اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده توانا فارس نوجوان

استانها  /  خراسان جنوبی

وحیدی:‌ بستر فضای مجازی رها شده است/ تلاش دشمن برای تولید فیلترشکن‌های جدید ناکام خواهد ماند

وزیر کشور با اشاره به فیلترینگ گفت: پیام‌رسان‌های خارجی فیلتر شدند اما دشمن فیلترشکن‌های جدید تولید می‌کند، کارهای مختلفی انجام می‌شود که زمانبر است اما در نهایت موفق خواهیم شد.

وحیدی:‌ بستر فضای مجازی رها شده است/ تلاش دشمن برای تولید فیلترشکن‌های جدید ناکام خواهد ماند

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، احمد وحیدی روز پنجشنبه در جمع علما و روحانیون شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی در حوزه علمیه رضوی بیرجند با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور اظهار داشت: دشمن دید در بخش‌های مختلف، دولت و کشور رو به پیشرفت است و این پیشرفت و پیروزی به دست انقلابیون خالص برای دشمن قابل قبول نبود، به فرموده رهبر معظم انقلاب، حرکت دشمن در حوادث اخیر از سر انفعال بود.

وی گفت: احساس دشمن این است که ایران با انرژی فوق‌العاده در میدان و تاثیرگذاری، کشوری فراتر از خاورمیانه است لذا احساس می‌کند ایران با ورود به صحنه، می‌تواند معادلات جهانی را برهم بزند و در جنگ اوکراین، توانسته کفه روسیه را سنگین‌تر کند.

وزیر کشور اظهار داشت: در حوادث اخیر کشورهای مختلف از جمله آمریکا، اسرائیل، انگلیس و عربستان و بعد از اینها نیز فرانسه و آلمان وارد عمل شدند و برنامه‌ریزی کردند؛ رسانه‌های مزدور، برخی از سلبریتی‌ها و گروه‌های ضد انقلاب را نیز به کار گرفتند تا جلوی نفوذ قدرت ایران را بگیرند.

وی بیان کرد: برخی از جوانان احساساتی تحت تاثیر فضای مجازی و دروغ‌های بزرگ قرار گرفتند، برخی با آسیب‌های اجتماعی که داشتند وارد ماجرا شدند به طوری که بعضی از اینها حتی پدر و مادر خود را قبول نداشتند و برخی نیز گرفتار مسائل ضداخلاقی بودند یا دچار توهمات فضای بازی‌های اینترنتی قرار داشتند، برخی از آنها نیز آموزش دیده و سازمان‌یافته به شکل شبکه کار می‌کردند.

وحیدی گفت: اگر مسجد محله، مدرسه حفظ شود نقشه دشمن به نتیجه نمی‌رسد و موقعی باید نگران باشیم که جوانان در مسجد نباشند.

وی افزود: اینکه می‌گویند این نسل عوض شده دروغ است، البته تعداد اندکی عوض شده‌اند که باید با کار فرهنگی آنها را آگاه کنیم.

وزیر کشور اظهار داشت: دشمنان فکر می‌کردند و می‌خواستند القا کنند که اکثر جمعیت کشور در خیابان حضور دارند، این جوانانی که در اغتشاشات بودند فرزندان ما هستند و دل ما می‌سوزد که فریب دشمن را خوردند. دشمن خواست به دروغ بگوید جوانان دهه ۸۰ مخالفان نظام هستند در حالی که افتخار ما به آرمان علی‌وردی این طلبه شهید دهه ۸۰ است که با آن همه شکنجه داغ یک توهین به رهبر معظم انقلاب را بر دل آنها گذاشت.

وی با بیان اینکه شروع اعتراضات اخیر یک موضوع فرهنگی اجتماعی بود گفت: این حوادث به بهانه فوت خانم مهسا امینی شروع شد و در این ماجرا شخص رئیس جمهور تماس گرفت و تسلیت گفت: کمیته تحقیق هم تشکیل دادیم و جواب هم مشخص شد اما دشمن تلاش کرد این موضوع را تبدیل به مساله سیاسی - امنیتی کند.

وحیدی افزود: برخی افراد نام انقلاب جنسی بر اعتراضات و اغتشاشات گذاشتند چرا که عده‌ای به دنبال سلف مختلط، برداشتن حجاب و مسائلی مثل آغوش باز بودند و شعارها و هتاکی‌های منزجر کننده سر دادند.

وی گفت: واقعیت این است که این طراحی توطئه آمیز دشمن بر بستر جریان سازمان‌یافته اغتشاشگر و بعضی گروه‌های سلطنت طلب، منافق، ضد انقلاب، داعشی و برخی از جوانان فریب خورده رخ داد و برخی از حاضران و دستگیرشدگان حتی وضع مالی خوبی داشتند.

وزیر کشور اظهار داشت: نام حوادث اخیر جنبش نیست؛ سازماندهی، رهبر و شعار مشخصی هم نداشت لذا هتاکی شعار نیست  برخی می‌گویند این حرکت و اعتراضات مسالمت آمیز بود در حالی که حدود ۶۰ نفر مدافع امنیت شهید شدند.

وی افزود: در یمن سه هزار و ۸۰۰ کودک شهید شدند اما هیچکدام از رسانه‌های خارجی و دیگر کشورها حرفی نزدند و ۲ یا سه نفر طبق روال قانونی و شفاف در کشور محاکمه شدند رسانه‌های خارجی جنجال بپا می‌کنند.

وحیدی گفت: اسرائیل هشت میلیون نفر جمعیت دارد و ۳۰ درصد آنها در فقر مطلق هستند اما به ما ایراد می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در ماجرای اخیر پیچیده‌ترین و همه جانبه‌ترین حرکت‌های دشمن را علیه کشور دیدیم، تصور می‌کردند با این اقدامات نظام از بین می‌رود البته اگر این اقدام در هر جای دیگر بود آن نظام از بین می‌رفت ولی نظام ما قوی و مقتدر است.

وزیر کشور گفت: در حوادث اخیر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی با قدرت خود نشان دادند که چقدر قوی هستند، بدخواهان نظام تلاش کردند با موضوعاتی همچون عمامه پرانی ایجاد ناامنی کنند اما موفق نشدند.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که ما در یک نقطه مهم تاریخی هستیم که هندسه تاریخ جهان در حال عوض شدن است و کشور ما به صورت قوی به جلو می‌رود دشمن با انواع توطئه‌ها می‌خواهد نگذارد که ما در این راه حرکت کنیم، هدف دشمن ایجاد تفرقه قومی و مذهبی است.

وحیدی با اشاره به پایان عضویت جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون مقام زن سازمان ملل گفت: سالانه هفت هزار نفر در آمریکا به طرز فجیعی کشته می‌شوند و بعضی از آمار تا ۲۰ هزار نفر را بیان کرده‌اند همچنین ۱۵ درصد زنان در آمریکا مورد تجاوز قرار می‌گیرند حتی برده‌داری در برخی ایالت‌های آمریکا را اخیرا با رفراندوم می‌خواهند لغو کنند، با این حساب زنان در کشور ما امنیت دارند یا در آمریکا که وضعیت افتضاح است.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص فیلترینگ گفت: پیام‌رسان‌های خارجی فیلتر شدند اما دشمن فیلترشکن‌های جدید تولید می‌کند، کارهای مختلفی انجام می‌شود که زمانبر است اما در نهایت موفق خواهیم شد.

وزیر کشور افزود: در جنگ رسانه‌ای دشمن عِده و عُده، پول و شبکه‌های زیادی دارد اما ما هم باید فعال باشیم.

وی گفت: بستر فضای مجازی رها شده اگر کنترل نشود قتل عام جوانان معصوم همه دنیا را در پی دارد، فضای مجازی مسموم اداره شده توسط جنایتکاران علیه بشریت، روح، فکر و ذهن جوانان را خراب و انسان‌ها را از هویت خالی می‌کند.

وحیدی با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین اظهار داشت: اگر جهاد تبیین به درستی انجام نشود دچار شکاف و واماندگی خواهیم شد و بیشترین مسئولیت در عرصه تبیین بر عهده روحانیون است.

وی افزود: روحانیت نقطه شروع انقلاب و حافظ آن است و بیشترین دلسوزی، دغدغه و تلاش برای طی شدن مسیر افتخار آمیز انقلاب هم از طرف علما و روحانیون است.

وی افزود: روحانیت نقطه شروع انقلاب و حافظ آن است و بیشترین دلسوزی، دغدغه و تلاش برای طی شدن مسیر افتخار آمیز انقلاب هم از طرف علما و روحانیون است.

وزیر کشور گفت: دشمن نیز از حضور روحانیت نگران است چون تا روحانیت انقلابی و متعهد در صحنه باشد دشمن به نتیجه نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه دشمن با روحانیت مشکل دارد افزود: از دل همین قشر امام خمینی (ره) بیرون آمد و حرکت عظیم خود را آغاز کرد، رهبر معظم انقلاب نیز انقلاب را به جلو می‌برد و رئیس جمهور هم مولود همین قشر است.

وحیدی اظهار داشت: نقطه کانونی و نقطه ممیزه قدرت ما با دیگران و نقطه کانون فرهنگی ما ولایت فقیه است که دشمن از این ناراحت است؛ ولایت فقیه اگر نباشد دشمن می‌تواند هر طور که بخواهد کشور ما را به هر طرف ببرد.

وی گفت: اگر امروز فراتر از یک قدرت منطقه‌ای عمل می‌کنیم، به خاطر قدرت ایران است و این قدرت اسلام را جلو می‌برد و دشمن می‌داند که دیر نیست که فرش زیر پای آنها کشیده شود.

پایان پیام/۳۶۳۵
 

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول