پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
۱۰:۰۵  -  ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
دو مداح معروف با جبهه مردمی سلامت به خط زدند+تصاویر

انگار شب عملیات شده و همه بی تاب شده‌اند؛ آرام و قرار ندارند، جان هموطنان و همشهریانشان به خطر افتاده است، همدیگر را خبر می‌کنند، آرایش جنگی می‌گیرند و جبهه مردمی برای سلامت همشهریانشان را کلید می‌زنند.

دو مداح معروف با جبهه مردمی سلامت به خط زدند+تصاویر

خبرگزاری فارس اصفهان- محسن آنالویی: چند روزی است اصفهانی‌ها که همیشه پیشتاز خط شکنی بودند، این بار هم با حضور فعالان فرهنگی و بچه‌ هیأتی‌های دیار شهر شهیدان برای سلامت همشهریان خود با تمام وجود پای در میدان نبرد گذاشته‌اند.

جوان‌هایی برای سلامت همشهریان خود با تمام وجود پای در میدان نبرد گذاشته‌اند که الگویشان حاج حسین و حاج احمد کاظمی است، که فرمانده دلها حاج قاسم در فراقش گریست و گفت:« یاران همه رفتند، افسوس که جا مانده منم....حسرتا این گل خارا همه جا رانده منم...پیر ره آمد و طریق رفتن آموخت....آنکه نارفته و جا مانده منم».

رزمنده‌های جبهه مردمی سلامت به صف شدند

 

برای بسیجی‌ها که در مکتب سیدالشهدا و علمدار کربلا تربیت شده‌اند فرقی ندارد میدان جنگ کجا باشد، آن‌ها هر جایی که فرمانده‌شان سید علی لب تر کند حاضر می‌شوند تا جان فدا کنند؛ جوان‌های از جنس حسین خرازی و احمد کاظمی با شنیدن هل من ناصر ینصرنی حسین(ع) برای دفاع از حریم خواهرش لباس رزم به تن کردند و چون حججی سرها دادند. برای جوان‌های این دیار پرصلابت فرقی ندارد نبرد با صدام باشد یا داعش  یا آمریکا، آن‌ها تا شاخ جنایتکاران وحشی را نشکنند آرام نمی‌گیرند.

این بار میدان نبرد آن‌ها را به رویارویی با ویروس منحوسی انداخته‌اند که هنوز ابهامات درباره آزمایشگاه مولدش روشن نشده است شاید آزمایشگاه همان جنایتکاران همیشگی هویت اوست، یا اینکه اصلا فرقی ندارد از کجا آمده است مهم آن است که جان انسان‌ها را نشانه گرفته است؛ مثل آمریکای بزدل که از ترسش از پشت سیدالشهدای مدافع حرم حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساند، یا مثل داعش و عربستان و رژیم کودک کش صهیونیستی که جان کودک و زن و مرد و پیر و جوان برایش ذره‌ای ارزش ندارد.پس کرونا هم مثل همین‌ها دشمن است.

از قرارداد با کارخانه تولید لوازم پزشکی تا ضدعفونی تاکسی‌ها

 

انگار شب عملیات شده و همه بی‌تاب شده‌اند؛ آرام و قرار ندارند، جان هموطنان و همشهریانشان به خطر افتاده است. همان مردمی که رهبر عزیزتر از جانشان درباره آن‌ها فرمودند: «مردم استان اصفهان در فداکاری و ایثار برای کشور و دین خدا پیشگام و پیش‌قدم بوده‌اند، و شهیدان بزرگ و نام‌آوری همچون آیت‌الله بهشتی، همت، خرازی، کاظمی و ردانی‌پور از این منطقه برخاسته‌اند که هریک همچون مشعلی فروزان، راه ملت را روشن می‌کنند»، همدیگر را خبر می‌کنند که چه کار کنیم، نهایتا آرایش جنگی می‌گیرند و برای سلامت همشهریانشان جبهه تشکیل می‌دهند.

این بار هم بعد از انجام هماهنگی‌های اولیه با دستگاه‌ها و نهادها و مشورت با علما، قرارداد با کارخانه تولید لوازم بهداشتی و سرکشی به بیمارستان‌ها، حالا میعادگاه همیشگی گلستان شهدای اصفهان است، با شهدا عهد و پیمان می‌بندند، ۱۵۰ اکیپ از بسیجیان و گروه‌های مردمی  با فرمان و اعلام رمز عملیات توسط سردار فدا فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج)  به خط می‌زنند تا شهر را ضدعفونی و سالم‌سازی کنند و هر آنچه که در توان هست خرج کنند تا شهر برای همشهریان سالم شود.

 

 

سیدرضا و حمید دست به ماشه شدند

مداحان معروف کشوری از خطه اصفهان هم پای کار هستند، سید رضا نریمانی دبیر ستاد جبهه مردمی سلامت اصفهان است. مداحی که هنوز نوحه‌اش برای مدافعان حرم آتش به جان‌ها می اندازد و دل را هوایی دفاع از حریم عمه جانمان حضرت زینب کبری(س) می‌کند.

«منم باید برم آره برم سرم بره
نذارم هیچ حرومی طرف حرم بره
یه روزیم بیاد نفس آخرم بره
حسین آقام آقام حسین آقام آقام آقام
حسین آقام آقام حسین آقام آقام آقام...»

امروز اما خودش با همین ابیات وسط معرکه آمده و نه فقط از صدایش که از جانش مایه گذاشته است.

 

 حمید علیمی و بچه‌های هیات مکتب‌الحسین هم به میدان آمده‌اند، مداحی که هر بار نوحه معروفش را در هر کجا که بشنوی گریه امانت نخواهد داد.

«جلوی آیینه خودمو می‌بینم، خیلی تغییر کردم!
جدی جدی با روضه‌هایِ تو، خودَمو پیر کردم
باورِ من اینه که! همیشه تو زندگیمی
من عوض شـدم؛ ولی تو حسینِ بچگیمی...»

 

 

چه محرم باشد چه رجب یا شعبان، این نوحه تا هر وقت که پیر هم شویم جگرمان را برای آقایی آقایمان کباب می‌کند. همانی که از بچگی زیر بیرقش سینه زدیم و هر بار هم که ماه عزایش با غروب بیست و هشتم به پایان می‌رسد تمام نشده دلتنگ می‌شویم.

هر کس با هر توانی که دارد وارد میدان می‌شود، تا این بار هم خط شکن مبارزه با کرونا شوند، با رمز «لبیک یا زینب» عملیات را آغاز می‌کنند.

یاد امید شهیدمان بخیر...

رفقای شهید امید اکبری هم هستند، درست در یک سالگی حادثه تلخ جاده خاش-زاهدان، شهیدی که وقتی برای رفقایش حسین حسین‌هایش در هیات فدائیان حسین را تکرار می‌کنی نمک به زخم‌هایشان پاشیده‌ای، آن‌ها در قرارگاه شهید امید اکبری دور هم آمده اند و به قول و قرارهای‌شان با امید که در راه امنیت کشور به دست تروریست‌ها به شهادت رسید  وفادار مانده و برای سلامت مردم، حسین‌وار به میدان آمده‌اند.

 

 

همه آن‌هایی که دلتنگ روضه‌ها هستند و امسال حسرت اعتکاف به دلشان ماند تا در وفات عقیله بنی هاشم ام داوود بخوانند و بگریند، برای سلامت اصفهان بسیج شده‌اند. به دیدار رزمندگان خط مقدم می‌روند، با گل از آن‌ها تقدیر می‌کنند، محیط بیمارستان را برای آن‌ها که در خط مقدم مبارزه با کرونا در حال نبرد هستند سالم‌سازی و ضدعفونی می‌کنندو لبخند بر لبان جان بر کفان درمان این آب و خاک می‌نشانند.

 

در خانه بمانیم؛ جبهه مردمی سلامت وسط معرکه است

با سید رضا نریمانی که دبیری جبهه مردمی سلامت اصفهان را به عهده گرفته درباره دلایل این حرکت مردمی صحبت می‌کنیم، می‌گوید: همزمان با سالروز شهادت پیام‌آور کربلا حضرت زینب(س) فعالیت تیم‌های جبهه مردمی سلامت اصفهان در بخش‌های مختلف از جمله سالم‌سازی و ضدعفونی مناطق شهر اصفهان برای مقابله با ویروس کرونا در کنار بسیجیان، گروه‌های جهادی، هیئات و مجموعه‌های فرهنگی در نقاط مختلف شهر اصفهان آغاز شد.

نریمانی آموزش تیم های گندزدایی را از ویژگی این تیم بیان می‌کند و تأکید دارد که مواد ضدعفونی کننده توسط بهداشت استان در اختیار تیم‌ها قرار داده شده و بارها در بین صحبت‌هایش تأکید دارد که جبهه مردمی در هر زمینه‌ای که احساس نیاز و کمک وجود داشته باشد آتش به اختیار فعال شده و برای خدمت به مردم در میدان حاضر می‌شود. 

 

یا زینب(س) رمز یک پیروزی بزرگ

فعالان جبهه مردمی سلامت در اصفهان دغدغه‌ خاصی درباره حال و هوای این روزهای شب عید هم دارند، حجت‌الاسلام محسن کریمی سخنگوی جبهه مردمی سلامت اصفهان معتقد است مردم باید در این روزها حسابی حواسشان به روند صعودی آمار ابتلا به بیماری کرونا در اصفهان باشد، از مردم اصفهان که شهره به تیزبینی هستند می‌خواهند تا با حضور در خانه به فروکش کردن روند صعودی ابتلا به این بیماری کمک کنند و مسافران هم عید دور اصفهان را خط بکشند.

 

فعالان جبهه مردمی سلامت اصفهان از مردم درخواست دارند این روزها که امکان حضور در مساجد و تجمعات مذهبی و دینی میسر نیست در خانه‌ها بمانند و با توکل و توسل به خداوند و ائمه اطهار برای ریشه کن شدن این بیماری دعا کنند. و این همه زیبایی و تلاش صادقانه ومخلصانه به طور قطع آغاز عملیاتی با رمز«لبیک یا زینب» برای یک پیروزی بزرگ است...

انتهای پیام/۶۳۰۵۵/آ۳۰/م

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
پر بازدید ها
  پر بحث ترین ها
   بیشترین اشتراک
    بازار globe
    اخبار کسب و کار globe
    همراه اول