اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  اصفهان

کمیته استانی مسؤول پیگیری مطالبات کشاورزان اصفهانی شد

در توافق نمایندگان صنف کشاورزان و مسؤولان استانی آمده است: کمیته‌ای متشکل از استانداری، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و صنف کشاورزان برای پیگیری امور مربوط به کشاورزان داخل استان از جمله مصوبات کارگروه سازگاری با کم‌آبی، شورای عالی آب و شورای هماهنگی زاینده‌رود با دستور استاندار تشکیل و گزارش‌ها به صورت مستمر به استاندار ارائه شود.

کمیته استانی مسؤول پیگیری مطالبات کشاورزان اصفهانی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، در جلسه‌ای با حضور نمایندگان صنف کشاورزان و مسؤولان استانی، توافقی برای پیگیری مشکلات کشاورزان به امضا رسید.

در این توافق آمده است: کمیته‌ای متشکل از استانداری، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و صنف کشاورزان برای پیگیری امور مربوط به کشاورزان داخل استان از جمله مصوبات کارگروه سازگاری با کم‌آبی، شورای عالی آب و شورای هماهنگی زاینده‌رود با دستور استاندار تشکیل و گزارش‌ها به صورت مستمر به استاندار ارائه شود.

در ادامه این توافق آمده است: پیگیری‌های فرااستانی پیرامون مصوبات کارگروه سازگاری با کم‌آبی، شورای عالی آب و شورای هماهنگی زاینده‌رود در اسرع وقت آغاز و طی بازه‌های ۳ ماهه، نتایج به استاندار و کشاورزان ارائه شود. تاریخ‌های پیشنهادی مورد اجماع کشاورزان برای بازگشایی آب با اعلام نظر کمیسیون متشکل از جهاد کشاورزی و صنف به استانداری و شرکت آب منطقه‌ای، مطابق با نظر این کمیسیون و با رعایت خط قرمز آب شرب آب را رهاسازی نماید.

در بخش دیگری از این توافق گفته شده است: به منظور پرداخت خسارت به کشاورزان، سازوکار مناسب، با محوریت سازمان جهاد کشاورزی و مشارکت صنف در اسرع وقت طراحی و اجرا شود؛ موضوع پروژه پساب فاضلاب اصفهان و اعتبار مورد نیاز توسط استاندار محترم پیگیری شود و به مرحله اجرا در آید.

علاوه بر این، در این توافق تاکید شده است: مصوب شد تا ساعت ۴ بامداد مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ چادرهای مستقر در کنار پل خواجو جمع‌آوری شود و تجمع انجام شده پایان یابد.

 

در پایان این توافق خاطرنشان شده است: گزارش پیشرفت موارد فوق‌الذکر به صورت ۱۵ روز یک بار توسط مسؤولان اطلاع‌رسانی شود.

به گزارش فارس، در راستای پیگیری استاندار اصفهان برای حل مشکل کشاورزان ظرف ۱ ماه گذشته، این توافق بین مسؤولان استانی با صنف کشاورزان به امضا رسیده است. صبح امروز نیز در پی تحرکات عناصر مشکوک برای سوءاستفاده از مطالبات،کشاورزان به تجمع خود در بستر زاینده‌رود پایان دادند.

انتهای پیام/۶۳۰۷۷/آ/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول