اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

استانها  /  خراسان جنوبی

یادداشت|مویه‌ی قاتل بر نعش مقتول

فردی که خود و هم حزبی‌هایش در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با سوء مدیریت، رانت خواری، عدم توجه به ظرفیت‌های داخلی، عدم توجه به صنایع کوچک، سیاست‌های غلط ارزی و پولی، سیاست خارجی ضعیف و منفعل و... باعث و بانی مشکلات ریز و درشت فعلی کشور می‌باشد؛ جای خود را عوض کرده و در مقام مدعی برآمده است.

یادداشت|مویه‌ی قاتل بر نعش مقتول

به گزارش خبرگزاری فارس از خراسان جنوبی، مهدی چاپاری فعال رسانه‌ای در یادداشتی تحت عنوان «مویه‌ی قاتل بر نعش مقتول» نوشت:

پس از پایان مهلت ثبت نام انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از چهره‌های شناخته شده کشور جهت رقابت در این ماراتن سیاسی ثبت نام نمودند. از نکات جالب و قابل توجه ۵ روز ثبت‌نام می توان به اظهارنظر کاندیداهای مختلف در بدو امر و پس از نهایی کردن مراحل ثبت‌نام اشاره کرد.

آن‌جا که کاندیداها ضمن اشاره به مشکلات فعلی کشور و چالش‌های پیش روی کشور در سال‌های آینده، به ارائه برنامه‌ها و راهکارهای خود جهت خروج از کشور از مشکلات فعلی پرداختند.

نکته‌ مشترک صحبت های اکثر کاندیداها اذعان به مشکلات اقتصادی کشور و انتقاد از رانت و ویژه خواری بود. جالب‌تر این‌ که در بین کاندیداها بودند افرادی که هم‌‌ اکنون و در دولت فعلی دارای مسئولیت می‌باشند و آن‌ها نیز از مشکلات جاری کشور گفتند و برای برون رفت کشور از این مشکلات به ارائه راهکار پرداختند و این چنین افکار عمومی ملت را به سخره گرفتند.

طنز قضیه آن‌جایی بیشتر می شود که دو تن از عالی‌ترین مقامات اجرایی کشور یعنی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاون اول رئیس جمهور نیز شناسنامه به دست و با عجله خود را به صف ثبت‌ نام انتخابات رسانده و در انتخابات ثبت نام نمودند.

معاون اول رئیس جمهور در مصاحبه مطبوعاتی خود در سالن وزارت کشور به هنگام توصیف دلایل حضور خود در انتخابات از دردها و رنج‌های مردم و مستضعفان ایران گفت و با بغضی در گلو از عزم راسخ خود برای حمایت از این قشر جامعه گفت.

حرکتی که انتقاد بسیاری از صاحب نظران سیاسی کشور را برانگیخت و عده زیادی این حرکت جهانگیری را « شروع بازی انتخابات» نامیدند. بازی‌ای که در گذشته و در انتخابات ۹۶ جهانگیری و روحانی با تقسیم نقش‌ها بین خود به خوبی به اجرا گذاشتند.

اما این حرکت اسحاق جهانگیری نه شروع بازی انتخابات بلکه به سان مویه‌ی قاتل بر سر نعش مقتول می باشد. فردی که خود و هم حزبی‌هایش در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با سوء مدیریت، رانت خواری، عدم توجه به ظرفیت‌های داخلی، عدم توجه به صنایع کوچک، سیاست‌های غلط ارزی و پولی، سیاست خارجی ضعیف و منفعل و... باعث و بانی مشکلات ریز و درشت فعلی کشور می‌باشد و باید در مقام پاسخگو به خاطر مشکلات فعلی که قطعاً طی سال‌های آینده به راحتی مرتفع نخواهد شد، در دادگاه اذهان عمومی پاسخگو باشد، جای خود را عوض کرده و در مقام مدعی برآمده است.

باید پرسید آقای جهانگیری کدام اختیارات را در مقام معاون اول رئیس جمهور نداشتید که اکنون با سودای ریاست جمهوری در پی آن هستید؟ چه کاری هست که می خواهید در مقام ریاست جمهور آینده انجام دهید که قابل انجام شدن در مدت هشت سال دولت یازدهم و دوازدهم نبود؟ آیا فکر می‌کنید با شاهکار دولت یازدهم و دوازدهم در عرصه اقتصادی و برجام نافرجام هم‌اکنون در سپهر سیاسی ایران جایگاهی خواهید داشت؟ باشد که روزی در پیشگاه همین ملتی که از بیان درد و رنج آنها بغض راه گلوی شما را بست، پاسخگو باشید.

انتهای پیام/۶۹۰۵۸/ب

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول