پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۵

استانها  /  اصفهان

۰

ایجاد وحدت دغدغه اصلی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان/ هیچ مهندسی و پنهان‌کاری در فرآیندها انجام نشده است

عضو شورای هماهنگی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان گفت: دغدغه تمام مجمع و هدف اصلی تشکیل مجمع آن است که چتر همدلی و همراهی باز شود و به سمت وحدت برویم و ارکان مجمع یعنی شورای عالی و شورای هماهنگی بر این سعی هستند.

ایجاد وحدت دغدغه اصلی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان/ هیچ مهندسی و پنهان‌کاری در فرآیندها انجام نشده است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدعلی مهره‌کش، شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگوی مجازی در برنامه کانون نظر و اندیشه در مورد فرآیند و کانون این مجمع اظهار داشت: دغدغه تمام مجمع و هدف اصلی تشکیل مجمع آن است که چتر همدلی و همراهی باز شود و به سمت وحدت برویم و ارکان مجمع یعنی شورای عالی و شورای هماهنگی بر این سعی هستند.

 عضو شورای هماهنگی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان گفت: در کار جمعی طبیعی است که با نظرات متفاوتی روبه رو  می‌شویم؛ اما پافشاری بر یک نظر خاص موجب نابودی وحدت می شود.

وی بیان داشت: هر فردی که رای بیشتری از شورای هماهنگی گرفته وارد مجمع شده است و مبنای انتخاب اعضای حقیقی، یک سری شرایط پایه و شرایط امتیازی است که پذیرش میثاق‌نامه مجمع و داشتن اشتهار سیاسی در سطح جامعه از آن جمله است؛ سوابق مدیریتی و تحصیلی و میزان تاثیر در قشر مربوط خودشان هم به عنوان شرایط امتیازی بررسی می‌شود.

مهره‌کش ادامه داد: هم اکنون ۶۰ درصد اعضای مجمع نیروهای انقلاب صفهان حقوقی و ۴۰ درصد حقیقی هستند و سیر تکاملی حضور خواهران در مجمع، مشهود است؛ اکنون ۱۸ نفر عضو حقیقی و حقوقی هستند که بیشتر عضویت حقیقی دارند.

وی درباره فعالیت رسانه‌ای مجمع نیروهای انقلاب هم تصریح کرد: از نقاط ضعف جدی مجمع مشکلات رسانه‌ای است و اکنون کارگروه رسانه‌ای مجمع فعال است و امیدواریم بخشی از این ضعف جبران شود و در حال حاضر دبیر مجمع عهده‌دار سخنگویی مجمع نیز است.

مهره‌کش درباره نحوه پالایش و انتخاب اعضای حقیقی نیز بیان داشت: به هر حال باید یک رکن قانونی در مجمع این کار را انجام دهد و طبیعا چنین روندی یک روند عقلایی است، در ضمن همه اعضا را مؤمن می‌دانیم مهندسی در فرآیندها نبوده است و نکته پنهانی وجود ندارد. در حال حاضر ۱۷۰ نفر عضو هستند که اسامی تشکل‌ها و اعضای حقوقی و حقیقی هم مشخص و پنهان‌کاری در این مسیر صورت نگرفته است.

 عضو شورای هماهنگی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان با اشاره به وظایف شورای عالی مجمع هم گفت: وظیفه شورای عالی در اساس‌نامه مشخص شده است که مهم‌ترین آن حل اختلاف اعضای مجمع و مراقبت بر حسن اجرای مصوبات است و ارتباط آن با شورای هماهنگی مشخص است؛ شورای عالی بیشتر مراقب و داور هستند و شورای هماهنگی رکن اجرایی مجمع است.

وی یکی از فعالیت‌های اخیر مجمع را تغییر اساسنامه دانست و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین تغییرات اساسنامه عبارتند از تغییر شاخص‌ها برای انتخاب اعضای حقوقی و حقیق مجمع، اضافه شدن مجموعه بازرسی به مجمع است. این که گفته می‌شود شورای عالی، می‌توانند لیست خروجی مجمع را تغییر دهند، حرف اشتباهی است، البته این شورا می‌تواند مصوبات شورای هماهنگی را رد کند که تا به امروز چنین چیزی رخ نداده است.

مهره‌کش تصریح کرد: در مسیر اصلاح اساسنامه از ۴۵ تشکل دعوت شده از سوی مجمع برای ارائه اطلاعات و عضویت، تعداد ۳۶ تشکل به این دعوت پاسخ دادند؛ در ادامه بررسی‌ها اطلاعات تعداد ۳۱ تشکل تایید شده و ۵ تشکل دیگر علی‌رغم شایستگی به دلیل نداشتن شرایط پایه، فعلا امکان حضور در مجمع را نداشتند. بدون شک خرد جمعی و در کنار هم بودن می تواند چاره‌سازی بیشتر می‌کند و اقبال مردمی بیشتری را نسبت به نیروهای ارزشی جذب بکند.

 عضو شورای هماهنگی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان در ادامه خاطرنشان کرد: منظور ما این نیست که هر کس با مجمع نبوده، بر حق نیست و چنین گمانی در مجمع وجود ندارد؛ تمام تلاش و خواست ما این است که در انتخابات شورا، وحدت صورت بگیرد و پراکندگی نباشد.

وی در خصوص مقوله وحدت نیروهای انقلابی هم اذعان داشت: وحدت به معنای کنارهم نشستن و استفاده خردجمعی است و منظور از وحدت «با من بودن» نیست، برآنید کلی فکری مجمع و شورای عالی اصلا چنین چیزی نیست؛ فرآیند رسیدن به فهرست مجمع جزئیاتش به مرور اعلام می‌شود.

مهره‌کش در ادامه بیان داشت: اولین مرحله شناسایی افراد انقلابی است و چهارچوب کلی فکری مجمع با آن ها تطبیق می‌کند؛ فعلا ۱۵۳ نفر شناسایی شده‌اند که به آن‌ها پیامک ارسال شده و دو بعد از این مرحله که اکنون درون آن هستیم و افراد می‌توانند بیشتر هم شوند، دو مرحله کار جدی در پیش است.

 عضو شورای هماهنگی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان تصریح کرد: اول مصاحبه تخصصی در کارگروه هاست که توسط افراد مورد وثوق و متخصص در حوزه‌های شهری انجام می‌شود؛ ایشان به سبب رزومه‌ای که برای مجمع می‌فرستند در سطوح تخصصی خود و کمیسیون‌ها دسته‌بندی می‌شوند و ممکن است برخی مصاحبه‌کننده‌ها عضوی از مجمع نباشند. 

وی در ادامه تشریح روند انتخاب نامزدهای انتخاباتی مجمع نیروهای انقلاب اصفهان گفت: در این مرحله تخصص‌محور، لیست اولیه که حداقل ۳ برابر است، اعلام می‌شود و فرصتی برای معرفی این افراد گذاشته می‌شود و مرحله دوم رای گیری اعضای مجمع برای رسیدن به فهرست ۱۳ نفره است.

مهره‌کش در پایان بیان داشت: شایعه‌ای شده که لیستی با نفرات مشخص توسط مجمع نهایی شده است؛ در صورتی که هر لیستی تا پایان اردیبشهت مطرح شود، نامعتبر است و ساختن این فهرست ها یا از سر ناآگاهی یا به خاطر ایجاد حاشیه است.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج۲۰/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول