورود به جزیره را دارند شناسایی و در پایش و رصد این افراد از بروز جرائم مجدد توسط آن‌ها جلوگیری کنیم ضمن اینکه جلوگیری از ورود مجرمان و متهمان تحت تعقیب نیز به سادگی امکان پذیر خواهد بود.

وی با تقدیر از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش که دستور تامین و استقرار سیستم های شناسایی چهره در مبادی ورودی را صادر کرده است از مسئولان بندر و فرودگاه درخواست کرد تا با اهتمام به نصب دستگاه های یاد شده بسترلازم برای کاهش جرائم در مبادی ورودی را فراهم سازند.

گسترش جرائم در فضای مجازی
فرمانده انتظامی ویژه کیش همچنین با تاکید بر گسترش جرائم در فضای مجازی، گستردگی و عمق این فضا و عدم آشنایی و آگاهی کاربران از نحوه کاربری و بهره‌گیری از فضای مجازی را عمده ترین دلیل افزایش جرائم در فضای مجازی برشمرد.

جمالی گفت: آموزش خانواده‌ها به ویژه جوانان و نوجوانان را بهترین راه پیشگیری از افزایش جرائم عنوان کرد و افزود: بسیاری از خانواده‌ها به دلیل عدم آگاهی از روش های استفاده از فضای مجازی امکان کنترل فرزندان خود را ندارند به همین دلیل مشکلات عدیده ای برای آن‌ها پیش می‌آید.

وی با اشاره به شگردهای مختلفی که مجرمان سایبری در این فضا برای بهره‌گیری از عدم آگاهی وسادگی افراد به کار می برند موجب شده تا جرائم در این فضا افزایش یابد از خانواده‌ها درخواست کرد علاوه بر افزایش توان و سواد فضای مجازی خود در مراقبت از گشت و گذار و استفاده فرزندان خود در این فضا نهایت دقت و توجه را داشته باشند تا در دام کلاهبرداران و افراد خلافکار گرفتار نشوند.

راه اندازی پلیس دوچرخه سوار در کیش
افزایش سرقت‌های خرد( دوچرخه، پمپ آب، موتورشارژی، کندانسور کولر و ...) در تابستان به دلیل افزایش مسافرت‌ها از موارد دیگری بود که فرمانده انتظامی ویژه کیش به آن اشاره کرد و افزود: با دستگیری چند تن از سارقان در مهر ماه شاهد کاهش چشمگیر سرقت‌های خرد هستیم.

جمالی از راه اندازی پلیس دوچرخه سوار در کیش با کاهش دما و بهبود شرایط آب و هوا در کیش خبرداد و افزود: طی روزهای گذشته  پلیس دوچرخه سوار در نقاطی از جزیره فعالیت خود را آغاز کرده و با بهبود شرایط آب و هوایی گشت‌های پلیس با دوچرخه و موتور در سطوح مختلف شهری و خارج از فضای شهر افزایش بیشتری خواهد یافت.

فرمانده انتظامی کیش خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند هرگونه گزارش، انتقاد و پیشنهادی که در موضوعات پلیسی دارند به صورت شبانه‌روزی از طریق سامانه 197 با ما در میان بگذارند تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

انتهای پیام/ح/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول