جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۹

استانها  /  ایلام

توانمندسازی مددجویان مهم‌ترین هدف راهبردی خدمات امداد ایلام است

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام، گفت: امر توانمندسازی مددجویان اصلی‌ترین برنامه و هدف راهبردی خدمات امداد ایلام است.

توانمندسازی مددجویان مهم‌ترین هدف راهبردی خدمات امداد ایلام است

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، قنبر موسی‌نژاد مدیر کل کمیته امداد ایلام در سفر به شهرستان سیروان در جمع امدادگران این اداره گفت: خانواده‌های مددجو این ظرفیت را دارند که از قشری مصرف کننده به افرادی توانمند و تولید کننده تبدیل شوند.

وی افزود: در این زمینه باید تلاش کنیم تفکر غالب و حاکم بر جامعه و این نگاه که مددجویان قشری مصرف کننده هستند را تغییر دهیم و مددجویان را به عنوان قشری مولد معرفی و با شناسایی داشته‌ها و قابلیت‌های آنان و با تدبیر و برنامه ریزی این ظرفیت‌ها را به توانمندی و فرصت تبدیل کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: یکی از اشکالات اساسی، رسوب، ماندگاری مددجویان و طولانی بودن زمان تحت حمایت قرار گرفتن آنان به خاطر نداشتن درآمد و نبودن آن‌ها در عرصه کار و اشتغال است، لذا امر توانمندسازی مددجویان اصلی‌ترین برنامه و هدف راهبردی خدمات امداد در این زمینه است.

آرایش خاص و ویژه در شرایط خاص کنونی

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص کنونی و نیز تاثیر بیماری کرونا بر جنبه‌های مختلف زندگی مردم، باید آرایش خاص و ویژه گیریم تا خانواده‌های مددجو در این برهه خاص، آسیب کمتری بینند.

موسی‌نژاد با اشاره به شعار سال 99 و ضرورت ایجاد جهش در تولید تاکید کرد و گفت: مخاطب اصلی در فرمایش مقام معظم رهبری صرفاٌ دولت یا مجموعه‌ای خاص نیست و همه باید در پایان سال کارنامه قابل قبول ارائه دهیم، به ویژه با توجه به وجود مخاطبین خاص و رسالت کار ما در امداد می‌بایست برای همه گروه‌های هدف برنامه و تدبیر داشته باشیم.

وی با عنوان اینکه در مراودات و مشاوره‌ها لازم است مرتب توانمندی‌های خانواده‌ها را یادآوری کنیم افزود: شرایط خاص کنونی و به ویژه شیوع بیماری کرونا تاثیرات عمیقی بر زندگی و معیشت خانواده‌ها تحمیل کرده که در این زمینه لازم است با سعه صدر، هنرمندی، ظرافت و تکریم با مراجعین برخورد کنیم و لذا توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سپس معیشتی از زیرساخت‌های اصلی برای توانمند سازی خانواده‌هاست.

بنیان کار امداد اعتماد سازی است

موسی‌نژاد با اشاره به اینکه بنیان کار امداد بر اعتمادسازی است تاکید کردند: با همین امکانات موجود می‌توانیم با اعتمادسازی و جلب اعتماد مردم و خیرین، بیشترین و اثربخش‌ترین خدمات را ارائه دهیم.

وی ادامه داد: توجه به اسناد بالا دستی و احکام ابلاغی، احکام برنامه ششم و بودجه از محورهای اساسی بوده و لذا همه باید تلاش کنیم قیمت تمام شده خدمت را به منظور افزایش رضایتمندی مخاطبین کاهش دهیم.

مدیر کل کمینه امداد استان ایلام، تصریح کرد: هدفمند کردن توزیع منابع و درآمدها و به ویژه زکات برای برطرف کردن مشکل اصلی خانواده‌ها و نیز شناسایی و تمرکز بر اولویت‌ها برای افزایش کیفیت خدمات ضروری است.

وی در پایان به حضور همکاران با تجربه در امداد سیروان به عنوان  یک مزیت یاد کرد و افزود: این مهم باید برای بهبود خدمت رسانی و تبدیل به فرصت مورد بهره برداری قرار گیرد و این  مورد مطالبه ماست.

انتهای پیام/ 980821

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول