پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
۲۲:۲۹  -  ۱۳۹۹/۱/۲۰
ارتشی که برای فدای ملت شدن زمان نمی‌شناسد/ سربازان وطن علیه کرونا مسلح شدند

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان یزد و چهارمحال بختیاری، اقدامات صورت گرفته در پیشگیری از ویروس کرونا طی 5 مرحله در راستای رزمایش بزرگ لبیک یا امام خامنه‌ای در این استان‌ها را تشریح کرد.

ارتشی که برای فدای ملت شدن زمان نمی‌شناسد/ سربازان وطن علیه کرونا مسلح شدند

سرتیپ دوم محسن آذرافروز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: در رابطه با اقدامات مؤثر ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه اصفهان مأموریت اصلی، پاک‌سازی و ضدعفونی کردن محیط پادگانی اعم از معابر، دفاتر، آسایشگاه‌ها، آشپزخانه‌ها، سربازخانه‌ها و محیط کاملاً ایزوله و مطمئن جهت فراهم کردن محیط زندگی کارکنان و اطمینان خاطر به‌ویژه خانواده‌های کارکنان وظیفه را بتوانیم فراهم کنیم و این کار انجام شد.

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان یزد و چهارمحال بختیاری افزود: به خانواده‌های کارکنان وظیفه اطمینان می‌دهیم که در حال حاضر سربازخانه‌های ما امن‌ترین جا هستند، آن‌هم به‌واسطه امکانات بهداشتی‌ که ما برایشان توانستیم فراهم کنیم.

وی ادامه داد: ما برابر منویات مقام معظم رهبری و فرماندهی معزز کل قوا و اوامر صادره از فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در راستای اجرای رزمایش بزرگ لبیک یا امام خامنه‌ای، یگان‌های عمده‌ی ارتش در سراسر کشور ازجمله اصفهان، 5 مرحله این رزمایش عظیم را توانستیم اجرا کنیم و به منصه‌ی ظهور برسانیم.

آذر افروز گفت: مرحله‌ی اول این رزمایش، پایش و غربال‌گری و بیماریابی کووید 19 و ضدعفونی خودروهای عبوری در مبادی ورودی شهرها بوده است که در این راستا ارتش منطقه اصفهان موفق شد تعداد 19 ایستگاه کنترل و پایش سلامت را در نقاط مختلف استان دایر کند؛ این ایستگاه‌ها ضمن تب‌سنجی مسافران اقدام به ضدعفونی خودروها قبل از ورود و خروج به شهر را با نظارت فرماندهان و نیروهای حاضر انجام می‌دهد.

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان یزد و چهارمحال بختیاری در ادامه گفت: یگان‌های تحت امر این ارشد نظامی، از قبیل مرکز آموزش توپخانه گروه 55، 44، 22 و گروه 840 موشکی، مسؤولیت ایستگاه‌های یاد شده را به‌صورت شبانه‌روز بر عهده‌دارند که در این راستا تعداد 1500 نسخه بروشور تبلیغاتی در خصوص راه‌های مقابله با ویروس منحوس کرونا بین مردم توزیع‌شده است.

وی افزود: ضمناً ما از 20 فروردین 99 از ساعت 14 جهت کمک به ناجای استان، اقدام به برپایی تعداد 4 پست کنترلی با استفاده از نیروی انسانی ماهر و تجهیزات کامل به‌منظور تب‌سنجی و هدایت تردد خودرویی به‌ویژه کمک به ناجای استان به انجام رساندیم.

آذر افروز بیان کرد: مرحله‌ی دوم رزمایش مربوط به برپایی ایستگاه پایش سلامت و تب سنجی و پالتوکسی متری جهت تشخیص و شناسایی بیماری کووید 19 است؛ در این راستا تمام یگان‌های این ارشد نظامی برابر دستورالعمل‌های صادره در ورودی‌های هر پادگان با استفاده از کادر مجرب پزشکی به‌صورت روزانه و مستمر اقدام به تب‌سنجی بر روی کارکنان پایور و سربازان وظیفه می‌کنند و به‌محض مشاهده‌ی موارد مشکوک به ویروس کرونا آن‌ها را به مبادی مربوطه جهت مداوا راهنمایی می‌کنند.

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان یزد و چهارمحال بختیاری تصریح کرد: تا امروز هیچ‌گونه مورد کرونایی یافت نشده است؛ بنابراین ما تمهیداتی را در نظر گرفته‌ایم؛ برای مثال سربازان یا نفراتی که از شهرهای قرمز مراجعه می‌کنند به مدت دو هفته این افراد را در قرنطینه نگهداری می‌کنیم.

وی ادامه داد: حتی ناهارخوری‌های این افراد نیز جدا می‌شود و بعد از مراحل پایش مجوز تردد با دیگر افراد صادر می‌شود؛ هم‌چنین این ارشد نظامی موفق شد برای اولین بار در ترمینال مسافربری کاوه ضمن برپایی ایستگاه پایش و سلامت یک دستگاه دوربین پیشرفته‌ی الکترونیکی حرارت‌سنج ترمومتر را به همراه کادر پزشکی برقرار و نصب کند که این دوربین پیشرفته از فاصله 10 متری اقدام به پایش مسافران می‌کند و هم‌چنین موارد مشکوک اعم از ورودی و خروجی را در صورت مشاهده سریعاً به مبادی مربوطه معرفی می‌کند.

آذرافروز گفت: مرحله سوم این رزمایش بزرگ ضدعفونی کردن معابر شهرها و روستاهای استان‌ها و شهرستان‌ها است که یگان‌های ارتش منطقه اصفهان در رابطه با ضدعفونی کردن معابر و اماکن شهری و روستایی اقداماتی را تا به امروز به انجام رسانده است که ازجمله با اعزام یگان‌های جنگ نوین به همراه تجهیزات مدرن و پیشرفته اقدام به ضدعفونی شهرهایی از قبیل مناطق مختلف کلان‌شهر اصفهان و شهرستان‌های دیگر کرده‌اند.

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان یزد و چهارمحال بختیاری تصریح کرد: هم‌چنین اماکن و تأسیسات مهم کلان‌شهر اصفهان از قبیل فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی دفتر امام‌جمعه اصفهان، زندان مرکزی، آسایشگاه جانبازان، ایستگاه پلیس‌راه، ساختمان دادگستری، گلزار شهدا، بانک مرکزی حکمت ایرانیان و چندین جای دیگر را با استفاده از تعداد 5 دستگاه خودرو درخش ضدعفونی و پایش کرده‌اند.

 

آذر افروز بیان کرد: مرحله‌ی چهارم کمک به برپایی استراحتگاه‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها در راستای رزمایش بزرگ لبیک یا امام خامنه‌ای ارتش منطقه‌ی اصفهان 6 دستگاه جهت نگهداری بیماران بهبودیافته از کووید 19 با ظرفیت فعلی 240 تخت خواب مطابق با استانداردهای بهداشتی با تجهیزات موردنیاز در مکانی کاملاً بهداشتی و پاکیزه جهت دوره استراحت بیماران بهبودیافته و ترخیص شده از بیمارستان‌های شهر اصفهان راه‌اندازی شد.

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان یزد و چهارمحال بختیاری خاطرنشان کرد : مرحله آخر رزمایش، کمک، حمایت و پشتیبانی در برقراری ایستگاه و بیمارستان صحرایی است که ارتش اصفهان اقدام به برپایی بیمارستان صحرایی با 6 کانکس و امکانات سرپایی کرده و داخل پادگان‌ها نیز امکانات بهداشتی و ضدعفونی نیزکاملا مشهود است. 

وی افزود: هم‌چنین جهت تقویت غذایی سربازان تمهیدات ویژه‌ای لحاظ شده است؛ همه‌روزه ضدعفونی اماکن و تجهیزات و تأسیسات به‌طور مداوم انجام‌شده و به خاطر همین برنامه‌های ویژه یکی از امن‌ترین جاهای شهرها، پادگان‌های نظامی هستد؛ البته برنامه‌های بهداشتی و پایش های سلامت مداوم و منظم صورت می‌گیرد و ما حتی کلیه‌ی سرویس‌های تردد کارکنان را نیز هرروزه ضدعفونی می‌کنیم.

آذر افروز در پایان گفت: در مورد رژه‌ی ۲۹ فروردین که در پیش داریم که رزمایش رژه‌ی پایش و سلامت در سطح استان اصفهان به‌جای ۲۹ فروردین نیروهای مسلح انجام می‌گیرد؛ یکی از مهم‌ترین عوامل برای پیشبرد حل بحران استفاده از همه‌ی ظرفیت‌های موجود و بسیج سراسری مادی و انسانی است؛ بنابراین پیشنهاد شد که به‌جای حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان و رژه‌ای ۲۹ فروردین امسال ارتش و نیروهای مسلح نیز در راستای کنترل و مبارزه با ویروس منحوس کووید ۱۹ حرکت کرده و به یاری خداوند ما در آن روز در رزمایش پرصلابت رژه‌ی سلامت و پایش نیروهای مسلح را برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج۲۰/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
پر بازدید ها
  پر بحث ترین ها
   بیشترین اشتراک
    بازار globe
    اخبار کسب و کار globe
    همراه اول