اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

استانها  /  خراسان جنوبی

پزشکی قانونی به دنبال کاهش قصور پزشکی/ استقبال سرد پزشکان از مناطق دور

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به عدم استقبال و همکاری برخی پزشکان در نقاط دوردست، گفت: برای فعالیت در سازمان پزشکی قانونی جاذبه‌ای برای پزشکان وجود ندارد و همکاران پزشک در برخی شهرهای دوردست مایل به همکاری نیستند.

پزشکی قانونی به دنبال کاهش قصور پزشکی/ استقبال سرد پزشکان از مناطق دور

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، سید امیرحسین مهدوی ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: به برکت نظام جمهوری اسلامی، دسترسی به خدمات پزشکی قانونی برای همه مردم کشور یکسان است.

وی با بیان اینکه دسترسی به خدمات قانونی به همان کیفیتی که در تهران است در سایر نقاط کشور از جمله خراسان جنوبی نیز ارائه می‌شود، بیان داشت: خوشحالیم از اینکه تجهیزاتی که در اداره‌کل استان مستقر است هیچ تفاوتی به لحاظ کیفی، اهمیت و ارزش با مراکز پیشرفته‌ای مانند آزمایشگاه تهران ندارد.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به عدم استقبال و همکاری برخی پزشکان در نقاط دوردست، تبیین کرد: برای فعالیت در سازمان پزشکی قانونی جاذبه‌ای برای پزشکان وجود ندارد و همکاران پزشک در برخی شهرهای دوردست مایل به همکاری نیستند.

مهدوی با بیان اینکه پزشکان به دلیل سختی کار، دستمزد پایین و سایر مسائل رغبتی به فعالیت در سازمان پزشکی قانونی ندارند، عنوان کرد: باید در این زمینه فکر اساسی شود تا با استفاده از نیروی انسانی توانمند، خدمات پزشکی قانونی در سایر نقاط کشور به مردم ارائه شود.

وی بر ضرورت استقرار پزشکان متخصص و کارشناسان در اداره‌کل پزشکی قانونی خراسان‌جنوبی تأکید کرد و افزود: همچنین باید در شهرستان‌های دوردست استان که فاقد پزشکی قانونی است، پزشک مستقر کنیم تا دسترسی مردم این استان پهناور به خدمات آسان‌تر شود.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور در بخش دیگری از سخنانش به حوزه آموزش و پژوهش اشاره و مطرح کرد: در حوزه کاهش خطای پزشکی و کمتر آسیب دیدن نیز پژوهش‌هایی خوبی انجام شده که بدون شک اثربخش بوده است.

مهدوی پیشگیری و کاهش پرونده‌های مرتبط با قصور پزشکی را از اهداف تحولی آموزش برای پزشکان بخش درمان ذکر کرد و افزود: باید پزشکانی که در بخش درمان، خدمات ارائه می‌دهند با آگاه بودن نسبت به مسائل قانونی و حقوقی کمترین خطا را داشته باشند.

وی اضافه کرد: در برنامه‌های آموزشی این سازمان در واقع برنامه‌هایی گنجانده شده که پزشکان بخش درمان نسبت به این موضوع باید آگاهی پیدا کرده و به خطاهای پزشکی اشراف داشته باشند.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه داد: همچنین درخصوص پیشگیری از مسمومیت‌ها، آسیب‌های اجتماعی از قبیل خودکشی، حوادث ترافیکی و رانندگی، صدمات و عوارض معلولیت‌های متعاقب حوادث ترافیکی و تمامی مرگ‌های غیرطبیعی که حوزه خدمات پزشکی قانونی در مرگ‌های غیرطبیعی است، پژوهش‌های مؤثر و اثربخشی انجام شده است.

انتهای پیام/۶۹۰۳۹/ح

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول