چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۵

استانها  /  اصفهان

سردار نقدی: شکست‌های زنجیره‌ای دشمن با ضرباهنگ بالا ادامه دارد

معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: مهمترین و ریشه‌ای ترین کار و جهاد ایجاد امید و شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن است، دشمن تصوراتی را به ما می‌دهد که به انفعال کشیده شویم و منتظر حوادث بمانیم کمااینکه دیدیم سال گذشته برخی حتی گفتند انقلاب دیگر تمام شد و روزشمار برای انقلاب جدید گذاشته بودند، شکست‌های زنجیره‌ای دشمن با ضرباهنگ بالا ادامه دارد و هیچ‌کاری هم نمی‌توانند بکنند.

سردار نقدی: شکست‌های زنجیره‌ای دشمن با ضرباهنگ بالا ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در جمع نخبگان مجمع اقشار بسیج استان اصفهان اظهار کرد: انتظار رهبر انقلاب از بسیج و سپاه این است که دائم در حال پیشرفت باشند، معظم له در دیدار اخیر با فرماندهان سپاه به این موضوع تأکید کردند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: ظرفیت انسان بسیار وسیع است و ما نباید منتظر دستور از بالا باشیم بلکه خودجوش حرکت کنیم و به دنبال پیشرفت باشیم، طراحی خلاقانه داشته باشیم و وضعیت بهتری برای خود ایجاد کنیم.

وی افزود: جمع نخبگان بسیج و مجامع محلی برای همین موضوعات است و بایستی این مجامع احیا شود و این لازمه پیشرفت است چراکه همه جامعه مسؤولیت دارند.

نقدی ادامه داد: راهنمای ما ولی‌فقیه است که نورافکن انداخته و راه را روشن می‌کند و باید این خط را دنبال کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به ظرفیت‌های کشور گفت: حرکتی اگر راه بیفتد مردم آن را به‌خوبی ادامه خواهند داد مثل سنت‌های خوبی چون پیاده‌روی اربعین، جاماندگان اربعین، شیرخوارگاه حسینی و ...که هرساله تکرار می‌شود و محل طرح این مسائل در جمع نخبگان بسیج است و باید مقابل سنت‌های غلطی که دشمن می‌سازد و برخی را مشغول خود می‌کند بایستیم.

وی با اشاره به ارائه طرح‌های نمایندگان اقشار بسیج در این جلسه، عنوان کرد: کسی که آرمان دارد بازنشسته نمی‌شود، سپاه و بسیج بر اساس آرمان شکل‌گرفته و پیشکسوتان باید متناسب با توانایی به‌کارگیری شوند که در همین راستا آیین‌نامه‌ای طراحی‌شده و به‌زودی ابلاغ خواهد شد. البته مسؤولیت‌هایی هستند که باید جوان‌ها آن مسوولیت ها را به عهده بگیرند 

نقدی با بیان اینکه ذهن خلاق برای خود بن‌بست ایجاد نمی‌کند، عنوان کرد: فکر جوان خلاقانه فکر می‌کند و به وضع موجود قانع نمی‌شود، نخبگان بسیج باید فعال شوند و روی مسائل کشور، استان و شهرستان فکر کرده و راه‌حل پیدا کنند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: مهم‌ترین و ریشه‌ای‌ترین کار و جهاد ایجاد امید و شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن است، دشمن تصوراتی را به ما می‌دهد که به انفعال کشیده شویم و منتظر حوادث بمانیم کما اینکه دیدیم سال گذشته برخی حتی گفتند انقلاب دیگر تمام شد و روزشمار برای انقلاب جدید گذاشته بودند، شکست‌های زنجیره‌ای دشمن با ضرباهنگ بالا ادامه دارد و هیچ کاری هم نمی‌توانند بکنند.

وی با اشاره به دستاوردهای جبهه انقلاب در مبارزه با دشمن بیان کرد: وقتی مجاهدان یمنی میادین نفت عربستان را زدند هیچ کاری نتوانستند بکنند یا وقتی کشتی نفتکش انگلیسی توقیف شد چه‌کاری توانستند انجام بدهند؟ وقتی پهپاد ۳ هزارمیلیاردی زده شد چه کاری توانستند انجام دهند؟ بعد هم از ایران به خاطر اینکه هواپیمای دیگر که سرنشین داشت را نزده تشکر کردند، دشمنان وضع بلبشویی دارند و اصلاً توان جنگیدن ندارند.

نقدی ادامه داد: امروز آمریکا تا سر گرفتار باتلاق حوادث داخلی است، کار آمریکا به جایی رسیده که به خام فروشی نفت روی آورده است، ۳ میلیون بشکه نفت می‌فروشد تا اقتصادش را اداره کند، هرسال ۲۰ درصد بر صادرات ذغال سنگ خود افزوده و ذغال سنگ خام می‌فروشد، یا در اروپا هرروز شنبه غوغایی است. تا خرخره در باتلاقی گرفتارشده‌اند که خودشان درست کردند. با وجود این شرایط برعکس تصویر می‌کنند، به‌گونه‌ای که ما در حال شکست هستیم و آن‌ها در حال پیشرفت هستند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه در همین زمینه تصریح کرد: آمریکا ۲۲ هزار میلیارد بدهی دارد و  هرسال هزار میلیارد بر آن اضافه می‌شود. رفتار خود آمریکا باعث شده که در مناطق کردنشین کشورهای مختلف می‌گویند مرگ بر آمریکا، بنابراین باید به مطالبه رهبری مبنی بر امیدآفرینی و شکستن حصار تبلیغاتی دشمن با قوت عمل کنیم و همه حوادث به ما می‌گوید که راه روشن پیش روی ماست. 
وی با اشاره به دستگیری روح‌الله زم سرشبکه کانال ضدانقلاب آمدنیوز، گفت:  دیدید فردی که در حصار سازمان‌ها اطلاعاتی و امنیتی غرب بود چگونه در تور اطلاعاتی پاسداران گرفتار شد، یا اینکه جوان‌های ما یک پهپاد رادار گریز دشمن را ساقط می‌کنند، این سیستم پدافندی را جوان‌های نسل سوم و چهارم ساختند این‌ها واقعیت کشور است و اینکه رهبر انقلاب از امید به آینده سخن می‌گویند به خاطر این پیشرفت‌ها است. دسترسی به پدافند بلند را چند کشور بیشتر ندارند اما ایران به این پیشرفت‌ها دست‌یافته است و باید قدر این ظرفیت‌های عظیم را بدانیم.

نقدی ادامه داد: پهپاد جوان‌های یمنی از گنبدهای آهنین عبور می‌کند و دقیق به هدف اصابت می‌کند و مخازن میدان‌های نفتی عربستان را منفجر می‌کند که راه‌اندازی آن ماه‌ها به طول می‌انجامد، این‌ها پیشرفت‌های جبهه انقلاب است اما برخی گرفتار موج تهاجمات رسانه‌ای دروغ دشمن هستند، باید پیشرفت‌های عظیم خودمان را ببینند که البته مشکلات اقتصادی را داریم که باید حل شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه با اشاره به وضع اقتصادی کشور اضافه کرد: مشکلات اقتصادی با توان خودمان حل می‌شود، امکانات کشور وسیع است، در جبهه‌های مختلف با دست خالی به جنگ دشمن رفتیم اما پیروز شدیم این در حالی است که در اقتصاد ظرفیت‌های فراوان داریم و قطعاً باید در این نبرد پیروز شویم.

نقدی با اشاره به اینکه بعد از جنگ با دست خالی پیشرفت حاصل شد، گفت: ایران در حال حاضر ۱۰ میلیارد دلار غذا صادر می‌کند و ۵۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی دارد. نیاز یک اقتصاد مولد انرژی است که رتبه اول ذخایر انرژی را داریم، دوم ذخایر زیرزمینی است که از نظر ذخایر زیرزمینی ۷ درصد معادن دنیا در اختیار ماست، از لحاظ نیروی انسانی غنی هستیم، دانش را هم داریم، پول هم داریم، مدیریت هم داریم ولی استفاده نکردیم. به تعبیر رهبر انقلاب اگر کسی بگوید در بن‌بست هستیم خیانت کرده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه در پایان با اشاره به برخورد با مفسدان اقتصادی اظهار کرد: اطلاعات سپاه کار سختی دارد و پیروزی‌های درخشانی در این مدت کوتاه کسب شده است و قوه قضائیه هم در برخورد با مفاسد بسیار مصمم است. فساد سیستماتیک نیست و قابلیت اصلاح دارد و پرونده‌های مفسدان اقتصادی در حال رسیدگی است.

انتهای پیام/63055/ج 30/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول