سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۷

استانها  /  اصفهان

روزهای اوج سپاهان ادامه پیدا کرد/ وقت اضافه جریمه جدی نگرفتن بازی برای تیم محرم

تیم فوتبال سپاهان اصفهان در جام حذفی میزبان تیم مس رفسنجان بود که در یک بازی زیبا ابتدا از حریف پیش افتاد ولی با گل ثانیه‌های پایانی به وقت‌های اضافی رفت تا در لحاظات پایانی وقت‌های اضافی و به سختی حریف پرتلاش خود را شکست دهد.

روزهای اوج سپاهان ادامه پیدا کرد/ وقت اضافه جریمه جدی نگرفتن بازی برای تیم محرم

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تیم فوتبال سپاهان اصفهان در مرحله یک شانزدهم جام حذفی از ساعت 17:30 میزبان حریف خود مس رفسنجان بود.

میزبان همانند سایر روزهای خوب این روزهایش بازی را تهاجی آغاز کرد و به دنبال آن بود در جو ابتدای بازی به گل هم برسد و یاسین سلمانی ستاره جوان این روزهای سپاهان چند موقعیتی به دست آورد که راهی به تور دروازه پیدا نکرد.

در ادامه سپاهان به فوتبال مالکانه خود ادامه داد و توپ و میدان را در اختیار داشت به طوری که مسی‌ها حتی اجازه حضور در زمین سپاهان را هم پیدا نمی‌کردند و در یک بازی یک طرفه موقعیت‌های زیادی را خلق کرد اما در نیمه نخست نتوانست دروازه حریف رفسنجانی را باز کند. 

در نیمه اول یکی دو صحنه داوری اثرگذار هم رخ داد و یک بار به اشتباه محمد محبی در موقعیت عالی و تک به تک آفساید اعلام شد و بار دیگر نیز برخورد توپ به دست بازیکن حریف خطایی تشخیص داده نشد تا در نیمه اول همچنان بازی بدون گل دنبال شود.

سپاهان که نمی‌خواست نوار موفقیت‌هایش قطع شود، در شروع نیمه دوم هم پرتوان وارد زمین شد و به بازی تهاجمی خود ادامه داد؛ از اواسط نیمه دوم، سپاهانی‌ها کمی فضا به حریف دادند تا تیم باز شود و روی یک ضدحمله به زیبایی به گل رسیدند.

حریف سرسخت رفسنجانی که اصلا به دنبال شکست نبود، هرچه به دقایق پایانی نزدیک شد، بر شدت حملات خود افزود و در حالی که سپاهان و محرم خود را برای پایان بازی اماده می کردند و تعویض‌های محرم نیز برای کنترل بازی انجام شد، مهدی کیانی که در نیم فصل از سپاهان جدا شده بود در آخرین لحظات بازی و در لحاظاتی که سپاهانی‌ها بازی را رها کرده بودند و منتظر شنیدن سوت پایان مسابقه بودند، بازی را به تساوی کشید تا مسابقه به وقت‌های اضافه برود.

پس از تعویض‌هایی که محرم نویدکیا برای حفظ نتیجه کرد و گلی که در ثانیه‌های پایانی دریافت کرد، کار در وقت‌های اضافه دشوار شد جایی که همه بازیکنان اثرگذار سپاهان خارج شده بودند و حریف نیز از این موضوع به خوبی با خبر بود اما توان بدنی به دو تیم اجازه نداد تا موقعیت‌های زیادی روی دروازه‌ها خلق کنند.

با اخراج بازیکن مس در نیمه دوم وقت‌های اضافی، برتری عدد و چربیدن تجربه بازیکنان سپاهان باعث ایجاد موقعیت‌های زیادی شد که سرانجام بر روی پاس زیبای مهدی ترکمان در دهانه دروازه و اشتباه مدافع مس، سپاهان باشد که گل لحظات پایانی مس را در همان لحظات جبران کند و این بازی را پیروز شود.

داور: میثم حیدری

کمک داورها: آرمان اسعدی-  هیوا بهمنی-  وحید زمانی

ترکیب سپاهان: 

پیام نیازمند، محمد نژادمهدی، عزت‌الله پورقاز، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، یاسین سلمانی، سروش رفیعی، محمد کریمی، محمدرضا حسینی، محمد محبی، سجاد شهباززاده

سرمربی سپاهان: محرم نویدکیا

ترکیب مس رفسنجان:

داود نوشی‌صوفیانی، عقیل کعبی، مسیح زاهدی، هومن ربیع‌زاده، محمد امینی، سجاد آشوری، مهدی کیانی، علیرضا نقی‌زاده، مهرداد رضایی، فراز امامعلی، محمد قاضی

سرمربی مس رفسنجان: محمد ربیعی

کارت زرد: 

سجاد شهباززاده دقیقه 28 از سپاهان - سروش رفیعی دقیقه 82 از سپاهان - محمد محبی دقیقه 91 از سپاهان - امید نورافکن دقیقه 105 از سپاهان

عقیل کعبی دقیقه 65 و 109 از مس - مهدی کیانی دقیقه 69 از مس - مسیح زاهدی دقیقه 105 - 

 کارت قرمز: عقیل کعبی دقیقه 109 از مس

گل: محمدرضا حسینی دقیقه 67 برای سپاهان - مهدی کیانی دقیقه 93 برای مس- گئورگی گولسیانی دقیقه 120

اتفاقات مهم بازی:

دقیقه 4

یک و دو بازیکنان سپاهان پشت محوطه جریمه با سانتر یاسیمن سلمانی همراه بود که با ضربه سر مدافع حریف راهی کرنر شد.

دقیقه 5

شوت محکم از پشت محوطه جریمه یاسین سلمانی را دروازه بان مس به سختی راهی کرنر کرد.

دقیقه 21

یاسین سلمانی در یک ضد حمله توپ را از پشت محوطه خود تا دروازه حریف حمل با سرعت بالا حمل کرد ولی در لحظه آخر ضربه زدن با دفع مدافعان مواجه شد و توپ دور شد.

دقیقه 25

توپ ربایی یاسین سلمانی از سپاهان در محوطه جریمه یک موقعیت خوب را در اختیار این تیم قرار داد که ضربه او از زاویه بسته را دروازه بان مس مهار کرد و در بازگشت دیگر مهاجم سپاهان نتوانست توپ را وارد دروازه کند.

دقیقه 38

توپ درحالی در موقعیت عالی و تک به تک به محمد محبی رسید که کمک داور به اشتباه این صحنه را آفساید اعلام کرد و موقعیت جدی از سپاهان گرفته شد.

دقیقه 54 

کار تیمی سپاهانی‌ها در محوطه جریمه حریف سرانجام توپ را به محمد محبی رساند که ضربه او با فاصله به بیرون رفت.

دقیقه 56 

ضربه مهرداد رضایی بازیکن مس از زاویه بسته با فاصله به بیرون رفت.

دقیقه 67

پاس زیبای سروش رفیعی در عمق محمدرضا حسینی را در موقعیت عالی قرار داد که این بازیکن با دریبل زدن دروازه بان توپ را به تور دروازه چسباند.

دقیقه 70

ضربه محکم سروش رفیعی در محوطه جریمه با فاصله اندک به بیرون رفت. 

دقیقه 78 

ضربه ایستگاهی بازیکن مس با فاصله اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 80

کرنر خطرناک محمدرضا خلعتبری به تیر دو دوبار در شلوغی محوطه جریمه به بازیکنان سپاهان رسید ولی توپ دور شد.

دقیقه 88

ضربه خطرناک بازیکن مس از زاویه بسته را به زیبایی پیام نیازمند مهار کرد.

دقیقه 93 

مهدی کیانی بازیکن سابق سپاهان در آخرین لحظات این مسابقه پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و در لحظاتی که سپاهان بازی را رها کرده بود، با یک شوت مهار نشدنی بازی را به تساوی کشید.

دقیقه 99

در یک حرکت تاکتیکی توپ به محمد محبی رسید که ضربه او را دروازه بان مس به راحتی مهار کرد.

دقیقه 105 

شوت سرکش مهدی کیانی از پشت محوطه جریمه را پیام نیازمند مهار کرد.

دقیقه 120 

پاس مهدی ترکمان به دهانه دروازه را گولسیانی به سادگی وارد دروازه شد.

دقیقه 120 

شوت سرکش بازیکن مس رفسنجان با برخورد به تیرک دروازه راهی به دروازه سپاهان پیدا نکرد.

دقیقه 121 

ضربه مهاجم مس که درحال وارد شدن به دروازه بود را عزت پورقاز از روی خط دروازه بیرون کشید.

حواشی:

* عماد محمدرضا مهاجم زهردار و عراقی اسبق سپاهان میهمان ویژه این مسابقه است و بازی را از نزدیک در ورزشگاه نقش‌جهان تماشا می‌کند و در بین دو نیمه از این بازیکن تجلیل به عمل آمد.

* خطای عقیل کعبی در دقیقه 109 را داور مستحق کارت زرد دوم برای عقیل کعبی دید ولی این بازیکن معترض با حمله با داور نمی‌خواست این تصمیم را بپذیرد و با داور این مسابقه نیز درگیر شد.

* مهدی کیانی که با آمدن محرم نویدکیا در سپاهان نیمکت نشین شده بود، در نیم فصل به مس رفسنجان پیوست و در اولین تقابل مقابل تیم سابق خود موفق به گلزنی شد.

انتهای پیام/63077/ک/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول