اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

استانها  /  خوزستان

بیکاری جوانان خوزستان که روی گنج نشسته‌اند، قابل قبول نیست

استاندار خوزستان گفت: بیکاری جوانان خوزستان برای مردم استان که روی گنج نشسته‌اند، قابل قبول نیست و این موضوع را رئیس جمهور نیز تصریح کردند.

بیکاری جوانان خوزستان که روی گنج نشسته‌اند، قابل قبول نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، صادق خلیلیان استاندار خوزستان امشب در دیدار با جمعی از جوانان و فعالان اجتماعی استان، اظهار کرد: اگر انتصابی بخواهیم انجام دهیم باید حساب شده باشد چرا که در تغییرات اصلا عجله ندارم و معتقدم اول برنامه ها به طور دقیق باید مشخص شود و پس از آن نیروهای مناسب با آن برنامه ها منصوب شوند.

وی افزود: خوزستان به صورت مزمن دچار مشکلاتی شده است که درمان این مشکلات راهکارهای خود را دارد؛ عقب‌ماندگی که در استان پیش آمده مربوط به دو سه سال اخیر نیست و دست کم در ۸ سال اخیر خوزستان آسیب زیادی دید که ناشی از سهل انگاری دولت قبل است که چشم امیدشان به برجام و رئیس جمهور آمریکا بود که جای تعجب دارد که رئیس جمهور یک کشور منتظر این است که رئیس جمهور یک کشور دیگر کاری برای او انجام دهد‌ در حالی که مردم آن کشور آن رئیس جمهور را برای خودشان انتخاب کرده اند و مردم ما هم رئیس جمهور انتخاب میکنند که کارها را سازماندهی کند.

خلیلیان گفت: آقای روحانی پلن بی نداشت و فقط دنبال جلو بردن برجام بود که آن هم به شکست انجامید و چون پلن بی نداشت عملا نتوانست کاری انجام دهد.

استاندار خوزستان اظهار داشت: اشکال کار دولت قبل اعتماد بیش از حد به بیگانه و دوری از اصول و آرمان های انقلاب بود. برجام های یک، دو و سه به معنی استحاله کامل نظام و از درون تهی شدن آن بود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری کلام امام که فرمودند حفظ نظام اوجب واجبات است را تفسیر کردند و فرمودند که حفظ نظام که مبتنی بر محتوا و اصول باشد اوجب واجبات است نه نظامی که از محتوا خالی شده باشد.

خلیلیان بیان کرد: این روشنگری مقام معظم رهبری برای این بود که از معرفی تصویر انحرافی از امام به نسل های جدید جلوگیری شود و محتوای حقیقی نظام حفظ شود گرچه که ممکن است در مقاطع مختلف تصمیمات و تاکتیک های متفاوت اتخاذ شود اما آن خط اصیل انقلاب همواره مبتنی بر اصول و آرمان های آن است.

نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: باید انتظارات خود را متناسب با محدودیت ها تعدیل کنیم و یک برنامه جامع و مدون برای توسعه استان طراحی کنیم که دارای اجزای شهرستانی و لحاظ تنوع قومی بوده و به تصویب دولت برسد تا روند توسعه استان موکول و منوط به رفت و آمد دولت ها و اشخاص نباشد.

استاندار خوزستان گفت: برای مردم استان قابل قبول نیست که روی گنج نشسته باشند و جوانانش بیکار باشند و این موضوع را رئیس جمهور محترم نیز تصریح کردند.

خلیلیان خطاب به فعالان اجتماعی حاضر در جلسه تاکید کرد: از حواشی دوری کنید؛ من در معرض ارتباط گسترده با مردم هستم و برای من گزینشی عمل نمودن برای ارتباط با اقشار مختلف مردم قابل قبول نیست.


 انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول