اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  هرمزگان

رونق صید و صیادی و سامان دادن تجارت غیررسمی راه مهار بیکاری هرمزگان است

یک فعال سیاسی و اجتماعی هرمزگان گفت: رونق صید و صیادی و توجه به صنایع شیلاتی و سامان تجارت غیررسمی دو راه حل دریامحوری است که می‌توان سبب مهار بیکاری در استان شود.

رونق صید و صیادی و سامان دادن تجارت غیررسمی راه مهار بیکاری هرمزگان است

‏کامران آتین صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: از دیرزمان دومزیت صیدوصیادی و تجارت مرزی، زندگی مردم مرزنشین را سامان می‌داد ولی امروز به دلیل ضعف دربرنامه ریزی و سیاستگذاری و رویکردهای غلط در سرمایه گذاری و عدم تحقق مطالبات دراین زمینه، این دومزیت رابه چالشی بزرگ بر سرراه زندگی مردم هرمزگان بدل نموده و زندگی مردم را دچارمخاطره کرده است.

‏وی افزود: اگر مردم ساحل نشین به درآمد و اشتغال مناسب دسترسی داشته و شرایط مالی و اجتماعی مطلوبی را تجربه می‌کردند، هرگز به معضل تجارت غیر رسمی پرخطر دل نمی سپردند.

این فعال سیاسی و اجتماعی هرمزگان با بیان این که باید بپذیریم از دو مزیت صید وصیادی و تجارت مرزی در کنار رونق دادن به گردشگری درمنطقه غفلت کرده ایم، خاطرنشان کرد: راه اصلی رونق دادن به اقتصاد دریامحور، حرکت در مسیر مزیت‌هایی است که کشورمان از آنها در کرانه ساحلی جنوب کشور و جزایر خلیج فارس دارد.

آتین همچنین گفت: یکی از اصلی‌ترین مولفه‌هایی که می‌توان هرمزگان را از تماشاچی پیشرفت به بازیگر اصلی پیشرفت کشور تبدیل کرد، همگرایی درونی در مسیر رسیدن به اهداف مشترک در استان است به طوری که نخبگان استان بتوانند از درون استان احساس حمایت عمومی کرده و با اعتماد به نفس در عرصه‌های مهم بروز یابند.

وی سپردن امور مهم و راهبردی در حوزه مدیریت بر سواحل و ظرفیت‌های آن به فرزندان هرمزگان را سبب تقویت رابطه میان مردم جنوب با حاکمیت دانست و گفت: تجربه نشان داده که فرزندان این مرز و بوم با دلسوزی و باورمندی به نظام و انقلاب اسلامی در مناصب مختلف خوش درخشیده‌اند و می‌توانند در دولت فعلی نیز یاریگر پیشرفت کشور بیش از هر زمان دیگری باشند.

انتهای پیام/ 88055

 

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول